Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Gabdydmersi de raspuns, hai ca reusesc cumva sa fac rost, mesi inca o data!
Coolutzam vazut si eu filmul, m-a socat...nu mai vreau sa imi amintesc de acele vremuri si prin ce treceau mamele noastre, matusile, etc...Groaznic..sane bucuram de timpul de acum.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
9 luni si Craciunul
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

revin cu intrebarea ce stiti de sherbi? unde este plecata? cu ce avion? nu primesc urari de "la multi ani!" pana nu mi-e clara situatia tuturor fetelor...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

alexia sezi mumos mama draga. sherbi e in bahamas cu buricu' la soare!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Gabdyd mersic mult de vorbele frumoase...mi-au uns sufletul!!!

alexia stai mama linistita caci sherbi se distreaza...o sapt la new york si o sapt in bahamas...deci nu iti mai face griji!apare ea cu poze ca sa ne oftice pe toate....

Stefanya ce faci unde esti???razvanu are 5 dinti acum si mai vin 2....carl????


v-am pupat....


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

Stup!!!!
Stie careva dintre voi vre-o cresa particulara?
Sunt terminata s-ar putea ca soacra sa nmu vina sa stea cu bebitza mea si sa o duc la mama in provincie, numa cand ma candesc mi se rupe sufletul, sunt distrusa.Dc stiam ce ma asteapta mai stateam acasa cu printesa.Acum parca nimik nu ma mai deranjeaza la ea, parca dintr-o data am tone de rabdare.
Ce ma fac eu fara albinutza mea, sciu si plang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La Multi Ani cu sanatate, bucurii si spor in toate.
Fie ca adevarul si iubirea sa triumfe in casele voastre.
Multumesc mult pentru mesajele de sarbatori.Stefanyia am primit mesajul
Multa putere mamicilor care au inceput sau incep serviciu, putere de a va concentra la lucru, de a va detasa de grijile de serviciu in pragul usii si de a face fata solicitarilor minunilor care v-au umplut casa si viata.

Multa putere si sanatate puilor bolnavi, mamicilor rabdare de otel...bolile copilariei se fac oricum mai devreme sau mai tarziu si cu siguranta niciodata nu suntem pregatite sa le facem fata fara lacrimi pe obraz.

Felicitari copilasilor care au inceput sa mearga, sa vorbeasca, sa manance si lui George care coboara din pat.

Multumesc mamicilor care din spirit de echipa au spus ca dorm ca si mine cu bebe in pat..al meu a dormit in patul lui din prima zi pana pe 30 noiembrie..de atunci impartim patul...pana cand ..nu stim..
Karra sa sti ca nici nu m-am gandit cum sa-l dezvat..deocamdata ne e bine asa..am alte griji acum.
Zadi multumesc ...la mine a fost razboi intre ratiune si simtire in noaptea in care copilul meu a plans/urlat 1 ora neincetat fara sa se linisteasca ..Eferalgan, Calgel, tzitzi, ceai..nik nu la calmat..nu voia leganat, plimbat, cantat,nik...in final epuizati l-am pus intre noi si a adormit cu suspine..la 2 zile a iesit un dinte..apoi am luat-o de la capat..si exasperata de cursele intre paturi am decis sa-l alaptez stand culcata in pat si sa dorm cu el.Cand geme in somn de la vise urate, cand se trezeste speriat si se ridica in fund plangand il culc la pieptul meu,suge putin si adoarme.Nu as schimba asta pentru nimic in lume.

Ma bucr ca am citit mesaje de la mamici care nu au mai postat de mult.Inseamna ca e totul bine si au copii atomici
Am vazut toate pozele si filmuletele..Mi-e drag de toti asa ca trimit un munte de pentru totii copii nostrii.

Trebuie sa ma scuz ca nu voi mai intra de acum decat sa citesc, eventual cate o postare doua pe luna.Incep munca fulltime..si in domeniul meu inseamna de dimineata pana seara...

Va doresc sa aveti parte de iubire adevarata si de fidelitate.Si nu uitati sa nu va neglijati nici pe voi ..mai rasfatati-va, relaxati-va ca nu va face nimeni statuie.
dragele mele.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Marta- ne va fii foarte dor de tine. si de loradin si de mihaela. ma scuzati ca sunt indiscreta dar trebuie sa intreb: de ce graba asta cu inceputul serviciului? din pricina banilor? (pai barbatii ce fac? am glumit desigur !!!) sau poate ca aveti joburi foarte bune si nu puteti renunta. oricum ar fi cred ca nu va e usor. sper sa nu ne uitati si sa scrieti din cand in cand.

Ieri am avut parte de urmatorul episod: amandoi copii mei vroiau in acelasi timp la kaka. ehei si cum sa ma descurc eu cu amandoi in acelasi timp? pai pe Ian l-am pus pe olita iar pe zana am tinut-o la toaleta mare pentru ca ea nu mai vrea la olita. cum i-am tinut? pe Ian cu piciorul ca sa nu cada iar pe zani cu mainile. de ceva vreme imi bat sotul la cap sa cumparam un capac nou de toaleta, din acela cu reductor dar lasa azi, lasa maine niciodata nu isi gaseste timp sa cumpere. as comanda pe net dar avem o toaleta mai mare si nu cred ca se potrivesc gaurile. Daca cu doi e atat de greu va inchipuiti cum o fi la elyanne?

Mai nou Ian arunca jucariile pe jos ca eu sa i le dau inapoi si rade cu o pofta. Ii cer sa imi dea si mie din biscuitele lui si baga manuta in gurita si scoate cateva frimituri, le tine strans intre trei degetele si dupa aia mi le duce mie la gura. E haios tare.


Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Zadi, stiu ce vrei sa spui. Imi aduc si eu aminte de momente cand Julie era pe olita si vroia tinuta de burtica si Rianna urla de mama focului ca vroia leganata pe picioare . Eh, intre timp am dezvatat-o si pe Rianna de leganat si pe Julie de olita. Acum sta pe wc numa bine, fara reductor, se tine de colac si apoi o spal pe maini, dar al nostru e mititel, nu cade il el.
Marta sa mai treci totusi pe aici o data pe zi nu pe luna, da? Te-asteptam in timpul serviciului! ca sa nu furam din timpul lui Victoras

N-am reusit sa pun cine stie ce poze. Ma dispera ori netul ori calculatorul meu, nu stiu care e de vina. Sau poate eu
Uite aici cum ne-am dat in grinda, crucea din unt cu boabe pe care am facut-o in pragul de sus unde am ridicat-o, asa e obiceiul , iar aici am descoperit ciocolata. I-am lasat niste bomboane de pom sa se joace cu ele si era langa mine dar nu am vazut-o cand a reusit sa rupa ambalajul. Da-i razboi sa i le luam din mana, ca simtise fata ce gust au . Vad ca nu a facut alergie, phieu!

Mai avem un dinte sus, in stanga. Ce ne-am mai chinuit si cu ala dar acum e bine.
V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Roanoooooooooo dar d c nu mai scrii?te-ai suparat si u????k dak da te iau acu la bataie de nu te vezi....hai pune mana si zii ce ma face raresu...

stie cineva de ce iunita nu mai da pe la noi???/


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Hellou again!!
In sfarsit a facut si gigi kk solo....adik fara deste de-ale masii in kur .S-a facut el toate culorile la fata dar...a facut singur.Semn ca isi face lactuloza efectul.
Mey, pai daca ii scot si marul din meniu nu stiu ce fructe ii mai dau si ma duc la curatenia Iuniei in debara si....si mor de ras (daca va mai amintiti despre ce era vorba).
Martuta, draga mea, eu sa nu te mai aud ca o sa intri numai o data pe forum ca nus ce bla bla-uri.Deci clar, de la munca se poate intra pe net.Avem atatea exemple pe aici .Hai poop Victorasu si pe mamica lui draga.
Gabdyd, fac si io ca Zadi cu Loradin.Atat de tare imi esti draga...de aproape te iubesc ce mult imi placi.Da-mi si mie pe forum sau pe PM adresa ta de mess .Promit fara oferte indecente
Sunt atat de multe fete de strigat ca mi-e ca oi uita pe vreuna si iar se supara gasca si nu mai da semne de viata.
Asa ca adunarea la apel in frunte cu Matca sefa care pot fi foarte multe dintre cele care lipsesc.Hai ca am deviat rau de la subiect dar ma simt foarte bine azi....si nici macar nu stiu de ce.


Aaaa si sa vad si gravidele ce au facut la eco...Rianna_Stef, Mihaelaaaa



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput