Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Ralu nu te simti bine?
asta o fi vre-o raceala??? aman-o pe la anu ca acu trebe sa ne pregatim de Craciun!


nu-i raceala, ci o chestie gen ameteli, greata... Ma rog, banuiesc de unde mi se trage. Un prieten medic mi-a recomandat mai devreme un Ca-Mg. Am luat, asa ca sper sa ma linistesc. Dar nu e ce sigur va inchipuiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

io nu ma gandesc ...ca stiu cum e cu suspiciunile celor din jur...si tot degeaba le explic ca la 2000km nu se poate intampla

pup
...si somn usor!!!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza, vorbaretzelor!
Ralu merci de cafea. Fac si eu proaspata pentru restul fetelor. Evident, si un ceiuc.

Oana distractie la curs! Mie cred ca mi-ar place un curs din ala, asta a fost si partea care mi-a placut cel mai mult la experienta in State, ca am vorbit engleza. Bine, acum ca trebuia sa ma stradui in permanenta sa nu mi-o stric e partea a doua. Fain macar ca aveti hotel de 4* cu spa, numai sa si apucati la spa, daca tu zici e cursul pana la 11 seara. Ce n-as putea... cu siguranta n-as dormi prea mult. Dezastru cat de tare m-am obisnuit cu 'somniferul meu', fara huzband ma invart in pat ca un titirez.

Kitzy care e localul ala?

Gio dulapul asta ar fi trebuit sa fie demult venit. De vreo 3 saptamani ca sa fiu mai exacta. Dar adevarul e ca eu i-am zis la om ca vreau sa-l am pana in Craciun, sa strang si eu catrafusele din camera nemobilata, ca nu le mai suport imprastiate pe-acolo toate, asa ca nici nu m-am stresat si nu l-am pisat nici pe el prea mult la cap.

Fetelor, declar si eu in mod oficial ca nu mai am nici eu chef de munci si de nimic. Numar zilele pana la concediu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Ralu, Aly mersi de cafea.
Ralu te simti mai bine?
Oana sigur va fi ok la curs, mai ales ca stii limba foarte bine. profiti si tu de hotel si SPA.

nici eu nu am chef de nimic, curatenie am facut, dar nu dintr-aia de Craciun. poate mai fac sapt. viitoare, dar daca nu stam aici, nici nu-mi vine sa intorc ditamai casa.

eu trebuie sa-mi costumez smecherasul in fulgulet, pt. serbarea din 17 dec. de la gradi. partea proasta e ca sunt un antitalent la asa ceva si e musai sa-i fac o pelerina. nu am nici masina de cusut, nu cunosc pe nimeni care sa ma ajute...nasol de tot, dar o scot eu la capat. Aly de ce nu esti mai aproape?

o zi buna sa aveti!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio chiar asa, te-as fi ajutat cu placere.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly hai ca m-a dezmeticit mama si o mamica de la spiridusi. sper sa fiu capabila sa tai un material, de tivuit cu alta ocazie, ca nu am masina.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Da, Gio, acum imi este un pic mai bine... Am fost sfatuita sa mai iau un Ca-Mg de ala, ca sa nu mi se faca iar rau peste zi.
Am baut o cafeluta de la voi si acum ma imbrac sa plec la munca. FARA CHEF... daca nu stiati
Si e abia miercuri...
Cred ca ne auzim mai incolo. Presimt ca si azi va fi iar o zi de aia lunga de stat degeaba...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit si eu de la cumparaturile de craciun. I-am luat la sora-mea o pijama groasa ( ca ea-i friguroasa rau) si o pereche de sosete din alea flocoase si o pereche de manusi turqoise ca si-a luat geaca tot asa si nu-si gasea manusi.
Aly localul ala am inteles ca e undeva in spate la Matei Corvin, dar nush exact unde pt ca n-am mai fost acolo.
Ce nu-mi place e ca o sa umplu de fum si o sa miros ca o afumatoare, da no, asta e, n-am ce face.
Azi s-a facut programul de sarbatori la noi, eu o sa ma duc ultima zi anul acesta in 22 dec si prima zi anul viitor in 4 ianuarie si dupa-aia ma mai duc in 7 cand se incepe programul, asa ca am la zile libere........

20+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

sunt foarte suparata si nervoasa. Astazi stabilisem programarile pentru inca niste zile libere in plus, prin rotatie. Si exact persoanele la care nu ne asteptam au comentat, au facut scandal si pana la urma, a iesit o poveste urata de tot. Asa ca plecam in zile libere doar ce ni se da de la patron si gata. :(
In ritmul asta, cred ca mult nu mai rezist.
Ca sa nu va mai zic ca zilele astea am aflat de ce stie lumea din firma ca mi-am luat eu concediu saptamana trecuta. Si am ramas fara cuvinte. Dobitoci mai mari nici c-am vazut.
Si uite asa... iar m-am enervat De parca as fi simtit nevoia...
nu stiu daca ati inteles ceva, dar sper sa ma simt mai bine acum, ca m-am descarcat, vorba lui Kitzy


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu te inteleg perfect

20+ cu Diana

Mergi la inceput