Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Anis, sa ai o sarcina usoara si fara probleme!
Eu va mai urmaresc din cand in cand si pe forumul celalalt si ti-am citit povestea acolo. Am simtit ca esti demoralizata dupa fatza si ai slabit mult . Ti-am vazut pozele si nu prea erai vesela in ele. Acum trebuie sa fii vesela pentru bb din burtica. Stii ca nu-i face bine supararea .

Ai niste fete superbe . Sa le faci un fratior care sa le protejeze mai tarziu .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Anis esti o femeie foarte curajosa! Iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si sa fii fericita alaturi de familia ta! Ai din partea mea un buchet mare de flori pentru puterea de o lua de la capat!

Nu am mai scris de ceva timp, dar am mai citit din cand in cand. Cateva vorbe despre noi. Suntem bine...si cu mari emotii fiindca vom incepe in curand gradinita. Sper sa se acomodeze cat mai repede si sa nu avem probleme.

Trimitem un pupic pentru Veve si pentru mami ei(vrem sa vedem si noi poze cu voi). Multe salutari pentru Monica-Elena, corbioana, Allbinutza, Lulu, Diana, MonaI,Delia Grozav si felictari gravidutelor! Sa aveti parte de o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Wow Anis....imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva dar nu are rost sa te invinovatesti....ai facut ce ai crezut ca e bine pt tine si pt familie la momentul ala....nu putem sa traim in trecut, ai doua fete frumoase foc si un bebe in burtica si desi e trist ca a trebuit sa faci avort acum ai o noua viata pt care trebuie sa te pregatesti si de aceea trebuie sa fi linistita, vesela si plina de viata.Copiii tai au nevoie ca tu sa fi asa...

Va doresc numai bine!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Anis am citit pe nerasuflate mesajul tau si m-am cutremurat de evenimentele prin care ai trecut. Inca simt fiori pe sira spinarii. Inteleg, sau macar incerc, felul cum te simti acum si cum te-ai simtit atunci dar vreau sa iti spun ca inca de la inceputurile odiseei am simtit ca esti un om pt care Dumnezeu are un plan special iar ceea ce ai scis acum nu face decat sa imi intareasca aceasta idee.

Iti doresc o sarcina usoara si un nou bebe care sa va aline ranile si sa va aduca fericire!

Cami15s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cuscra ma bucur ca ai depasit momentul si asa cum ti-am mai spus gandeste-te ca toate in viata sunt date de Dumnezeu si el stie de ce ni le da. Nu trebuie sa te invinovatesti de nimic. Acum trebuie sa fi puternica ptr familia ta si sa fiti fericiti. Poate de data asta iese si un baiat ca sa nu mai fie al tau sot in minoritate . Eu am o vorba:"Ai castigat continua, ai pierdut continua". Viata e facuta din batalii pe care trebuie sa le castigi treptat ca sa poti castiga intreg razboiul.
Pupam mamica curajoasa, cele doua printese(in special Ingrid un pupic special de la Mihnea)si burtica

Pupicuri la toate fetele si la toti piticii.
lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Multumesc fetelor...e o brambureala in capul meu, si cand ma gandesc la ce ma asteapta mi se scoala parul in cap...dar sunt impacata sufleteste...si cred ca asta e cel mai bine.



*** AniS5+ ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Saluturi calde tuturor fetelor dragalse si copiilor superbi!

Anis, si eu sunt la serviciu si nu vreau sa pling. Am sesizat absenta ta de pe forum da' cum si eu sunt la fel de pierduta virtual, n-am criticat-o prea tare. Nici prin cap nu mi-a trecut ce drama sedesfasoara in sufletul tau.
Si eu zic ca aici se vede clar mina lui Dumnezeu, in destinul tau de mama. Oricit ar fi de greu sa te ierti, nu poti merge mai departe daca n-o faci. faptul ca deja il numesti pe viitorul bebe 4, spun unii mai scoliti intr-ale sufletului si destinului, e o buna abordare. Aduce liniste si pentru tine si pentru sufletul ingerasului care-i la ceruri acum. Numara-l printre copiii tai si nu-i nega existenta, chiar daca pe pamint n-a trait nici o clipa.

Esti o tipa puternica, nici nu te iau in seama cind te plingi cu gindul la ce te asteapta. Toata corvoada si eforturile tale fizice viitoare, stii mai bine ca mine, vor fi floare la ureche comparativ cosmarului psihic prin care ai trecut. Adica greul a trecut. Pastreaza relatia cu Dumnezeu si increde-te in El, in rest nu-ti mai fa griji. Si pe cit posibil, daca mai ai timp, ai grija si de copiii nevoiasi. Stii tu mai bine ca mine.
Te pup, si pe tine si pe motatele tale si sa aud numai rapoarte bune, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Anis, esti intr-adevar o femeie deosebita asa cum am banuit intotdeauna.

Multa putere si incredere in Bunul Dumnezeu !!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Anis, imi pare rau pt tine, dar ma si bucur in acelasi timp. DD a avut un plan mare pt tine

Fetele ce mai dati dupa masa la gustare, la copilasi?



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Anis, ma bucur din tot sufletul ca esti insarcinata si sunt 100% sigura ca vei reusi sa te descurci cu 3 ieduti.
Ti-am inteles tristetea si m-am regasit in ea. Eu nu am facut un avort, dar imi doresc cu disperare un al doilea copil. Am avut sperante, dar la inceputul acestei luni, s-au naruit. Era doar o intarziere de CM. Am simtit ca ma prabusesc. Am plans incontinuu si nici acum nu imi vine sa cred ca nu a fost decat o alarma falsa. Imi vine sa plang mereu cand vad parinti cu mai multi copii, sau cand il vad pe Andrei cat de frumos se joaca cu copiii.
Iti doresc o sarcina usoara, fara probleme si un bb sanatos si norocos!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput