Piticlonti de iulie-august 2004 (239)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cristalina lumineaza indiiid, she's on "the bright side of life" !! Tare fromos, imi place mult titulatura !! Eu nu cred ca aici e ceva de speriat mamicile to-be, ca e bine sa stie ambele variante (si cea "on the dark side of the moon").

Pies - o interpelai pe Noricel pe mess, da nu raspunde ! O sta de vorba cu Zorro deja ??

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, iarasi intru eu cind povesteste Cristalina povestiri din alea SF??? Auzi, de unde ai luat jucariile alea cintacioase si mergatoare?

Si chiar, pe unde e Nora???

Alice, nenii de la fisc ma indoiesc ca arunca vreo geana pe DC...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

si io da` da cu flit, ie fudula azi, ntzz;))

quote:
Originally posted by alice2004

Pies - o interpelai pe Noricel pe mess, da nu raspunde ! O sta de vorba cu Zorro deja ??

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete





...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ba io votez ca fititz cu funditz pt Rain Dar orice ar fi, sanatos sa fie, felicitari Rain !

Cristal - io te`nteleg, Doamne, ce te`nteleg cu santajul cu vomitatul, orice numai asta sa nu faca Si in fiecare seara acelasi film il am, cateodata e de fenta, cateodata e pe bune



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

sa videti ce-am patit.. vine in we prietena mea din piatra sa mearga la ginecolog la ieshi ca ie multi si buni;)) si`i fac rost de una, si ieftina si buna da` pe care n-o cunosteam, la recomandarea cuiva. boon, merjem noi in spital, o suna cind eram la triaj si`i spune dr ca mai intirzie putin sa luam loc pe canapea pina vine. luam lok, incepem birfa da` tot cu okisorii nostri cei frumosi beliti spre triaj locu` de intilneala. la un mom dat videm o tipa in halat alb catind iscoditor pin holu` cu pricina, o trag p`asta de mina "hai c-o vinit fimeia". intra ele in cabinet si la vreo 5 minute iese c`un belet cu niscaiva analize de facut. boon, ce repede s-a terminat hai c-avem timp si de-un mall;)) in urmatoare 10 minute infundam mallu hotarite:D dupa vreo alte citeva minute suna tilifonu`, respectiv duamna doftor ;)) ne-am speriat c-o suna ca si`o uitat portofelu` la ea da` nu, nu ierea protofelu`, duamna sunase sa o`ntrebe daca mai vine la consultatie ca ea o asteapta de ceva vreme in triaj ... urmeaza minute de esplicatii injineresti ca de fapt ea a fost, a consultat`o ia si dat belet cu analize, ntzz, duamna doctor nu si nu, ca n-a consultat-o ea. fuga`n masina, fuga la maternitate, misteru` ie dezlegat, o madam rezidenta luase pacienta din triaj si`o consultase ne spune madam doctor pe motiv ca "cealalta duamna", adecalea io, is pacienta mneaei. atit i-a mai trebuit sa`i spun ca io n-o cunosc, n-am vazut-o`n viata mea, ca iost pacienta dr cutarescu (care, ca drequ, se`nvirtea si ea p`in triaj)si n-am nicio legatura. in final a iesit rahatu` cit china, nu stiu ce s`a intimplat cu rezidenta aia da` bine nu i-a fost;))

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


a meritat sa dau effaiv , super Carmen
Bine ca tipa , totusi, a fost rezident ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Carmencitoo, fuga repede la madam rezidenta, sa va dea banii-napoi pin ce nu-i opresc aia cinshpe la suta din salar pe trei luni drept premiu pentru "injineria" facuta !!
Zici ca Noricel nu rispondeaza ... o fi cu shefa peste umar sau adincita tare in conversatia cu Zorro ala, io nu mai indraznesc s-o buzaiesc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nora nici mie nu-mi raspunde, da` o`nteleg, k am secat-o ieri de tot

Io declar ca mi-e leneee ... si`st singura cu muncile si azi chiar n-am kef Uof, uof ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ma bag si eu la pariu, io zic ca va fi un baiat! sa aibe moatza pe cine sa militareasca....

Mai, sa stiti ca eu am patentat o metoda de adormit amandoi copiii, da nu v-o recomand, ca e cu efecte secundare, respectiv ramai deselat de spate dupa ce o aplici. mai precis, in serile cand il apuca pe Tudor mamosenia si aud binecunoscutul "Mami sa imi aduci laptic si dupa aia sa stai cu mine!", o iau pe Mara o asez pe o pernita, o mufez la tzatza (in felul asta nu mai poate zice nimic) si ma plimb cu ea prin camera in care doarme Tudor (ca domnisoara nu suporta sa stau jos). Din cand in cand cate unul mai ridica capul si mai are chef de comentat, dar pe ansamblu,functioneaza...adorm amandoi intr-un tarziu. Iar spatele meu e varza dupa chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mitzule, din varii motive, am io ashea un fiiiling ca metoda mentionata nu va functiona in cazul Cristalinei !!
Da' e bine ca adorm copiii (cu pretul spatelui tau, ce-i drept !).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput