Piticlontzi de iulie-august 2004 (241)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Felicia, tinem pumnii sa fie bine. Imi pare rau ca ti-au iesit analizele asa prost.

Olivia, n-am mai avut timp sa intru de la slujba si de acasa "am voi" mai rarut.
Acum Barosana doarme iar pe Maria a luat-o john la "cumpalatuli".

Filmulete si poze cu cadourile sunt inca in camera, dar incerc sa uploadez cateva de sezon...ma pregatesc sa prestez la felicitarea noastra de craciun..:)))

De Mos Nicolae Maria a considerat ca toate jucariile sunt aduse pentru ea, nemaipunand dulciurile la socoteala, ca a luat ghetele noastre la rand ca sa intrebe "asta-i al meu!?"..."da' asta-i al meu!?"...:)))
Asa ca ea s-a jucat cu cantacioasele si luminoasele pana s-a plictisit si apoi i le-a dat lui bebe...:)))
Pe langa orga Mosul (care a ramas Mos Craciun, ca a avut impresia ca am gresit noi cand i-am zis Nicolae) i-a adus si o papusa bebe care stie sa zica niste chestii asa ca doua zile si-a ocupat timpul cu ea, de ma baga non-stop in ceata..."mamiii, mamiii, vezi ca a cazut bebe!" ...alergam vanata sa vad ce s-a intamplat si cand colo aruncase ea papusa prin cine stie ce colt..."mamiii, i-am dat mancaica lu' bebe si a mancat tot"...m-a luase cu transpiratii ca ma gandeam ca a indopat-o pe aia mica cu paine!
Acum s-a plictisit asa ca a luat-o bebe la lins pe chelie...respectiv papusa!...

S-a trezit veverita mica...Ma tot intreb cum de le-am nimerit asa viezurti pe amandoua, doarme asta mica un sfert de ora dupa care se trezeste fresh.,..e plina de avant. Noaptea imi vine sa ma dau cu capul de tablia patului ...:)))
Bag un sfert de ora leganat si plimbat pe brate prin camera, ma lasa sa ma odihnesc un sfert de ora dupa acre ma ia de proaspata...:))

Pupam voios, ma duc sa uploadez putinele poze pana nu o apuca plictisul...:))

Iaca poze cu craciunitele:

http://good-times.webshots.com/album/561701839fgUzly
Am pus in graba pentru ca ma musca Barosana de mana ..avem 2 dinti!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicia, tin pumnii sa fii bine, te rog sa ne anunti sa stim ca esti ok !
Cristal - super frumoase craciunitele, sa-ti traiasca !!!





Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

FELICIA- sanatate, cu cine lasi copiii? Tinem pumnii sa te faci bine, Crisan e un medic bun, sper sa te intelegi cu el, mie personal mi s-a parut dificil ca om, dar poate e o chestie de perceptie personala, ca profesionist nu am auzit decat de bine. La Odobescu te internezi?

MITZU- poti sa-mi zici ca-s batuta-n cap dar spune-mi si mie cum procedezi cu ceapa aia ce ziceai ca o fierbi numai in putina apa ca sa-si lase gustul...deci cum se face? se pune apa de un deget sa zicem in cratita si pui ceapa tocata o fierbi cateva minute apoi adaugi carnea , o fierbi si pe asta si apoi restul legumelor? please, da-mi detalii ca sa fac bine. merci mult

ANDRIES- de unde cumperi oua de prepelix proaspete? de la hipermarket sau aveti vreo alta sursa ? am vazut aici la magazinul din colt, dar nu stiu cat sunt de proaspete ca nu vad sa se rupa lumea cumparand, de fapt n-am vazut pe nimeni cu carton de oua de prepelix niciodata si sigur merg frecvent la cumparaturi ca e dupa coltul blocului, cel putin zilnic. Eu as fi luat mai demult dar am tot ezitat ca alea par sa fie nemiscate de la la locul lor de saptamani, poate le schimba aia eticheta cu valabilitatea doar :)

NICOLE- sa va bucurati de samburel, ce cadou minunat de sarbatori!Asa-i?

PAPADIQ- trecura mucii la copile? hai mai zi si tu ceva, pune-ne niste poze noi cu mieluschonii

Noi ne-am plimbarit o ora si ceva pe afara, sunt numai baltoace peste tot, umezeala maxima, mie mi-a fost rece la talpi, Danut a alergat si a transpirat, s-a stropit tot pana pe fund, Andreea a dormit tot timpul aproape...am facut piata. De dimineata am fost la shopping, am dat o gaura-n finantele familiei, Cristi clatina a jale din cap, dar zau ca n-am cumparat prostii, chestii pt sarbatori, pt bradut, cateva cadouri, alimente, niste hainute pt copii, si uite asa am usurat cardul de ceva milioane:) Si mai urmeaza, dar asa e intotdeauna pe sfarsit de an, cheltuielile cresc din cate am observat

Ce mai gatiti la copii?
Adela, tu ce le mai faci ca sa manance amandoi acelasi meniu? Mara mananca deja bucatele sau neblenduit ?

Luna viitoare iau gradinitele la purecat, sa-i gasesc un loc lui Danut. As vrea si eu la una Montessori dar nu stiu exact unde este in TM, am auzit vag ca ar fi una taman in capatul opus al orasului, fata de unde locuim noi. Pe traficul ce e aici probabil facem vreo 40 minute pana acolo si la dus si la intors, ceea ce nu prea ma incanta. Nici tarifele nu le stiu, dar presupun ca sunt mai ridicate decat in rest. Sper sa gasesc o gradi cu grupe mai mici de copii nu cu 30 de copii ca ar fi de belea atunci.

hai ca asta mica-si toarna de zor apa in urechi cu biberonul, tetina large, ca numa asta-i place, merg s-o usuc, cei idee i-a veniiiiiiiiiiit !

weekend placut!

ps. LMA Simona!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Lia, noi am plecat din Timisoara de o luna de zile...suntem in Pitesti acum, aproape de parinti.Stiu ca exista un dr.Crisan si in Timisoara:) .Eu ma duc in Bucuresti pentru interventie.

Copii o sa stea cu soacra si cu bona pe care tocmai am angajat-o...acum nu-mi mai fac probleme de genul ce fac cu copii....ca d'asta am tot tras sa venim mai aproape de capitala.

Liviu tuseste de mai bine de 3 saptamani...nu asa rau dar o avem acolo...i-am dat 11 zile eurespal, apoi de 6 zile mergem cu stodal...azi i-am facut ceai de ceapa dar nu prea il vrea...i-l dau si pe asta cu seringa de nurofen ca pe celelalte.

Acum m-a anuntat si Nede ca a dat 21 mil. pe masina tocmai scoasa din servis...ce mai week...sunt varza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI SIMONA!!!!!!!
Of,Felicia iti tinem pumnii sa te tratezi repede,sa fi optimista ca te vei face bine repede ca sa te intorci la pui tai!!!!Noi ne gandim la tine si te imbratisam cu drag!!!
Cristalina sunt superbe craciunitzele, cred ca John este asa de mandru ca are niste fete asa frumoase
AndreeaP ai fost bestiala cu birou si cu banii...btw de degete a mea le suge 2-3 minute pana adoarme,cateodata si noaptea cand se maraie dar eu ii scot degetele si-i dau ceai cu paiubea o gura si adoarme la loc vreo 2-3 ore....meiii ma streseaza toti bunicii si rudele din dotare ca daca n-o dezvatz acu' o sa-i scoata barbacsu degetele din gura ca sa o pupe
Si io vreau sa stiu de unde luati oo de prepelix...
Acu' cica a venit moshul sa ne aduca bradul si cand se va trezi mandra il "imbracam"...asa ca pe seara punem poze cu bradutul
Daria cum se mai simte Giulia??Io-s mama paranoica si pentru ca nu stiu unde s-au dus mucii aia ii caut cu lanterna in gat
Lia si la noi este o umezeala,io m-am saturat, cred ca avem vreo 2-3 saptamani de cand nu a mai iesit soarele...pupam frumusetile
Ma duc sa mananc tort,de ieri as manca dulce non-stop
Edit Felicia noi asta vara am luat,ambroxol picaturi pentru tuse si ne-a mers bine si sirop de patlagina!Insanatosire grabnica si lui Liviu!!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Insanatosire grabnica lui Liviu. Pako, asteptam vesti bune !
Lia - pui apa, pui ceapa taiata marunt, o lasi cateva minute, apoi pui carnita, apoi legume. Io asa faceam. Pupam copiii plimbareti !
Ioana- sar`na de intrebare, Giulik tuseste din toti plamanii, insa n-am mai vomat de doo zile ... mare relaizare la noi. Si e la greva foamei. Greva totala.

Fug sa vad ce se intampla in baie ...

BlueAngel - da un semn si un pahar de orice, ashe, virtual !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

..buna seara,am impodobit bradul asa ca va prezint varianta feminina al lui fuego,cu impodobeste mama bradul:))))nu stia ca este filmata..
http://www.youtube.com/watch?v=wkCxtvYXZMk

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicia, imi pare tare rau si sper sa te insanatosesti repede. sa ne mai dai cate un semn sa ne zici cum te simti si cum decurge tratamentul. pupici dulci si sinceri
ioana, maria ta e geniala, eu sincer cred ca e un geniu, ati testat-o?
am vazut 2 craciunitze tare dragalase, acu' astept felicitarea :)
noi azi am fost la o ziua unui coled de-al lui philip, poate pun si ceva poze maine si sa vedeti ce zapada am primit iar
we frumos in continuare

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci Gorodica, sa o citez pe fi`mea, "e supeeer"
AndreeaP - asteptam pozele cu Pupi cel frumos

O duminica placuta sa aveti, multa sanatate tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Oua de prepelitza eu cumpar din carefour sau din cora si au fost mereu ok, proaspete adica. E adevarat ca de cand am nascut nu am mai luat pentru ca seara cand merg acum nu mai gasesc, ma gandesc ca poate e iarna si nu aduc mereu. Dar de primavara pana toamna sunt super.
De la magazinul din colt parca nu as lua, ele sunt scumpe si nu cred ca s-ar vinde, dar cine stie?

Craciunitele Cristalinei sunt foarte simpatice si aia mica e o dulce, Maria in schimb, are o sclipire in ochi...daca s-ar intalni cu Victor cred ca ar darama casa.

Gorodica e o talentata!!

Sanatate multa copilasilor bolnaviori!!

Si-acum din patzaniile unei femei foste gravide, ma dau si eu aseara la "patratele" si cand colo ce-mi aud urechile? "Draga, esti parca dintr-o pictura renascentista" imi venea sa-i dau cu toata renasterea in cap , da' nu-mi venea sa ma lipsesc de distractie asa ca... am inghitit in sec si-acum va-ntreb in cat timp de la cezariana pot incepe abdomene si alte asemenea?


Andries

Mergi la inceput