Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Mamici si puiuti,

Va uram si noi CRACIUN FERICIT si toate cele bune !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

LA MULTI ANI!!!!cRACIUN FERICIT SI NUMAI GANDURI BUNE!!!Va pupam din suflet!
Revenim mai tarziu cu amanunte despre venirea lui Mos Craciun!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui, darurile cerului, langa brad si langa foc, sa va umple de noroc!
Craciun Fericit!




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Va urez tuturor Sarbatori Fericite, un AN NOU mai bun, cu mai multe bucurii si impliniri, lipsit de suparari si de necazuri, sa fiti cu toti sanatosi, mamici, tatici si copilasi mai ales!!!

Sper ca toti copilasii sunt sanatosi si l-au primit cu bucurie maxima in sufletele lor pe Mos Craciun care i-a rasplatit cu daruri. Andrei e plin de masinute, avioane si alte mijloace de locomotie...nu mai avem loc de ele pe aici si incantat de toate so de "vadutul" lui. La serbare a fost haiul de pe lume, o mare de parinti agitati, o alta de copii plangaciosi (Andrei nu din fericire) au zis pas la poeziile din program, dar amuzamentul a fost de partea noastra.

Pupici la toate mamicile si la toti copilasii.

Un pupic special pt Nicol Mada si cele doua printese ale ei, sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste tot, dar raul a trecut si voi veti merge mai departe si toate vor reveni la normal.

Ioana si Andrei : 2 anisori jumate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

La mine a venit Mosul chiar inainte de 25 dec. mai exact pe 22 dec. si m-a facut tare fericita. Cineva de aici de pe forum stie exact la ce ma refer...Tot din 22 dec. pina pe 26 dec. David a tot primit cadouri care mai de care cuburi de lemn, masinuta, un casetofon. S-a bucurat de fiecare in parte acum da atentie mai mult cuburilor din lemn, probabil ii place zgomotul facut atunci cind le rastoarna din cutie pe parchet.
Spre marea mea surprindere bradul este intact nici nu a incercat sa-l darime. Globurile au parte de mingiieri din partea lui David si in acelasi timp spune'mai-mai'. In timpul impodobirii bradului ca orice roman am ascultat colinde iar David statea si urmarea orice miscare a mea sau a mamei mele. Au fost si momente in care apuca cite un glob din brad si fugea cu el prin casa dar dupa ce i-am explicat a inteles si e totul ok acum. Am avut inspiratia sa atirn si bomboane si ciocolatele in brad. David le ia le desface gusta o bucatica apoi mi le pune mie in palma sa le maninc eu. S-a dus cura mea de slabire...
Am avut ocazia ca duminica sa o cunosc pe luminita. David s-a inteles de minune cu baietelul ei Andrei ba chiar am remarcat ca, dupa aceasta vizita, David a inceput sa vorbeasca si sa inteleg si eu ce spune. Asa ca lumi trebuie sa ne mai vedem !
Eu profit de ocazia de a ma afla la servici (doar azi fetelor si is libera pina pe 3 ian apoi) si pt ca nu merge netul acasa va urez de pe acum un calduros LA MULTI ANI !. Sper sa aveti parte de multe bucurii in noul an si sanatate cit cuprinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna seara tuturor! Vin sa va mai povestesc cate ceva si despre noi:
Am petrecut si noi un Craciun cu mese si vizite primite si facute, toate in familie. Mos Craciun a fost generos, a adus un trenulet Thomas cu sina, o tablita de scris, 2 masini si un ATV, un set de plastelina cu forme si vreo 2 bluzite neinteresante. Sa tot aiba baiatul ce strica.
V-am zis ca am fost la Mos la tati la serviciu? N-a vrut sa stea la Mos in brate, dar i-a spus poezia de langa mine. Io ziceam "catelus", el "cu paru cret", io "fura rata", el "din cotet"... si tot asa. Mosu' i-a dat un joc, dar el n-a fost multumit, ca vazuse la alti copii masinute. Se tot ducea inapoi la el si-i cerea "vreau masinuta". Pana la urma colega sotului care s-a ocupat de eveniment i-a schimbat copilului jocul cu o masinuta.

Revelionul il vom petrece la munte, impreuna cu colegii mei, asa ca va urez de pe acum:
UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI IMPLINIRI SI MULTA SANATATE (CA AM CONSTATAT CA-I DE NEPRETUIT)! SA FITI FERICITI SI SA VA BUCURATI DE FIECARE MOMENT AL ANULUI CARE VINE!

Un pupic special pentru Mada si fetitele ei! Esti una din cele mai puternice femei pe care le cunosc. Ai luat decizia cea mai potrivita! Sa va aduca anul care vine multa pace si mii de bucurii!

PS: Zilele astea am facut o descoperire: Am constatat ca sunt colega de serviciu cu Gesi. E aceeasi persoana nemaipomenita pe care o stiti de aici, sufletista, atenta. Pe deasupra e si frumoasa si slabaaaaaaaa.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

craciun fericit.
la noi a venit mosu' acasa si Oanici a deschis toata ziua cadouri. si pe ale ei si pe ale altora: mami, tati, matusa, etc. la pom mai aveam si cutii goale frumos imapachetate doar de decor si vroia sa le deshida si pe alea. scoate perle diverse(are niste teorii interesante superfunny) si ii place sa se imbrace in rochite. deseneaza pesti sau alte animale.pestii si balenele chair ii ies :)
Nicoll, ma bucur ca ai scapat de o persoana ata de egoista care va tragea in jos
nu prea am timp de calculici. sunt libera de sambata. pe 2 incepem munca. profit de zilele astea sa stau cu mica mea.
va pup si sper sa mai vorbim.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA, LA MULTI ANI! CINE SA TRAIASCA, CINE SA TRAIASCA, CORBIOANA SA TRAIASCA!!!!LALALALALA
Sa fii sanatoasa, fericita, iubita alaturi de cei 2 baieti ai tai, sa-ti aduka numa bucurii




Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna!Iata ca am prins un moment mai liber la scarbici si am intrat sa va povestesc cum a fost si la noi cu Mosul.L-am convins pe unchiul meu sa se imbrace adecvat,ba chiar l-am scos si afara din casa,sa intre pe poarta cu un ditamai toiagul si un sac cu cele cumparate.Codruta,gatita si aranjata deja nu mai avea rabdare...Si cand il vede,incepe sa sara in sus de bucurie...M-am bucurat enorm ca nu s-a speriat,a spus poezii,a cantat "mos Craciun cu plete dalbe" si i-a dansat mosului dupa melodia din filmul "inima de tigan"(cred ca am uitat sa va spun ca e innebunita dupa acest film).A fost foarte incantata de cadouri,e lesinata dupa "baduet" si ca si Davidutul lui Vali nu a facut nici o stricaciune la brad.Merge la "gobuete si uminite",il admira si fuga la jucarii.O distreaza la nebunie laptopul ce i l-am luat,ii spune "saut petene" si vorbeste cu ea.Cea mica a facut doar act de prezenta,nu a realizat ce se intampla,cum era si normal,dar nici nu a plans cand a stat in bratele mosului pt o foto.A fost foarte dragut...
Anca multumesc frumos pt cuvintele tale,stiu daca va fi cazul unde gasesc un umar!!!Toate cele bune tie,Soarelui tau si intregii familii!!!
Andre_ea si tie multumiri si intoarcem pupicii pt voi!Sper ca va fi mult mai bine!Un an cat mai bune si sanatate!
Vali ce copilasi cuminti avem!Nici nu ne gandeam!Va pupam dulce!Anul nou cu bucurii!
Ioana intoarcem urarile de bine si se pare ca avem motiv special sa uram LA MULTI ANI!!!Sanatate,bucurii si impliniri!Asa este,avem mai multa liniste,doare dar ce nu ne ucide ne face mai puternici!!!
Noi inca nu uram pt noul an,ne vom mai face simtita prezenta!Va dorim doar spor la treaba si pupicei dulcei!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Pentru ca din lipsa de timp, nici macar nuj ajung sa citesc ce s-a mai scris,va urez de acum :

Un an nou imbelsugat , cu multa,multa sanatate ,bani multi in buzunare si prieteni dragi alaturi ,un dram de noroc sa vi se implineasca toate dorintele si fericire cu carul !
LA MULTI ANI !
Cu drag,
Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput