Strumfi de iulie-august 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Hello! Va multumesc din nou de vorbele frumoase, Lia, esti o scumpa! Chiar o sa fac si eu tot posibilul sa incarc niste poze sa ii mai vedeti ochisorii lui Horia.
Despre certuri cu sotii pot sa va zic ca va inteleg perfect, si noi mai avem meciuri, unele chiar mai abrupte poate decat ar fi cazul acum, cu 2 copii. De cele mai multe ori intr-adevar ne luam pe motiv de soacra-mea, si daca nu din cauza ei din cauza marii lui pasiuni pentru gradinarit care il tine in curte tot week-end-ul de ma lasa fara nici un ajutor in casa cu copiii. Cat despre de impacare, la noi nu exista notiunea, deoarece suntem doi orgoliosi si ne trece foaaarteee greu supararea.


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

www.flickr.com/photos/9835076@N02/" target="_blank">Album poze cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Pentru ca Simo si ghinetz m-au ajutat sa ajung la mailul comun, am trimis si eu un articol interesant despre muzica si bebelusi.

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

noi de cand a venit medeea doar de exact 6 ori.Poate de aceea suntem asa nervosi

Adevarul e ca din cauza lui dragos ne certam de cele mai multe ori, eu sunt mai permisiva si atunci intram in conflict cu ce are voie si ce nu.Imi propun sa nu ma mai bag dar mi-e mila de dragos cand vad ca sufera si uneori tatsu nu are dreptate.Incerc sa discutam despre asta dar e ca un zid, nu primeste sfaturi decat de la maicasa. Uneori ajung sa vorbesc cu soacramea despre ce vreau sa fac si o pun pe ea sa-l influienteze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by Gabrielabv

noi de cand a venit medeea doar de exact 6 ori.Poate de aceea suntem asa nervosi



mda. o fi si asta una din cauze! oricum nici eu nu ma pot lauda cu prea mult . zici ca mi-a luat nasterea asta tot libidoul.......

am si eu o intrebare: cand o fi sa-l "diversific", ardeiul gras se poate pune in supa si pasa?????????????? ca n-am prea auzit de el!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mihaela, mie mi s-a spus ca se pune la fiert mai la sfarsit ca se fierbe repede si i l-am bagat dupa vreo 10 zile; ii pasez cateodata cate-un sfert, dar nu prea ii place.

Am si eu o intrebare : pot sa-i dau piureul de legume si mai pe la 4 dupa-amiaza? ca al meu nu vrea si pace sa-l manance la pranz! cred ca e prea devreme ( aprox. 2-2,5 ore) dupa piureul de fructe.



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/2075948175/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Filip la 5 luni(27iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Ce o fi cautand colega sotului meu pe laptopul lui cand el e in sedinta?
Ca acum i-am scris ceva pe mess si mi-a raspuns ea ca el e in sedinta. Nu mi se pare un gest prea frumos, mai bine nu zicea nimic daca tot se uita in calculatorul lui.
Ca sa nu mai spun ca-i trimisesem un mesaj mai siropos asa si nu mi-a cazut bine cand m-am pomenit cu raspuns de la ea.

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
caci nu sunt conditii.



Nonna, atunci creati pentru cel de destresare. Sau pentru ala de placere. . (Asta e din seria: daca nu au paine sa manance cozonac)

Acum, fara gluma, legat de subiectul discutat: trebuie sa nu uitam niciodata calitatile celui de langa noi. Si sa discutam orice problema apare, orice dorinta avem, orice. Tocmai asta spuneam cand vb de sotul meu. Nu voiam sa-i scot in evidenta vreun talent anume - stiu ca e neplacut cant cineva se plange, altcineva sa vina si sa se laude. Voiam doar sa-i spun Gabrielei ca am trecut si eu prin asta si ca la mine, discutia avuta cu calm a fost benefica. E normal sa fim si noi mai cicalitoare acum, viata ni s-a schimbat asa, peste noapte, noptile au devenit zile, nesomnul isi spune cuvantul...Dar eu am constientizat ca cel mai mult nu ma plangeam de greu, ci de ciuda. Mi-era ciuda ca el iesea, ca poate sa mai aiba si alte preocupari, ca se vede cu oameni. Si cand mi-am dat seama...mi-a cam fost rusine. Asta nu insemna ca nu prevad si alte crize din acelasi motiv. Si daca ar fi dupa mine as fi divortat de vreo 10 ori pana acum. Dar fiind si dupa sot, doar ne-am de cel putin 10 ori. Avantaj...oare cine?

Oana



(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:


Oana la noi cu e mai greu ca facem cind apucam .E mai greu cu doi copii care adorm seara f. greu.

Ziceam ca Andrei a adormit.a dormit fix 10 min.Tare urasc perioada asta cind ii dau dintii.El miriie,eu sufar pe linga el.De ce mi-era frica n-am scapat.Si lui Vlad i-au iesit dintii la 4 luni si la 6 inca 4 dinti odata.A fost greu tare.E mult mai bine mai tirziu,copii suporta mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

oana, ce ar fi sa pui aici, pe curat, si lista de aseara?
si dl. meu ca si dl. ghinetz, are o tehnica....mama mama. nici pana in prezent nu am reusit sa inteleg cum face, si trecura 12 ani langa el. cateodata am impresia ca nu ma ia in serios. eu il bodoganesc, iar el ma ia in brate. si imi piere toata bodoganeala. ba ma enervez ca nu ma lasa sa il bodoganesc. ca ma apuca rasul si trece supararea. dar eu am chef sa il cert, si uite asa.

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Intru numai un minut sa va spun ca am trimis doua mail-uri cu poze. Imi ramasesera restanta de dimineata. Dar cum Miruna are azi una din zilele alea (stiti voi care, cand le place numai in brate) era sa raman cu mail-urile netrimise.

Revin mai pe seara, sa vina D. acasa si sa iau eu o pauza...

Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput