Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Nu stiu ce se intampla dar eu de la pag 14 nu mai pot vedea nici un mesaj.
Mari noutati nu avem,suntem bine,dar vreau sa va spun ca ieri am fost sa o inscriu pe Codruta la gradi pt in toamna si am avut surpriza sa constat ca nu mai sunt locuri...Am inceput sa dau din coate,am intervenit la cineva la inspectorat si acum asteptam...sa vedem daca se baga,incepuse ca atat asteapta si directoarele sa vina o interventie ca sa ceara suplimentari de posturi...De parca eu nu sunt constienta ca trebuie sa-i dau si ei ceva...doar sa reusim.Oricum fie-mea imi zice ca ea nu "vea a gadinita,ta acasa cu mamaie"...
Acum va pup,voi pleca la birourile centrale si acolo nu am net.Pupicei!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Luminita,capul sus,nu a fost de data asta,dar ca si in cazul lui Anis,nu se stie cand DD se va gandi sa mai apara unul mic!
Acum vad ca mes meu precedent a aparut pe pag 15,celelalte fiind pe pag 14.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:



Buna ziua!

Daca nu ma mai amintiti de mine.... Am cam lipsit de pe forum....Dar asa cum multe fete fac, citesc si eu din umbra, si ma raportez la voi si la bebelusii nostri, asa cum am facut mereu!

Trebuie sa ma alatur si eu celor care ureaza lui anisfericire, sanatate si muuuulta putere pentru un al 4-lea bb, si poate ca Dumnezeu are un plan pentru tine, chiar daca nu lai respectat de la inceput, are si alternative, ai sa vezi ca va fi bine, tu sa fii puternica si sanatoasa!

Laura multumesc de mesaj, printesa si cavalerul!

Am sa mai vin printre voi, deocamdata lucrez la albumul nostru de poze, sa ne vedeti ce mari am mai crescut!

Si din colectia noastra de perlutze: fiindca Matei tzopaie mereu, pe pat la bunica-sa mai ales, i-am zis "Matei Tzopaila Intaiul", ca e si el un pui de rege la noi in familie, apelativ pe care si-l insuseste si trimbitzeaza in gura mare. Sintem la perioada "de ce-urilor"...tot, dar absolut TOT are urmarea "DE CE?" incit seara de oboseala nu mai stiu ce ii raspund, dar are el grija sa ma corecteze "NU, asa e corect!"
Pupam toate printesele si toti cavalerii


Anca de Matei (26 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna dimineata!Ce fac fetele,dar copilasii nostri?Cam slaba activitatea pe la noi pe aici...
Ankak bine ai revenit!Asteptam pozele sa-l vedem pe Topaia Intaiul!
Anis ce mai faci,cum te simti?I-ai dat sotului vestea cea mare?Pupam fetele si BB mic!
Eu astazi am reusit sa o inscriu pe Codruta la gradinita la care vroiam cu ajutorul unei relatii din inspectorat.Sa vedeti ce amabila era tanti directoarea,nici mica atentie nu-i trebuia...Noi sa fim sanatosi si fata sa se acomodeze ca in rest...
In alta ordine de idei aseara Codruta mi-a facut febra,in jur de 38.Si ma mira ca nu a intrat in contact cu vreun copilas bolnavior si nici afara nu prea a iesit zilele astea...Sper sa treaca cu Nurofen si Sumetrolim ca daca nu trebuie sa mergem la tanti doctora...
Acum fug la treaba si daca nu mai intu va doresc un week-end placut si mult soare!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Anis, ce ne mai spui de tine? Ce face bebicul mic?

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

fetele eu sunt bine..i-am spus sotului e incantat numai fata sa fie cred ca e singurul barbat dupa planeta care vrea fete..

Suntem la Azuga am pus-o pe Ingrid, deci a chiulit de la gradi , pe skiuri, intai spunea ca nu vrea si dupa aia nu mai vroia sa isi dea jos skiurile...sa vedem acum e doar acomodarea..i-am luat si instructor...e asa sa stie despre ce e vorba ,pt ca la anul o luam la ski in italia..sper sa ma duc si io..hahahha vise

In rest as manca doar carne..apropo fetele de baieti..asa e mancati carne??? Ca eu la fete nu puneam gura..

Sa va zic ca am skiat si eu...nebuna nu?? Ca sa vedeti ce inseamna relaxarea...ca la primele..mai ales la prima eram paranoica rau..acum vreau sa ma bucur ca e un bb mic si sa traiesc normal daca nu sunt motive de ingrijorare.
Sper sa fie bine in continuare..ca ma opresc aici la facut copii...sunt de ajuns..

*** AniS ** 6+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

Buna la toate fetele!

Ma bucur ca, in general, sunteti bine ! Raspund si eu... un pic mai greu ...

Anis, ma bucur muuult pentru tine ca esti atat de puternica ... Pupici dulci de la noi si o imbratisare dulce ! Poate o fi baietel puiutul tau din burtica ! Ca sa ai pereche la fetite ! Sarcina usoara si muuulta fericiiire in continuare !

Multa bucurie si fericire si celorlate mamici ! Sa nu credeti ca v-am uitat ! Pupici dulci la toate.

Despre noi... ce sa spun... Zilele trecute am facut si ultimul vaccin, DTP pentru 2 ani si jumatate... Si... la acest control, doctorita i-a gasit suflu la inima ... pana acum n-a avut asa ceva... Asa ca, saptamana viitoare mergem la progamare pentru control cardiologic... M-am interesat un pic despre ce inseamna acest suflu... Din ce-am gasit, am inteles ca nu trebuie musai sa ma sperii... dar... tot imi fac griji... De parca nu mi-ar ajunge... "trecutul" ... ma refar la "griji" in general... Vom vedea...
Altceva... ce sa va mai spun... Ca in "razboi" sunt... in asteptare ... Nu prea se omoara "fostul" cu raspunsuri concrete... Ca sa punem punct... Sa fie bine pentru copil... Dar ma asteptam la asa ceva ...

Nu ma mai lungesc. In general suntem si noi bine . Cat putem ... va dam din nou pupici si va uram o duminica placuta. Pe mai tarziu. Pa.






www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Asa cuscra asa pe Mihnea l-am pus deja de la prima zapada pe schiuri si nu il mai dadeam jos. Monitorii inca nu il iau ptr ca varsta optima este 4 ani atunci se poate comunica cu ei si atunci este bine si dpdv medical. Dar si noi la fel l-am pus deja sa vedem daca ii place si daca mai vrea. Noi i-am cumparat schiuri din Austria(alti parinti paranoici cu casca si tot tacamul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Fetelor am si eu o intrebare urgenta: ce fel de vaccin trebuie sa ii fac la 30-35 de luni? in conditiile in care pana acum am urmat schema de vaccinare cu Infanrix. Am citit paginile trecute ca vorbeati despre infanrixul simplu dar care e asta, cel penta sau tetravalent?
Va intreb pt ca tocami m-a sunat de la dr de fam sa ma cheme in aceasta seara cu Ana la vaccinare si eu n-am stiut ce sa spun din 2 motive:
1. Nu stiu daca pot sa ii fac vaccinul de la stat daca pana acum i-am facut Infanrix
2. Nu stiu exact ce vaccin ar trebui sa-i fac acum

Uf si nici nu am pediatru aici pe care sa il intreb.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Cami, acum pt ca ai mers pana acum pe schema de vaccinari de la GSK trebuie neaparat sa-i faci acelasi tip de vaccin, nu cel de la stat, doar pt ca asta i-ai facut si pana acum. Cel de la 30-35 luni este Infanrix simplu, are o cutie cu ceva portocaliu pe ea, ajunge in jur de 65-70 ron orientativ ca sa stii ce sa ceri in farmacie sau unde il comanzi tu.
Sper sa te ajute! Bafta multa! Si pupici Anei in avans la piciorus! Si pt bebica!

Ioana si Andrei Spiderman, 2 anisori jumate!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput