Copiluti de mai-iunie 2005 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

daaaaaaaaaa, ninge asa frumos, s-a cam tavalit un pic Matei pe afara dar nu foarte mult ca era preocupat de copii si sanii.
aseara am fost la spectacol la Banica, cam dezamagita...era foarte energizat si nu isi mai incapea in piele ca este din nou tatic dar..spectacolul facut un pic pe genunchi, sa-mi fie cu iertare! l-am avut si pe Matei cu noi, mai stateam in sala, mai pe afara dar in inii mari a fost ok, am stat foarte aproape de muzica si era un pic cam tare, ceea ce lui Matei nu i-a placut deloc. insa a si dansat a si aplaudat, am si filmat un pic. a cintat si 3 melodii de pe noul album..... hmmmmmmmm, si aici a cam dat-o in bara dupa mine, parca nu sunt ale lui...
Olga, initial si la matei asa a fost voma si febra si dupa o zi diaree, nu prea stiu ce sa-ti zic dar parca eu stiu ca nu i-am dat medicamente, i-am dat saruri, Humana HN o lingurita la 10 min. timp de 4h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

Fetelor multumesc mult pentru raspunsuri. Febra nu mai are, de fapt a avut febra mare doar vreo 12 ore, dupa care ieri a avut stare subfebrila, iar azi deloc. Insa voma continuua, insa ce ma nedumereste este ca nu vomita mereu, cam de 2 ori pe zi. De ex. ieri a mancat putin si nu a vomat deloc in schimb azi dimineata a vomat de 2 ori apa pe care a baut-o, dupa care toata ziua,desi a mancat cate ceva, nu a mai vomat. Pana acum nu am dus-o la dr pentru ca aici te trimit acasa asa cum ai venit si nu aveam chef sa-mi pierd vremea pe acolo. dar daca mai vomita pana maine dimineata, atunci chiar o duc.

Nelia-din pacate eu nu am nici pe departe rabdarea ta. Da, si eu ii dau limite. Citeam cum le dai tu sa aleaga intre 3 hainute, asa ii dau si eu, dar numai 2 alegeri, pentru ca am citit undeva ca la varsta asta mai mult de 2 optiuni ii zapaceste complet si am testat asta pe Maya. Daca ii dau sa aleaga intre 2 lucruri, stie clar ce vrea, daca mai adaug inca unul este complet derutata, nu stie ce sa aleaga. sau de ex. cand vrea sa se joace si noi avem alt program cu ea (trebuie sa plecam undeva, sa o culcam, etc) ii spunem ca mai are voie sa se joace doar 5 minute si pune ceasul sa sune. Cum suna ceasul stie ce are de facut. Si cu TV-ul facem la fel. Ii punem ceasul sa sune si cand suna stie singura ca programul de TV s-a terminat si inchide singura Tv-ul. Insa ei intotdeauna i-a placut chestia asta cu ceasul. Unoeri ma roaga singura sa-i pun ceasul sa sune sa stie cand se termina o activitate.
Pe mine ma exaspereaza insa cand are preferinte intre noi pentru cele mai mici chestii. De ex are preferinte legat de cine sa o lege la pantofi, cine sa-i deschida usa, etc. Numai prostii din astea. Si macar daca ar fi una si aceeasi persoana de fiecare data. Insa isi schimba preferintele mereu si cumva noi trebuie sa i le anticipam. In fine, te-am innebunit destul. Ideea este ca nu am rabdare pentru mofturile ei deloc, mai ales ca unele mi se par complet ilogice si mai mult chestii de rasfat.
Tu cum te mai simti azi?

lucas-au copil Banica si Andreea Marin? Se vede ca nu mai sunt deloc la curent cu ce se intampla prin Romania. Inainte mai citeam macar presa romaneasca sa aflu stiri politice, acum noroc ca ma mai tine tatal meu la curent. Chiar asa, a fost pentru mine un soc sa aflu de Balaceanu-Stolnici. Am avut tot timpul un mare respect pentru el si acum sunt foarte dezamagita.

Apropos de securitate. Va recomand un film care mie mi-a placut enorm. Este nemtesc, foarte recent (cred ca de anul trecut) si se numeste "The Life of Others". M-a impresionat foarte tare.

Va pup si o saptamana cat mai buna tuturor.

Olga si Maya (28.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

'Neata !
Azi noapte am stat cu un oki la snooker si Air crash investigations, si cu un oki pe Carina, care a avut febra spre 39 de grade Am impresia ca i se trage de la serbarea de brad de la sotz de la serviciu, unde au fost multi copilutzi... n-am detectat copii bolnaviori, dar probabil erau purtatori de virusi... sau poate i se trage din Carrefour, ca am fost sambata pe la pranz, si deja era aglomerat... Cert este ca i-am dat Panadol si Nevralgin, alternate, si azi dimineata iar incepuse sa ii creasca febra. Ufff.

Olguta M, sanatate Mayei. Eu nu stiu ce sfaturi sa iti dau, pentru ca nu ne-am confruntat niciodata cu (stari de) voma.

Nelia, frumoase pozele, iar tu esti tare mandra cu Lisandru in brate

Cornelia, gata bagajele ? Ce fac copiii ?

Aveti idee de ce si-a inchis Anky contul ?? (am intrat azi pe administrative, sa vad ce mai e nou sub soare...)

Aseara am fost la concertul Smokie , mi-a placut nespus, si m-a surprins faptul ca sala (Polivalenta) a fost plina!

Va doresc o saptamana usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani, Lucas !

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Lucas, LA MULTI ANI! Multa sanatate si reusite pe toate planurile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

La multi ani Lucas.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lucas, la multi ani buni si fericiti!
Succese marete in continuare!

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am vorbit sambata cu Ralwka la telefon. Zicea ca este bine, dar este super prinsa, ajunge seara tarziu de la servici. Aia mica tot cu soacra ei sta. Spera sa apuce saptamana viitoare, cand o sa aiba concediu, sa mai intre pe aici.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

La Multi ani Pisik!
La Multi Ani Lucas!
Sa fiti sanatoase fetelor, sa aveti parte de tot ce va doriti de la viata!

Anunt important!!!
Am reusit sa fac rost de o sala pentru data de 21 Decembrie, unde ne putem intalni cu copiii si daca ne organizam un pic am putea face ceva frumos pentru ei... si de ce nu, si pentru noi !
Pt sala nu platim nimic, ar trebui doar sa gasim un Mosh de inchiriat si bineinteles sa ne adunam cat mai multi!
Putem veni cu o jucarie de acasa sau ne putem intelege sa cumparam un nr. de jucarii asemanatoare.. nu stiu... ganditi-va si voi cum ar fi mai bine!

Ma gandeam sa ne intalnim in jur de 17-18.00, bineinteles daca aveti alte propuneri si sugestii se iau in considerare, numai sa putem face treaba asta!

Hai sa facem o lista cu cine ar fi dispus sa vina, in functie de asta sa transmit mai departe daca ramane sau nu valabil...

1. Florentina cu Maya, Patrick si Dan

Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

LUCAS, LA MULTI ANI!!!!

Multe bucurii, sanatate, fericire si tot ce va doriti sa se implineasca.


, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput