Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor cu bebelusi cu nasuc infundat de ce nu cumparati Karvol? Sunt niste caspule pe baza de uleiuri volatile care se pun pe o batistuta langa patut sau intr-un castron cu apa si ajuta la respiratie. Sunt speciale pt. bebelusi carora nu le poti pune multe picaturi in nas. Dupa cateva nopti e mult mai bine, imi fac bine si mie cand am migrene.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

crithina- ce copil reusit! un dulce sa-ti traiasca!
Afibebe- si noi avem aceeasi pb cu nasul............al meu e putin mai mic, o sa sun si eu pediatra sa vad daca pot sa-i dau proculin!
a fost al meu racit si tare imi e sa nu fi luat de la el, cu toate ca nu are alte simtome!
In ceeece priveste depresiile si clacarile sunt ceva normal- e nevoie de un somn bun si se regleaza totul!
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Intrebare: in Bucuresti au fost probleme la gasirea vaccinului Infanrix Hexa?

Georgiana, Maria voi de unde anume ati cumparat vaccinul? Mie dr de familie mi-a zis ca se gaseste greu si ca ar fi bine sa nu cumpar de capul meu...eu una nu prea am incredere in ea (printre altele mi-a zis ca ar fi bine sa fac vaccinul gratuit desi am mentionat in mod expres ca-l vreau pe cel facultativ).

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

tomasa unde se gasesc? la farmacie sau???
eu un timp am pus intr-o fsrfurie apa cu sare de muraturi si a fost ok nasucul, acum nu mai am sare :( si nici cine sa-mi cumpere...offff greu e singur cu bb..si sot la servici pana seara tarziu, dupa ora 8.:-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sim, te invidiez pt. energia si harnicia ta!Roxana poti sa iei un paracetamol pt. cap.Asta mare nu poate invata singura decat daca o ajut eu , rasfatataaaaa.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, ai rezolvat cu limbuta Mariei? Eu m-am dus azi la farmacie sa le las reteta pt unguentul pt cruste. I se vad cam urat si as vrea sa scap de ele.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MYRAL MULTUMESC frumos..o sa iau ca ma cam doare!!

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Pai cica sa nu raceasca cumva si de asta sa nu-l scot afara si sa nu-i fac baita pup fetele ca ma cheama juniorul

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Isabeluta, din cate stiu, vaccinul se gaseste la Sensiblu. Uita-te la ei pe site si vezi exact si ce farmacie il are.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Nana, ma doare sufletul pt. voi si ma rog pt. micul Andrei. Cu sanii nu prea stiu ce sa-ti zic... adevarul este ca poti sa bei tone de ceai si sa te odihnesti oricat, daca bebelusul nu suge bine, constant si eficient, nu vei avea lapte. Iar in cazul vostru inteleg ca acest lucru nu este posibil din cauza medicamentelor care il fac somnoros. Eu ca unica solutie as vedea doar mulsul consecvent, cu o pompa buna. El sa suga cat poate mititelul de el, iar pe urma sa suplimentezi cu biberon cu lapte de mama. Nu prea sunt eu adepta mulsului, dar in cazul asta eu cel putin nu vad alta solutie. Daca nici asta nu o faci cred ca iti vei pierde lapticul si dintre doua rele, ma gandesc ca e mai bine sa bea de la tine, atat cat este, chiar si din biberon daca de la san nu se poate. Acolo nu exista consultanta in domeniu? Cred ca un astfel de medic ar fi totusi cel mai in masura sa te sfatuiasca. si multa putere! Si eu, ca si alte fete simt ca baiatul tau e sanatos si ca problemele se vor termina curand.
Carpatina, asa este, nu ne gandim inca la Botez. Cat spirit de observatie si draga mea ! Acum nu o putem boteza pt. ca incercam din rasputeri sa ne mutam, a devenei o prioritate terminarea casei. Aici e super aglomerat cu doi copii intr-un ap. mic de doua camere, cu sufragerie de trecere. Apoi vin sarbatorile, in ian ziua lui Tudor pe care as vrea sa o serbez mai cu voiosie pt. ca implineste trei ani. De-abia pe 9 februarie o vom boteza pe piciulica, atunci vine si randul ei . Incerc as nu-mi fac sange rau din cauza asta, macar sunt obisnuita cu botez de copil mare pt. ca si pe frate-su l-am botezat la 4 luni. Ea va avea 4 luni si jumatate.
Spor la invata si bafta la examen! in caz ca nu mai intri pana atunci. Cu noi nu-ti face griji, nu ai nici o sansa sa te uitam. Si eu te admir pt. ca reusesti sa te concentrezi acum la asta.
Afibebe, ma bucur de vestile bune.
RGE, Tudor al meu a avut conjunctivita ca bebelus. I-a trecut tot cu laptic de mama si cu ser fiziologic, multi patesc asa mai ales pe vreme cu vant si praf. Sper sa se faca bine repede si George.
Isabeluta, am vazut poze frumoase!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput