Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hi
va scriu acu ca am cateva minute libere...sunt in pauza
seminarul e super
doar ca noi am crezut ca o sa fie ceva si legat de management...dar e vorba doar de business english
colegii nemti invata chestii interesante
pentru noi expatriatii...e distractie...ca noi am depins 100% o vreme de engleza (asa ca nu avem problemele lor )...pana cand am inceput sa vorbim germana

pupici si citesc din urma diseara in pauza de la 5 la 7


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt inca in stare de soc
am fost atacati de 5 caini in fata blocului. doamne prin ce clipe de groaza am trecut.
eram cu Marco in brate si dadeam cu geanta si plasele in ei caci ne-au prins la mijloc. Noroc cu un muncitor care a alergat din blocul vecin, caci de nu...nu stiu ce se intampla.
eu inca nu-mi revin, plang ca o proasta.

am sunat la dobitocii care admin. blocul, ca trebuiau sa vina hingherii de sapt. trecuta.
sa imi revin putin si merg si la baba de la parter care le da de mancare. o ia dracu si pe aia.

cine m-a pus sa parchez afara? ca i-am vazut in curte. mai bine mergeam direct la garaj.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio m-am infiorat cand am citit....Doamne prin ce-ai trecut, bine ca n-ati patit nimic, ar fi fost in stare sa va muste, nici nu vreau sa ma gandesc. Si din pacate asa-i ca babetii le dau de mancare si dupa-aia pe restul trecatorilor ii ataca. Ar trebui dusi urgent de acolo, Doamne fereste, poate data viitoare n-o sa ai acelasi noroc.
Incearca sa te linistesti, te rog, ok?

21 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy m-am linistit, dar nu voi uita. Cica hingherii au fost sapt. trecuta, dar in alta parte a strazii(ca tare lunga mai e). maine sunt aici, dar nu promit ca ii prinde pe toti, cica au nevoie de timp. oricum, daca nu vad ca se raresc, eu cumpar otrava si le dau carnita cu desert, macar stiu o treaba.

acum la 19 e concert cu Hrusca, dar mi-e frica sa ies din bloc, sa ajung la masina. of si asa vreau sa merg...Clau e la birou, am zis ca ies cu piticul.

Oana ma bucur ca e relax cursul pt. voi, profita de hotel si spa, lasa-i pe nemtalai sa toceasca.
Kitzy distractie faina diseara. sper ca nu te-ai obosit cu curatenia...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by Giova

Of Ralu, nu stiu cauzele si motivele, dar te intelg perfect, nasol de tot.


asa-zisele "motive" pentru care mi-as fi luat eu concediu saptamana trecuta?
razi pana maine daca iti zic...
las' ca iti scriu pe mess...
stau si ma intreb: oare le-a trebuit multa minte ca sa debiteze asemenea tampenii?

iar motivele scandalului de azi... nici nu mai are sens sa le expun, ca ma enervez iar. Oricum, principalul motiv a fost nesimtirea unora... Am crezut ca ne intelegem de vorba buna, dar n-ai cu cine. Prin urmare, suferim toate cele 6 persoane implicate in problema.
Oricum, a nu stiu cata cearta a fost azi... Si asta m-a cam pus serios pe ganduri iar. Si e foarte posibil ca in curand sa iau niste decizii in ceea ce ma priveste. Ca altfel, eu ajung la nebuni, nu ceilalti... Si zau ca n-as vrea.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun




nu-i frumos sa aveti secrete
vreau si io sa stiu

imi pare rau daca ai probleme cu colegii...pacat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...of nu imi vinesa cred...dar in Ro orice e posibil!!!
bine ca nu s-a intamplat nimic grav!
acum 5 ani mama mea mergea pe strada lnistita si pe langa ea un domn cu un caine...care dintr-o data a sarit si a muscat-o de picior...adica asta a insemnat o caruta de bani la medici si mers in fiecare zi la curatat...saraca si acu are semn acolo unde au cusut-o...
intr-adevar oamenii care hranesc si intretin acesti caini pe langa bloc sunt vinovati
adica sa nu ma intelegeti gresit...eu iubesc cainii, dar asta nu inseamna sa protejam ceva ce pune viata altora in pericol

fa scandal...ca si io as fi cu gura mare in locul tau


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt perfect de acord cu tine oana. sa vedem ce se va intampla, oricum babei ii voi zice azi sau maine.
ne credem oameni civilizati, dar sa vezi cum arata intrarea in bloc...numai mancare pt. caini.
asa se intampla, daca cei cu bani isi aduc neamurile de la sat si le da apartamente de lux pe mana. taranul tot taran ramane.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, nu e neaparat secret
Cel putin nu e secret pentru voi. Doar ca nu mai vreau sa scriu si asta aici, ca deja sunt prea multe comentarii unde nu trebuie, de la cine nu trebuie, legate de persoana mea si viata mea. Asa ca... mai rarut, ca-i mai dragut. Dar asta e alta poveste...
Si i-am scris lui Gio pe mess, ca pe ea o am in lista... Si m-a intrebat prima...
Pe tine, nu, pe Aly si Kitzy nu...
Hai ca va trimit un PM imediat, sa radeti si voi.


Gionu pot sa cred ca si in Timisoara se intampla...
Mai, eu cand am fost pe acolo, nu stiu daca am vazut vreo 3 caini tot orasul... Si chiar ne miram ce "liniste" e din punctul asta de vedere.
Mie si-asa mi-e frica pana si de catelusii de camera. Ce sa mai zic de aia de pe strazi? Ma strange in spate cand vad cate unul. Chiar daca nu vine dupa mine.

Dar Marco... in ce fel a reactionat?

Sper ca intre timp te-ai linistit si ai reusit sa ajungi si la concert. Pentru ca daca nu te-ai dus, ai pierdut ceva frumos, zic eu.

Kitzy, sper ca te-ai distrat in seara asta...

Oana, vad ca tu o duci bine...

Alynutza cred ca deja se viseaza in concediu
Ati zis ca nu a mers forumul? Aha... ma gandeam eu cum de nu ati trecut la prima ora niciuna pe aici...

Ancuta, nu ne mai scrii nimic? Ce mai faci?

Krelia... muncesti cu drag si spor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Fiind doar cu vreo 3 ore de somn la activ, azi la munca mai mult am stat in amorteala.
A fost continuare la scandalul de ieri, am zis ce am avut pe suflet si dupa ce m-am descarcat, m-am linistit si mi-am continuat amorteala... Sa faca ce vor, sa zica ce vor, nu ma intereseaza...

Pe seara am fost la un concert Ducu Bertzi la Mall. Fain de tot...

Apoi prin oras, sa admiram beculete, braduti, chestii de astea...

Am ajuns acasa inghetati bocna. Si acasa, am aflat ca ne-au oprit de azi caldura si apa calda, din cauza datoriilor asociatiei... Misto, nu?

M-am uitat apoi la meciul de handbal cu Franta si am zis ca mor de inima. De mult nu am mai stat asa in tensiune.

Si gata ziua. Sper sa adorm mai repede in noaptea asta...

Sambata, trebuie sa caut niste daruri pentru 2 fetite si un baietel, pt Mos Craciun. Ceva ieftin si frumos, eventual. Habar nu am ce. Probabil ma voi duce in Carrefour. In Kaufland am vazut niste jucarii interesante, dar, mai testam piata...

Apoi pe seara la alt concert de colinde, la un Targ de cadouri deschis in oras. Sper sa reusesc sa fac si poze... Sper sa si ninga pana atunci, ca asa se anunta la orizont...

V-am dat, oare, tot raportul?Sau mi-o fi scapat ceva?

A... trebuie sa fac si ceva mancare sambata si sa termin aprovizionarea pentru Sarbatori...

pentru Aly si ceiutul pentru Kitzy...

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

apar eu cu si ceiutul de dim., calde si proaspete. sper sa-mi iau revansa ca prea numai voi ati dat.
In dim. asta Clau a reusit sa ne trezeasca pe amandoi, asa ca nu a mai dormit nici Marco de la ora 7. macar l-a adus la noi in camera si am mai motait amandoi.
avem zapada. si pe balcoane, si pe tricicleta si moto de pe unul din balcoane.

Ralu pai la noi s-au adunat cainii ca e plin de santiere prin imprejurimi. si cum aici l-i s-a dat de mancare s-au tot strans vreo 5-7. a mai sarit unul acum cateva luni la mana lui marco, de atunci am pus probl. administratiei + ca mai ziceau unii locatari care merg pe jos, ca au spray paralizant in buzunare, sau mancare, ca altfel nu scapa de ei.
Uite ca acum am patit-o si noi.....Marco saracul si el, doar ca nu s-a auzit de tipetele mele disperate.
Concertul l-am ratat, Clau nu a putut veni de la birou, eu nu m-am incumetat sa ies cu copilul pana la masina. Nici dupa Clau nu m-am dus la birou, a venit cu un coleg.
asta e...pana nu se rezolva probl., parchez direct in garaj, afara numai cand e si Clau cu noi.

fug ca si-a terminat piticul laptele, ne pregatim de gradi.
o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput