Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, am intrat si eu putin sa va urez Craciun fericit, multe bucurii si sanatate! E primul Craciun alaturi de comorile noastre, sper sa fie unul de vis.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor va doresc din tot sufletul un Craciun minunat si plin de dragoste!!!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, m-ai spart cu pozele tale. Eu nu am mai aratat asa de dinainte de Alex. Adica de vreo 4 ani si ceva, daca pui la socoteala si sarcina cu ea. Unde e poza pe trepte? Pare un loc cunoscut. Iar de miel nu scapi decat daca uit eu pana la Paste.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Betty, m-ai spart cu pozele tale. Eu nu am mai aratat asa de dinainte de Alex. Adica de vreo 4 ani si ceva, daca pui la socoteala si sarcina cu ea. Unde e poza pe trepte? Pare un loc cunoscut. Iar de miel nu scapi decat daca uit eu pana la Paste.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



merci frumos. Pai e facuta in Italia, cred ca in Siena sau Florenta.....dar ce e mai nasol asa aratam exact in decembrie 2006.
Cu mielul, daca vrei te invit la o pulpa de miel, acum dupa sarbatori si m-am scos

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Azi am facut curat la bucatarie, baie si hol. Il astept pe sot ca sa continui. Vreau sa dau cu aspiratorul in dormitor si sufragerie, dar urla bebe daca il aude si vreau sa stea husband cu el in cealalta camera. Asta de la batista bebelusului i se trage, ufff. Acum trag si eu cu gura, Andreea.
Am sarmalele la cuptor, ceafa e pusa la marinat, miroase a sarmale si portocale, deci a Craciun . Nu stiu de ce, mirosul de portocale imi aduce aminte mereu de Craciun.
Rox, probabil ca o sa fac niste sarmale si pt 27, nu ma lasa inima sa vina nasii si eu sa fiu descoperita cu haleul. Ei stiu ca intotdeauna la noi e ceva bun de papa. Maine ne aduc socrii carnatii, cred ca o sa ii pregatesc pt 27. Cu niste varza murata, merg de minune. Poate o sa mai faca un muschi de porc la cuptor pt ca se face usor si repede, nu prea am chef de stat in bucatarie si de Craciun. Am vazut pozele, ce botic dragut facuse Alex si ce fortos e Andrei .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

va urez si eu un craciun fericit alaturi de cei dragi, multa sanatate si viata lunga si imbelsugata!
pupici de la fete si baieti!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Betty, ce ne faci tu noua . Eu mai am eternele 2 kg ca sa ajung la greutatea de cand ramasesem insarcinata, dar problema este ca atunci aveam vreo 2 kg in plus de la sarcina pierduta si inca vreo 4 de care vroiam sa scap

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Roxana multumesc de raspuns.Nu am reusit sa deschid poza.
am sunat o alta pediatra si m-a mai linistit:mi-a spus sa nu o dau cu nimic.
totodata a zis ca poate fi o alergie de la detergent sau poate fi si rubeola.in ambele cazuri sa nu dau cu nimic si sa incerc sa schimb si
detergentul
frate cum se intampla de-astea numai noaptea,in weekwnd si de sarbatori?
oricum m-am mai linistit un pic

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

multumesc si lui myral pt raspuns

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

noi cica mergem in vizita pe la 8 dar sotul a fost chemat pe la 11 la munca si inca nu a venit, iar eu sunt inca in pijamale!!!


Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput