Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Mie mi le face mama, ea-mi scurteaza pantaloni, pune fermoare si alte chestii. Trebuie sa-ti si placa ce faci, pt mine au fost un chin orele de atelier de la scoala cand ne punea sa coasem la masina, mai bine crosetam

20+ cu Diana



pe mine a incercat bunica sa ma invete in copilarie, da' nu s-a prins mare lucru de mine. Acum cred ca nu mai stiu nimic.

Iar cu facutul lenjeriei, ai dreptate Aly. Cealalta bunica mai face asa ceva...

Ma duc sa incerc sa fac niste coltunasi cu branza.

Kitzy, sa stii ca si mie imi este pofta de ardei de aia. Da's asa scumpi, ca imi trece imediat pofta. Si am umplutura gata facuta. Sta la congelator de ceva vreme...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mie chiar imi place sa cos. Mi-am facut multe lucrusoare frumoase, mai ales pentru vara. Imi place cand fac chestii fanteziste, gen topuri, fustitze, ma enervez cand trebuie sa schimb fermoare si sa scurtez pantaloni... (chiar maine trebuie sa schimb un fermoar la o pereche de pantaloni)

Ralu no comment. Chiar nu stiu cum as fi reactionat. Probabil as fi intrebat-o daca ea de contraceptie n-a auzit. Oricum, e naspa faza. Mare noroc am eu cu socrela, e o tipa super ok.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

....cam tarziu....

tocmai am papat...dar nici vorba sa ma fi saturat, cand am vazut pilaful ralucai.....e clar, in wee trag un pilaf sarbesc ...fara "ciumperci" insa...

kitzy, ce sa fac...uite..pe la servicel..azi mai relash....mai un DC, mai un mail cu prietenii......mai tarziu tb sa mergem sa ne facem pensiile private obligatorii...sa nu ne trezim naibii ca ne baga astia automat..sa nu avem surprize...

apropos de mobila...tb sa ma apuc sa caut pe cineva care se pricepe sa lucreze cu rigips...vreau sa-mi construiasca o "etajera" ..niste polite din rigips intr-un intrand..sa vad unde naiba il gasesc.....

nici eu nu am treaba cu masina de cusut....am avut ieri seara o treaba cu "masina de calcat"...ca nu o mai atinsesem cam de multicel ...si in rest, mai am treaba cu masina de spalat si cu aia de gatit ....ah..si bineinteles cu masina de mers la serviciu ....

abia astept si eu sa isi intre wee in drepturi..


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, va doresc un weekend relaxant, odihnitor, placut si cum va doriti! Ne auzim luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

week-end placut, Alynutza!

Sa-ti fie de bine, Krelia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mersi frumos, raluque

fetili..ia priviti si voi acilea http://freshome.com - un site dedicat unor concepte interesante din domeniu "Home Design" ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
fetili..ia priviti si voi acilea http://freshome.com - un site dedicat unor concepte interesante din domeniu "Home Design" ...[/font=Comic Sans MS][/purple]



cred ca raman cu oftatul...

si ma duc sa ma pregatesc de Hrusca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

[b]nimeni pe aici????[/b]

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Haideti ca e gata si ceaiul de fructe!
Repede s-a mai dus si weekend-ul asta... Bine macar ca mai numar exact o saptamana si 4 zile pana la concediu . Trebuie sa ma mobilizez tare si sa cumpar si cadourile de Craciun, ca azi maine intru in criza de timp. Ieri am fost pe la Targul cadourilor la Expo, cu gandul sa-mi iau o hainutza de stofa, numai ca n-am gasit. Acuma mi-i ciuda de nu mai pot, ca in toamna cand imi cautam pardesiu am gasit o hainutza din asta, rosie, cu gluga cu blanitza, modelul mi-a placut la nebunie, imi venea si bine si... n-am luat-o ca am vrut cu captuseala din aia matlasata sa fie mai groasa hainutza si-acuma, nici astea pe care le-am gasit nu is mai groase, dar asa ca aia n-am mai gasit . Am probat in schimb un cojocel rosu de piele intoarsa, din ala super shucar, maaama ce frumos era...
Fug la rapoarte, ne mai auzim...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetili!
mersic Aly, pentru ceiuc...tare bun a iesit!
chiar ca a trecut repede wee asta....in care am rezolvat cat de cat ceva....am facut mancare ...si mi-am achizitionat "trusoul" pentru revelion.....sunt la zi si cu "grey's anatomy" ...sezonul 4, episodul 10 ...troia tot n-am reusit s-o vad pana la sfarsit...ca iar am adormit ....eu mai am saptamana asta si urmatoarea....si gata ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput