Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

kikineata, sa fii sanatoasa, fericita si gargarita mica sa-ti aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Azi este un soare si-i ceru cristal.. pacat ca n-am ajuns sa urc sus.. cred ca se vad muntii.. o nebunie... Dupa orele de ski ale lu Matei ne-am jucat toti trei in zapada.. am scos arsenalul de galetele/lopetele/greble si forme. A invatat conu sa dea cu lopatica in zapada.. i s-a pus pata pe una mare si galbena, de care n-a fost chip sa se mai desparta.

Bambo noi iesim pan la minus 20 grC. De ex zilele trecute a fost un ger cumplit.. mi-a inghetat servetelul umed in cam 5 minute.. Si tot am stat aproape 2 ore. Cred ca erau undeva pe la minus 12-14 grC. Azi ne-am rasfatat la minus 6 grC, dar cu soare. Curat rasfatz. Am stat si cu popou in zapada. Matei oricum se tavaleste non-stop.. ma si minunez de unde atata energie.. de abia l-am bagat la 2 in casa.. si era afara de la 9 si un pic..

Si saracu conu inca nu merge.. il mai dau jos din carut si mai facem pasi de manuta sa se mai dezmorteasca..In rest este fff bine echipat, cu un costum overall, multe straturi pe dedesupt si are la spate, in carutz, o blanitza de miel. Adevarat. Numai manusi impermeabile inca nu am vazut pe masura lui.. tb sa mai caut. Ah, si am grija sa-i schimb scutecul inainte sa iesim afara.. sa nu-i inghete motoasca la popou.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI! KIKINEATA
multa sanatate si multe bucurii alaturi de familie.

LA MULTI ANI !
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

La Multi Ani, fetelor, si sa dea Dzeu ca noul an sa va aduca numai sanatate, bucurii, iar cat mai multe din dorintele voastre sa vi se implineasca.
Inca un La Multi Ani din toata inima pentru toti cei care si-au serbat ziua de nastere si pe care i-am ratat.
Mii de scuze pentru extraordinara mea activitate de pe forum, insa eu sunt la fel de ocupata, de nu-mi trag sufletul.
Copii, catei mici de la cei doi rottweileri pe care ii avem.....cam asa am incheiat noi anul.
Slava Domnului ca noi de pe 20 decembrie suntem in Africa de Sud, unde profitam din plin de cele peste 30 de grade din aer si de cele 21-22 de grade din apa. Fetele au facut baie la greu, atat in oceam cat si in piscina, si toti regretam nespus ca in doua zile va trebui sa plecam spre casa, fiecare la treburile lui: eu si Kaveh la ale noastre treburi, Iasmina la scoala iar Georgia.....la ale ei activitati: mers,cantat, mancat, urlat la greu si asa mai departe.
Anul Nou a gasit-o pe Georgia mergand, cu sase dinti in gura, si cu mult ,mult chef de a oftica pe toata lumea, pentru ca nu suporta sa stea mai mult de cinci minute singurica.
Multumesc lui Dzeu ca nu mi-au fost bolnave nici una dintre fete, iar cea mica doarme noaptea foarte bine, chiar daca traversam si noi perioada in care apar dintisori si maselute.
Inca o data va urez numai bine, si sa stiti ca, chiar daca nu am mai scris de foarte mult timp, nu v-am uitat si incerc sa imi gasesc timp sa va citesc, insa este foarte greu.
Va pup de milioane de ori.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

neata, pe baricade la munca...

fetele mele se culca seara pe la 9 si se trezesc dimineata (de tot) tot pe la 9; Isabelle inca se mai trezeste de doua ori pe noapte, iar Stephanie o data...
iar ziua dorm o sindura data de pe la 2 pana pe la 4:30 - 5

sper ca au scapat de tot de muci; am stat cu o spaima alaltaieri seara si ieri ca soacra-mea le-a scos afara in carucior pe frigul ala groaznic de mai mult de -20 si-mi zicea ca nu e frig, iar eu nu puteam respira afaraca-mi inghetau narile instantaneu, iar eel inca mai aveau muci



Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

cristina ma bucur ca ai dat un semn




Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani kikineata !! iti doresc mult afericire alaturi de familia ta

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ruxandra mi-am adus aminte: ai vazut 'life of others' ? nu stiu titlul in romaneste, e un film nemtesc din 2006 ('das leben der aderen' copy paste from internet in germana nu stiu decat sa numar) care a luat oscarul pentru cel mai bun film strain

se vede ca pana la 9 nu prea vine lumea la servici si eu imi fac de cap, da?

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Kikineata
sanatate si tot ce iti doresti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



desi e off-topic, sa va mai spun si eu din experientele mele cotidiene de 'relaxata', toate marca 'ianis'

- vacanta asta a hotarat ca trebuie sa faca pipi din picioare, ca barbatii... nu va spun de cate ori pe zi frec buda si pe langa
- a primit de la moshu' de la gradi o carte despre dinozauri... am invatat de voie de nevoie diferentele intre un stegozaur si un triceratops si fereasca sfantu' sa gresesc ca ma pune sa citesc iar
- seara, mai nou, citim 'tom si jerry', o revista de benzi desenate. nu va inchipuiti ce greu e sa citesti benzi desenate, ca trebuie sa dai explicatii, obligatoriu cu aceleasi cuvinte... 'ca asa scrie acolo, mami!'
- o data/zi prin casa este super-ianis, trebuie sa-i leg la gat o fata de masa maaare, cica e pelerina lui super-ianis
- uneori zice ca e dinozaur, intotdeauna tiranozaur, si alearga ca nebunu si racneste din toti rarunchii, ca asa face t-rex, nu?!
- o data la 2 zile vrea sa se dea cu rolele... prin casa evident... si marc saracul tot incearca sa-l prinda si nu reuseste...
- aduce in sufragerie un lighean, asta-i cuibu', pune in el o pernita si o jucarie mica, se suie pe ea turceste si... cloceste oul...
- are ce are cu barierele... ma pune sa leg snururi si sfori pe post de bariere, am vreo trei locuri in casa unde escaladez barierele, n-am voie sa dezleg...
- e toata ziua dupa mine: spal vase, si el vrea, dau cu mopul, isi ia si el mopul lui, aspir, sterg praful, si el... nu e mirare ca toate ustensilele le am in dublu exemplar, altfel nu as termina niciodata... culmea este ca el chiar face, nu se joaca...

seara cad lata. dar fericita. si intr-un fel relaxata. macar ma oboseste joaca asta continua cu amandoi si nu problemele adevarate...

am vazut in programul de somn al altor fulguleti... lapte la 6-7 si nani pana la 10. ceea ce la noi e imposibil. si daca marc ar adormi la loc, leganat, oricum intre 7.30-8.00 se trezeste ianis si clar scoala toata casa. efectiv nu-l pot obliga sa taca sau nu mearga la baie (in alergare, impiedecat si adormit), iar desenele fara sonor sunt doar motiv de scandal... asa ca la noi pot numara pe degete zilele in care ambii au atins in aceeasi zi ora 8.00

si apropo de deochiul de aseara...

la 22.30, din motive necunoscute, chiuia de zor in carut si nu adormea... m-am pus cu nervii lui si ne-am pus amandoi pe canapeaua extensibila la el in camera, cu lumina stinsa, sa facem nani.
nu pot sa va spun... a fost de la extaz la chin (pt mine) pt el a fost f.fun tot timpul. dar a durat 1.5 ore (adica pana la 12.00 noaptea). m-a lins, m-a piscat, m-a mangaiat, gadilat, tras de par, picioare in gura, strans de gat, bey dar ce nu mi-a facut... eu ma faceam ca dorm, nu am vorbit nimic cu el in tot acest timp, desi ba ma bufnea rasul, ba ma lua plansul... a fost teroare! am zis ca rezist sa vad cand/cum cedeaza. a adormit intr-un final muscand din umarul meu, si tragandu-ma de breton in acelasi timp, calare pe gatul meu... jur ca abia respiram si-mi si plesnea vezica... mama lui de suc... ioi... am crezut ca nu se mai termina. a dormit 6 ore legate. dimineata, la 6, s-a trezit, ud fleashca, schimbat, lapte si hai iar sa ma smotocesti pe canapea. tot 1.5 ore. a re-adormit la 8. la 8.30 ianis a navalit peste noi, maica-mea nu a mai reusit sa-l tina departe de noi. si tot efortul meu s-a dus naibii... ca si programul pe ziua de azi... e obosit si agitat, nu a papat bine, se impleticeste si se agata de mine intr-una...



cristina1974, ma bucur sa mai aud de voi! pupici fetelor!

ruxandra, intr-un secol indepartat (adica never...) imi voi gasi si eu curaj sa stau orele pe afara cu copiii... sunt friguroasa din fire de cand ma stiu, zece cojoace de mi-as pune si tot mi-e frig... nu stiu de ce-mi inchipui ca asa sunt si ei. si oricum, mi-e asa frica... daca vad ca merge bine intr-un fel (adica rar pe afara) de ce sa schimb asta? inca un pic de bine si de relaxare mai vreau... asa, pana la primavara... :-)

chinico, io tot incerc sa dau de tine. un telefon, ceva, inainte de a pleca din ro??
ca am o intrebare importanta :-)

kikineata!!! sanatate, sanatate, sanatate!!!




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput