Strumfi de iulie-august 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Asaaa, a adormit fata si sunt cu casa (vorba vine, cu camera adica) vraiste ca ma apuca pe mine reorganizarea prin biblioteca si alte alea, ca deh, sunt inghesuite rau...

Ame si mie imi plac intrebarile tale, ma fac sa imi aduc aminte de cine eram inainte de sarcina Si ca sa raspund...
1. imi plac toate dulciurile, mai ales cele cu crema, de oricare ar fi si obligatoriu sa fie cu ciocolata; nu-mi plac prajiturile cu crema cu margarina, bleah
2. anul asta facem sarbatorile in 3, ca pleaca ceilalti colocuitori , asa ca vom fi ca o adevarata familie
3. as vrea sa fiu topmodel pt o zi, adica sa fiu frumoasa, sa am o piele superba, sa ma rasfat la spa, sa imbrac haine frumoase si scumpe... simt parca nevoia sa ma simt mai feminina, in ultima vreme nu prea mai stiu ce este rimelul sau fardul, stiu insa cate scaune face fiica-mea pe zi
4. imi plac toate culorile, cu conditia sa fie combinate cu gust, dar am fixuri, acum imi place auriul, am multe haine pe rosu/visiniu, bleumarin/albastru si bej/maron. Visez, in schimb, sa am haine de culoarea aia holllywoodiana pe care o poarta vedetele - e un stacojiu aprins, inca nu am gasit o asemenea culoare prin Iasul asta mic, offf.

Mai sunt datoare cu vizionarea pozelor Lunii dar ma asteapta niste carti aruncate aiurea. Promit sa le vad.

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Deni bravo tie ca te-ai distrat

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

vazut pozici de luna si admirat minunatie de adelise! o dulceata!

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

of calculatorul asta, de cand a luat virusul nu mai merge cum trebuie. De dimineata ma chinui sa scriu si eu ceva

Sunflower sunteti asa frumosi toti trei si asa de tineri

Valen daca iti doresti sa lucrezi atunci ma bucur ca ai gasit ceva convenabil si iti doresc succes

Ioana, Ghinetz m-a apucat si pe mine cantatul in cor abia acum ca n-am mai cantat din liceu cand eram intr-un grup vocal folcloric si castigam in fiecare an locul 1 la Cantarea Romaniei. hehe ce vremuri
V-a fi un concert fain, noi la cor avem 10 colinde care vor suna grandios sper, vor mai fi un grup de 40 de mandoline si chitare, un grup de clopote si nu mai stiu ce.Deci va invit la modul serios, mie Craciunul fara colinde mi se pare ca nu exista, de aceea am si acceptat sa cant acum

Andreea am poze la semnatura daca vrei sa ne vezi, am si o poza in care sunt cu sotul in vara dinainte sa raman insarcinata si aveam o forma umana. Acum tb sa mai astept un an pana imi revin

Amethist eu nu cred ca ti-ar putea face cineva rau daca postezi poze sa va vedem si noi.Doar daca sunteti spioni sub acoperire si va pastrati identitatea secreta. Oricum mie imi esti draga si pot sa astept pane te vei simti confortabila sa faci asta

Maria eu am incercat sa-i dau ceai intr-o noapte medeiei dar rezultatul a fost ca se trezea di ora in ora cred ca de foame si am renuntat ca nu am mai rezistat eu. Tot ce pot sa fac e sa sper ca v-a dori sa doarma mai mult ca stiu ca poate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, multumim mult si aici pentru urari . Sotul si-a gasit cadoul sub brad: Saby la mine in brate sugand... si ninsoarea aceea superba a incheiat cu succes ziua. Mie imi place sa ninga in Bucuresti numai cat sa nu se aseze pe carosabil ca altfel nu se mai circula. Daca erau normali astia cu deszapezirea sigur imi placea mai mult zapada.
Maria1111, si noi aveam acelasi program de lucru/somn pana sa se nasca fetita. Dormeam de la 3-4 noaptea la 10-11 dimineata si ma simteam super fresh. Si acum daca ma trezesc inainte de 9-10 nu sunt in stare de nimic in cursul zilei. Din fericire lectia cu dormitul devreme pentru copil ne-am invatat-o din maternitate, in cele 28 ore cat am stat dupa ce am nascut, fii-mea a confundat noaptea cu ziua. Mi-a dormit cate 5 ore ziua si noaptea s-a trezit la fiecare jumatate de ora. Asa ca doctorita mea m-a invatat ce sa fac acasa pentru ca sa nu se mai intample lucrul asta, si cel mai important era sa ne schimbam noi programul, sa facem liniste, sa stingem luminile si sa dormim de la 9-10 seara. Am reusit asta cam greu, tot in jur de 12 noaptea ne culcam noi, dar ne retragem in camera si puiul doarme continuu de la 21-22 pana la 6-7-8 dimineata. Asta inseamna ca nu se trezeste sa manance sau sa se ceara schimbata 8-10 ore.

Din ce am citit din urma am retinut partea cu dulciurile, favoritele mele sunt bomboanele de ciocolata cu lichior, rom, visine si Junior Mints, niste "pastile" de ciocolata cu crema de menta, fetele din state cred ca le stiu. In rest, sunt dependenta de dulciuri, am mai spus aici si mananc aproape orice, o mica exceptie fiind cremele si ciocolatele cu margarina. Aici intra si Finety sau cum s-o scrie.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Gabriela, ce frumos. Nici la mine nu e Craciun fara colinde; mi-am facut stoc de 1 leu sa dau la colindatori, sper sa vina.
Carla, frumos cadou.

In seara asta mergem intr-un club, la petrecerea sotului de firma; sper sa aiba muuulte prajituri. Pe fete le lasam cu fratele meu, sper sa faca fatza; dar s-ar putea sa nu mai faca copii pina nu uita seara asta.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

la noi ieri a nins cumplit de tare taman cand trebuia sa ajung eu la dentist. Am condus cu inima in gat ca nu se vedea mai nimic si masina derapa la orice frana sau zapada adunata pe sosea. Acum e ger de scartie zapada si tare as pleca in tarile calde da' nu ma ia nimeni in serios si am sa ma congelez aici , cri cri cri iarna brrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

Ioana ce curajos e fratele tau, cati ani are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ioana cred ca "baby-sitter-ingu" asa o sa fie un bun mijlok contraceptiv pt fratele tau...........

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Fratele are 27, el nu ar fi vrut sa stea cu amindoua, dar l-am rugat si nu ma poate refuza.

Am uitat sa p laud pe Sma, la amiaza bea 5 masuri de lapte praf si 2 masuri de cereale; cred ca o sa trec la 6 masuri in curind.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput