***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (36)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Lauradi,Paflo,Carmen mersi pt raspunsuri.
O sa incerc borcanele nestle ca sunt singurele care n-au zahar.Exista combinatia mar si banana?ca sa nu schimb gustul.
Carmen e scump incalzitorul de la tigex?
Kay n-am inteles pana la urma ce capacitate (in grame)are un avent de 125ml dar unu de 260ml?ca eu de astea am si nu vreau sa ma apuc sa iau acum altele.

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

lauradi, pai sa-ti zic eu... tocmai facusem niste calcule extrem de dificile pe parcursul a 2 ore, dar mi-am dat seama ca erau proaste rau de tot ! deci : el a schimbat la 24 si acum are 25 si un pic, deci 1 an si un pic de la schimb. tu ai schimbat la 20 si aveai 3 si ceva de la schimb. deci el era mai aproape de la schimbare, deci rezulta : baiat !!!

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

carstea, unu are 180 si alalalt, stai sa ma uit 240 gr.

ckristina, graviduta, imi culc apsunica si ma pun pe calcule ! stati aproape !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Pai nu bre ca sangele mai nou e mai prostrezulta fata.
si eu sunt tot in cei 1%

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Kay 125ml=180g?tu ai cantar de le stii?te stresez ca nu vreau sa plec cu prea putina haleala dupa mine si sa urle domnu de foame

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by lbelciug
Graviduta, cand ne vedem? Eu plec pe 22 dec din Bucuresti. Te primesc si cu zgaiba, sa stii.


Pai oricum nu mai am zgaibe, ca am avut vreo 3, dar acum stau dupa mariu sa-si faca timp sa stea cu Mara ca sa mai plec si eu. Ca vreau sa ma duc si prin magazine, sa-i gasesc rochita de Craciunita. Am un fix. Oricum, vin pana pe 21, ca pe 21 pleaca mariul si chiar nu o sa mai am cum sa ma deplasez.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by vas

hello, hello.
Am un pic de timp asa ca ma bag la raspunsuri.
Pentur inceput ceea ce am promis:Calendarul
Pe vremuri se credea ca sangele se schimba ca si compozitie din 4 in 4 ani. Cel care era mai proaspat se considera a fi mai slab din punct de vedere hormonal. Asadar se iau in calcul varstele ambilor parteneri. uitati un exemplu:
Ea-25 el-28. se considera ca ea a schimbat la 24 de ani deci are vechime 1 an. El a shimbat la 28 deci vechime O. In cazul asta ar trebui ca viitorul bebe sa fie fetita. in cazul in care au aceeasi varsta se ia in calcul cine implineste mai repede anii.
Nu stiu cat de inteleasa m-am facut , dar daca aveti intrebari ma mai strigati. Eu am inteles cam greu la inceput dar am prins pana la urma.



Hai ca pe mine ma intereseaza, dar inca nu am inteles. Deci: cand am ramas insarcinata, eu aveam 26 si ceva, mariul 36. Cati ani ar trebui sa am ca sa fac baiat?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

aaaah... carstea, pai io nu vad difrerenta intre grame si mililitrii... daca e pasta sau piureu, e doar diferenta de densitate... lamuriti-ma va rog, ca sunt cam in ceata ! oricum e vb de ml !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Carstea, e cam 145-150 de ron, cel putin asa am vazut eu la Kidex. Asta era incalzitor care putea fi folosit si acasa, si in auto, avea adaptor. Vezi ca daca vrei doar pt auto, exista unele de la Primii Pasi (sunt bune) cu mai putin, 70-80 de ron. Am vazut prin Carrefour, dar si la magazine online pt bebei.

Kay, cred ca ml nu corespund cu gramele. O sa verific si eu. Edit: Retractez, cred ca ai dreptate. Am facut urmatorul experiment: am umplut un bibe mic cu sare (ca nu mai am piure de la Mara, sa experiemntez) pana la gradatia de 100 ml, apoi am varsat sarea intr-o punguta si am cantarit-o si erau fix 100 grame. Deci s-ar putea sa corespunda. Ma gandesc ca, daca ar citi un fizician/chimist ce experimente fac eu, s-ar rupe de ras.



Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
va multumesc de urari pt puiul meu care a facut 7 luni. Am trecut peste 2 zile de calvar, cu plansete ( urlete mai bine spus) de ziceai ca-l taie cineva. Era de la dintisorul nr. 2 care cred ca va iesi f. curand. Rau e ca nu m-am gandit ca-i de la dinte si nu i-am dat nurofen/paracetamol decat azi. Drept urmare ziua de ieri a trecut fara ca el sa manance absolut nimic. Intorcea capul orice as fi vrut sa-i dau. Cred a baut vreo 10 ml apa si a supt vreo 5 minute noaptea, san. Azi e mai bine si cu mancatul si cu durerea, sper ca maine sa avem o zi normala. La primul dinte nu a facut asa urat. Nu va spun ca ieri n-am fost om.
carstea, poti sa inchizi caloriferul, noi daca le-am tine deschise am avea in casa 27 grade, dar le-am inchis pe toate ( si n-am calorimetre ca sa si castig din asta ceva) -24 grade sunt acum.
despre ml/gr-ei bine pt apa gr=ml, pt densitati diferite de a apei exista o diferenta dar mica.

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele de mai-iunie2007

Mergi la inceput