Strumfi de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

imi cer scuze dar intru sa ma descar aici ca nu mai pot. stiti ca mama mea sta in blocul vecin. sambata o rugasem sa ma ajute si pe mine cu copiii ca am mult de lucru si nici nu ma simt foarte bine. pana azi nu a dat nici un telefon macar. azi o sun si imi spune ca nu a avut timp. ea e pensionara si nu a avut 5 min libere. ca sa nu mai spun ca nu a mai trecut pe la mine de la botez. mi-a promis ca ma ajuta cat sunt la spital si dor ce ma sunat de cateva ori sa mi se planga de prostiile ei. incerc sa o inteleg dar pur si simplu nu pot. azi imi spune ca oricum ea stia ca eu sunt la craiova asa ca la ce sa vina la mine. nici macar nu o ontereseaza daca au copiii ce sa manance. sperr sa nu aiba nimeni parte de asa parinti sau socrii.
cand ea are o problema e trebuie sa fac tot posibilul si sa o ajut si ea nici macar nu da un telefon. imi cer scuze dar tare rau m-a suparat. nici nu imi vine sa vorbesc cu sotul sau prietenii ca mi se pare aiurea rau.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

nico, nu stiu daca te consoleaza, dar mama vine o data pe saptamana jumatate de ora in cap, joia, pe la mine. ca in rest nu are timp. in schimb, inainte de razboi, cati viteji erau?

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Nico, imi pare rau de problemele cu mama ta, i-ai spus vreodata verde in fata ce te deranjeaza? Vorbesc insa in necunostiinta de cauza, maica-mea ar sta si in cap numai sa-i fie bine copilului, de aici si discutiile intre noi cu "da-i cu biberonul", " pune-i sosete" etc. Stiu insa ca e bine intentionata, chiar daca ma deranjeaza.

Fii-miu tocmai a descoperit sticla de apa! Cum beam eu cu nesat deasupra caruciorului, am observat ca s-a oprit bruscdin maraiala si se uita fix la sticla. Si asa mi-am petrecut ultimele 10 minute zdranganind o sticla de 2 l de apa plata, plina pe jumatate. Parea fascinat si de zgomot si de miscare.

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

nico inteleg situatia.Stiu ca de multe ori ai nevoie de ajutor in privinta copiilor, dar daca nu il primesti asta e. Sunt multe in situatia asta. Eu acum, incerc sa te incurajez (te-ai prins).
CE vreau sa zic este ca si soacra-mea sta la niscaiva blocuri fata de mine si nu am nici un sprijin de la ea. A venit sambata dupa 3 saptamani si cum a intrat in casa in loc sa intrebe de fata m-a intrebat daca eu am fixativ ca nu a apucat sa se dea acasa si i se lasa parul

Aylin glumea si eu. Vroiam sa te pun la treaba la schimbat capitolul.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

nico, ma gandeam....ea e constienta ca tu te astepti la mai mult din partea ei? spune-i ca vrei sa se implice mai mult, ca ai nevoie de ajutorul ei, ca totusi ar avea timpul necesar sa te ajute, avand in vedere ca nu lucreaza...adica ma gandesc ca daca era soacra poate ca nu puteai sa iti permiti, dar asa....desi mi-e greu sa cred ca nu isi da seama. dar cine stie, merita sa incerci. asta daca nu cumva ai incercat deja.

te pupic pe tine si pe strumfi ca sa treaca supararea. eu sunt suparata pe socrii mei, care ma terorizau ca sa fac copil, ca se ocupa ei de el. si acum, unul s-a reangajat (desi e pensionara), iar celalalt are multe multe treburi (pe care eu nu le stiu). si eu tot singura m-am trezit. dar macar eu nu lucrez, si nu am decat unul.

deci eu zic sa ii zici direct ca vrei sa te ajute.

pupici multi de incurajare

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna fetele!
Mihaela, si lui Kevin i se usuca pielea pe fata rau, mai ales cand il scot afara(eu de obicei strau vreo 5 ore afara cand ies) si se inroseste dragul de le.I-am luat o crema speciala ptr bebe, e cam grasuta vad ca ii prinde bine, insa nu ma intreba cati si de are parabeni in ea, ca nu citesc japoneza.
Teoretic ar trebui sa nu aiba, ca e nu-s ce mare firma , insa practic...
da nici nu-l pot lasa asa, i se crapa pielea efectiv.
Perisor are intr-adevar mult, ii seamana lui tat'su ca eu una am 5 fire pe 3 carari!

Nico imi pare tare rau de situatie cu mama ta, stiu ce e in sufletul tau, insa daca te consoleaza cu ceva , crede-ma se poate si mai rau...ma gandesc ca ar fi mai bine sa fii mai indiferenta sa iti canalizezi toata dragostea si afectiunea asupra copilului si familiei tale, intr-o zi va realiza ca raceala ei te afecteaza...
ma gandesc ca oamenii, in anumite etape ale vietii efectiv nu-si dau seama de comportamentul lor si consecinte...si aici iar vb in cunostinta de cauza




Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

nico inteleg situatia.Stiu ca de multe ori ai nevoie de ajutor in privinta copiilor, dar daca nu il primesti asta e. Sunt multe in situatia asta. Eu acum, incerc sa te incurajez (te-ai prins).
CE vreau sa zic este ca si soacra-mea sta la niscaiva blocuri fata de mine si nu am nici un sprijin de la ea. A venit sambata dupa 3 saptamani si cum a intrat in casa in loc sa intrebe de fata m-a intrebat daca eu am fixativ ca nu a apucat sa se dea acasa si i se lasa parul

Aylin glumea si eu. Vroiam sa te pun la treaba la schimbat capitolul.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea





dana, acum bag capul in pamant, rosesc ma inverzesc si ma ingalbenesc. spre rusinea mea maxima (dar promit sa repar) habar nu am in ce consta schimbarea unui capitol. stiu ca e pe mailul comun ceva parca. o sa intru sa ma documentez, si cand sunt pregatita, ma bag in fata la schimbat. ca oricum de mult timp vreau sa stiu si eu cum se schimba, macar sa am o vaga idee, asa ca, solemn, cu mana pe inima, promit cand am timp sa citesc.

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Nico imi pare rau pt situatia in care te afli. Nu pot sa ma pun in locul tau ca la mine e tocmai invers (dar noi stam in aceeasi casa), dar pot sa imi imaginez cum ar fi sa nu am nici un ajutor si pe deasupra sa simt ca nici nu se intereseaza de copil.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

dana, sa fie o aluzie subtila sa nu mai scriu atat? glumeam. adica e corect. daca eu umplu capitolul, eu sa il schimb. dar lasa, ca invat io....

pupi

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am speriat-o pe fiica-mea cu demisia si dupa 5 minute de lasat singura in pat printre doua-trei maraituri a zis un maaamaaaa...de mi-au dat lacrimile pe loc! Stiu ca nu a zis in mod constient dar m-a topit de tot! Nu imi vine sa cred! Abia astept sa mai zica o data, dar cine stie cand mai are ea chef.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput