Strumfi de iulie-august 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elizas spune:

Lavi, se pare ca se pare ca Lorina a petrecut placut revelionul cu calculatorul.

Eliza, Octavia (21. 02. 1996), Antonio (09. 10. 2000) si Amelia (07. 08. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Ma bucur ca v-au placut baietii mei.Deci putem veni in petit .Va promit ca am sa fiu o soacra cuminte sau cu minte(e bine oricum).Am 2 baieti deci altfel nu se poate.

Andrei al meu regurgiteaza si acum la virsta asta.Mai pateste cineva asa ceva?
Nici el nu se intoarce pe burta,foarte rar se intoarce de pe burta pe spate.In schimb mai avem putin si sta in fundulet.Si ii place sa-si prinda picioarele cu miinile.

Eliza si mie imi place de tine(v-am vazut pozele).Te admir si pentru ca te descurci cu 3 copii.



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

V-a placut?????

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizas spune:

Cristina mie mi-a placut si este foarte adevarat, din punctul meu de vedere, continutul.

Eliza, Octavia (21. 02. 1996), Antonio (09. 10. 2000) si Amelia (07. 08. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

La multi ani !

Iaca ne-am intors si noi de pe meleaguri inzapezite si fara semnal la telefon. Suntem plecati de la Sf Stefan. Ne-am simtit tare bine. POt spune ca am venit cu forte proaspete.

Daria a facut progrese mari si ma topeste toata cand se uita in ochii mei si intinde mana sa ma mangaie (mai mult ma loveste ) si imi zambeste smechereste.
Am inceput si noi diversificarea. In momentul de fata mananca 3 mese de lapte a cate cca 150-170 ml plus un borcanas de fructe si juma de legume. Eu una sunt multumita, doar ca nu vrea sa bea apa sau ceai sau suc. Doar 20-30 ml pe zi si din cauza asta o data pe zi face kk ca si cacarezele de oaie (scuzati descrierea) apoi face normal.
Acum are 71 cm de la 56 la nastere si 7900 g de la 4200.

Jadi Dodo seamana leit cu tine. Am tot incercat sa iti trimit un mesaj de Craciun insa mi se intorcea inapoi. Nu stiu de ce, doar la tine mi s-a intamplat asa.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Vroiam sa va zic ca aseara am fost la niste prieteni ce au un bebe de 8 luni. Stateau amandoi in pat in fundulet sustinuti de noi mamicile cu o jucarie intre ei ( un fel de placuta cu tot felul de anumalute pe ea care cand le apesi fac ca respectivele animale) si au inceput sa se certe pe ea. Nu mi-a venit sa cred. Cristian facea o galagie mare (respectiv tipa) si tragea de jucarie iar Daria, tragea de partea cealalta si plangea de ciuda. Nu mi-a venit sa cred. Erau tare haiosi.Cred ca voi iesi mai des cu ea la copii ca sa socializam un pic. Nu vreau sa iasa posesiva cu jucariile.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lia Lorinuta mea a inceput sa se intoarca de la cinci luni si cateva zile, deci Una acusica se va intoarce si ea. Ai sa vezi ce surpriza iti va face Pupici de la noi

Loredana ce simpatic e David cu cartea in fata, dar mai simpatic e adormit cu cartea langa el , cred ca a obosit de atata studiu Si vad ca a incercat si mai ulte frizuri, cu tepi ii sta cel mai bine

Eliza da, Lorinuta e lulea dupa calculator. Asa ca ea la ora 22 statea la calculator. Ea cum se trezeste se uita spre monitor si incepe sa vorbeasca ea in legea ei . Si daca plange si vreau sa o calmez, ii pun muzica pt copii in winamp si se uita la vizualizarile alea de nu mai am treaba cu ea. Bine, ii aleg eu vizualizarile mai calde si mai potrivite pt ochiul ei.

Nonna mai trebuie sa spun ca ai 2 comori de baieti ? Oricum mie tot imi sa-ti spun: ai doi baieti frumosi ca-n reviste. Si tu parca esti din neamul Cordunenilor Nu te speria, ca e de bine Esti frumoasa foc, ma refer la osatura fetei care aduce foarte mult cu cea a mamei mele si a surorilor ei.

Cristina normal ca ne-a placut ce ne-ai trimis tu, pt ca defineste ce avem noi aici pe forum.

Mai fetelor, copiii vostri sunt din ce in ce mai frumosi si mai destepti, ptiu sa nu le fie de deochi . Nu ma mai satur sa ma uit si la unii si la altii... Ce mai sunteti niste mamici super cu niste copii pe masura, nu-i asa?

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Avem si noi poze noi aici

http://family.webshots.com/album/560031323KxJBbP?start=72

Cristina sunteti foarte frumosi, iar Ingrid e o dulce imbracata in alb.

Editez ca sa va zic ca am tuns-o si noi pe Daria. Ii intra parul in ochi si imi era frica sa il prin cu aricel ca si-l tragea si il naga in gura. Si la spate era deja mult mai lung ca al meu. II pica si bienteles ca ii gaseam mereu fire de par pe manutza. Asa ca am tuns-o.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Si ca sa vedeti cat sunt de ametita... am crezut ca azi e Sf Ioan si am facut urarile de azi Dar nu se supara nimeni, nu-i asa? Am asociat gresit cu vizita de azi la finutu care e si el Ionut si m-am uitat si pe calendarul de anul trecut .

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput