Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Zadi - vorbeai tu de numele Ian si eu am crezut ca e mai mult norvegian,dar am o carte cu nume de copii si semnificatiile lor si scrie ca Ian e original englezesc si e prescurtarea de la Johannes.Si daca pronunti cu accent pe J / I e mai mult scotian

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Riloasa, scuze pt intarziere...da, cu credit card am platit

Aliona, sincer io depasisem subiectul dar vad ca tu nu ai reusit sa treci peste suparare.
Acu orice sfat e binevenit. Citim, ne documentam si aplicam cum credem pe proprii nostri copii sau pe propria piele.
Insa nu uita ca daca zici ceva odata, de 2 ori, de 3 ori, e ok, dar daca repeti de mai multe ori acelasi lucru poate deveni deranjant. Cine are urechi de auzit aude de prima oara, cine are urechi dar nu tine minte mai intreaba si a doua oara, cine e uituc rau de tot intreaba si a 3 oara. Mai mult de atat poate deveni deranjant. Atat am avut de zis si sper sa nu te superi. Si sincer, nu vreau sa dispari de aici de tot, esti un membru valoros ptr stup.



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

buna stup

Un sfat nu cumparati scaun de baita din carrefour e o porcarie, am cumparat noi si nu poate fi fol, ventuzele nu se lipesc, nu tin plus ca nu e dintr-o bucata si se dezmembreaza f repedenoi am luat teapa sper sa nu luati si voi.Nu stiu cum si in ce fel dar in sf am scapat de mucuti si sper ca nu mai sunt in stup albinute si bondarasi mucosi si cd mai sunt ii pupam dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am citit tot, scrisesem un mesaj lung asa cum fac d ecele mai multe ori si Maria s-a gandit sa-mi arate cum se ridica ea in picioare tinandu-se d ebiroul calculatorului, a atins nu stiu ce tasta si mi-a disparut tot. In zadar am incercat sa recuperez mesajul cu sagetile etc.
Asa ca pe scurt: am vazut pozele cu Ana (Loradin), graviduta r. 1, filmuletele cu iarina. Toate f frumoase. As vrea insa sa vad si eu filmuletul cu Rareselu "chinuind" pisica.

MADY- termometrul digital care-l am eu e pentru pus in gurita, fundulet sau sub brat. eu il folosesc numai in gurita si cand doarme. Il mai folosesc si cand e treaza dar e cam complicat. Am si un termometru cu cristale pentru frunte dar nu mi se pare bun pt bebei ca nu inregistreaza mare lucru.

ALIONUSHCA- bine ai revenit

NOUTATI- a aparut al 8-lea dintisor cu greu- nopti nedormite, plansete... In rest Maria e bine. Si-a revenit si cu mancatul dupa viroza. Cu greutatea jalnic- 7.700 kg la 10 luni si 1 sapt. Tot nu mananca mai mult de 40 g cu lingurita. Nu are probleme cu textura alimentelor pentru ca gusta orice-i dau : piept de pui maruntit, morcovi, banana zdrobiti, miez d epaine, miez de cozonac... dar gusta pentru ca ne vede pe noi si atat. Mai mult de 4-5 inghitituri nu ia oricat i-ar fi d efoame. prefera sa stea flamanada. Acum e intr-o perioada cand mananca f bine lapte dar pe mine nu ma bucura asa mult.
In rest e ff vesela, se joaca toata ziua... Sta bine in picioare daca se tine usor de ceva, merge in jurul patutului ei si daca se tine de canapea in rest cu viteza in 4 labe in toata casa.

Va pup si promit sa mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Deci rares e super destept stie sa manance singur....


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna stup,

LA MULTI ANI! ELPOWER si tot ce-ti doresti alaturi de familia minunata pe care o ai.

ALIONA - noua ne plac foarte mult ideile tale..dar orice cuvant are mai multe ntelesuri deci nu trebuie sa te simti atacata.....cu siguranta raspunsul IUNIEI nu a fost unul rautacios.

KARLA32 - la noi tusea si mucii au trecut cu FLUIMUCIL 100MG pt copii se pune in lapte ceai dimineata si seara si in dimineata urmatoare numai muceste.....la Nicolas chiar a avut efect....si folosesc si eu dar pt adulti....are gust de portocala....pupici la luca sa se faca repede bine.

ANTIBIOTICE - parerea mea e ca infectile nu trec fara antibiotic.......dar decinde si de ce are copilul de asta mergem la medici......iar multe simple raceli netratate corespunzator duc la bronsite.....si alte probleme mult mai grave.

MADMAT - ff dragut Mousa de sarbatori.

Despre noi....suntem bine, am inceput s apapacim mai bine si mamai e bucuroasa.

stupul,
Suzy78, mami de Nicolas Mihai 27 februarie 207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Tzuna chiar ma gandeam la tine....multumesc de raspuns...si tie in cat timp iti afiseaza tem?ma bucur ca maria e bine...las ca o sa se faca mare fotomodel,ai sa vezi!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Lumi ce ai facut cu urechiusa lui georgica?ati fost la doc?



Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Buna ziua mamici!

Stiu ca nu am mai dat de mult pe-aici,chiar daca am vazut ca 2 fete au intrebat de mine....imi cer scuze.

Nici de citit nu am citit nimik,si si de asta imi cer scuze...sper sa nu va suparati ca vin numai din an in pasti pe-aici sa zic numai cate ceva despre mine sau despre pustiu meu.si in general vin aici sa zic numai problemele.

Si acum vin,-cum probabil va imaginati-,tot cu o problema....maaare pt mine.

De adata asta simt putin nevoia sa vorbesc cu cineva....sa spun ca bebele meu din burtica a plecat la ingerasi azi-noapte,si eu ma simt asa de vinovata.....

Am avut dureri de burta si de spate vreo 2 zile,si ieri dimineata am si sangerat putin...nu chiar rosu,dar aproape.Ce m-a speriat tare au fost niste cheaguri de sange.asa ca am sunat repede la dr,si m-a primit imediat.
A zis ca bb e bine,placenta e cam jos ,dar se va ridica cu conditia sa stau in pat fara efort si cu picioarele in sus.
Prima intrebare a dr. a fost daca ridic.Eu il ridic doar pe David in rest nu fac ce sti ce efort...Si asta mi-a fost interzis...

Si m-a trimis acasa,spunandu-mi ca daca e mai rau sa merg direct in spital.
Ieri m-a durut burta si spatele toata ziua,dar suportabil,sa zic asa...si l-am mai ridicat si pe David ca ce era sa fac.....

Azi noapte de la 10 la 1 am avut dureri de burta care ma luau si ma lasau exact ca contractiile.La o durere de asta mai mare a tasnit sange.

Abia atunci am chemat salvarea.

In spital cand a vrut dr sa ma puna pe masa de control,bebele si o parte din placenta au cazut jos.Nu mai era nimik de facut....doar chiuretajul,sa scoata si restul de placenta ce a mai ramas.

Acum imi pun o gramada de intrebari...si toate incep cu "daca","oare","cum ar fi fost?"
Chiar daca stiu ca acum nu mai pot schimba nimik...

Am avut perioade cand mi-a parut rau de sarcina asta,mi-a parut rau ca nu am mai asteptat,ma gandeam cu groaza la viitor si la cum ma voi descurca cu 2 copii mici....multe dintre voi stiu asta.
Probabil si hormonii au fost de vina,ca eu n-as putea spune ca as fi renuntat la sarcina.

In ultimele saptamani m-am linistit,si am inceput sa ma bucur de sarcina,sa-mi doresc iar o burta cat de maaare...
Prea tarziu....cred ca Doamne-Doamne mi-a auzit vorbele ce le-am spus cand eram in perioada de depresii...si de aia m-i l-a luat!

Acum sufar ca un caine,dupa bebele meu,dupa fetita mea,cum imi placea mie sa-i zic.

Stiu ca m-am cam lungit cu povestitul,si stiu ca de fapt aici se vorbeste despre nazdravanii nostrii copii,dar am zis asta aici pt ca de voi ma simpt mai aproape.

Sa ma stergeti si din lista de gravidute,ca doare rau sa ma vad acolo

Mihaela,12+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

mihaelaaa iminpare tare rau!iti doresc muuulta putere!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput