LMA !Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

hai sa va arat ce fericita a fost Elisa cand l-a revazut pe Ericaici.
de fapt,cred k il certa fiindca se vad asa de rar.a rabufnit fata,cat sa mai reziste!!!!!
gata....am plecat!va pup

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

roxanica pai toata maraiala asta vine de la ceva, de la un disconfort. ca nu face de fitze....si ma dispera faptul ca sufera si eu nu am ce i face. si e irascibil. si nervos. si suparat. si nu am cum sa l impac.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dianocica imi pare sincer rau ca ai o zi f****a

De vreo cateva saptamani vreau sa propun o tema si nu stiu daca-i locul potrivit...

Cum merge treaba cu perechea dvs?(sot, logodnic, preten, tata pruncului)? In sensul ca, nu va vine sa le dati in cap din cand in cand? Eu is dusa cu pluta... da deja fac strepezi pe pereti cand il vad intins pe canapea uitandu-se la film si copilul urland langa el, sau cu manutele pe gresia rece si nu se sinchiseste sa-l ridice...d'aia are pruncu mama...
nu aveti impresia ca trebuie sa facem totul singure? baia copilului-mama, hrana copilului-mama, daca din cand in cand ii ma da el petisuissu vezi doamne o hranit copilul si-o luna are scuza, daca copilul face caca el nu-l schimba ca nu poate fara ajutorul meu, bineinteles de gatit nu gateste ca habar n-are, la curatenie e cam neindemanatic. Pe de alta parte e foarte talentat: picteaza tablouri, e instalator sanitar, el face tot ce trebe facut in casa: smirgluit si montaj usi, montat lampi, vopsit pereti, electicitate, tamplarie, vopseste, tot tot. Da ce nevoie am eu de tamplarii, cand eu am nevoie sa ma ajute cu copilul? De ce-mi serveste ca stie sa instaleze bai, ghivete si buzi, daca nu se scoala cand plange copilu? SHINEVA MA INTELEGE? PRECEPETI CE VREAU SA SPUI?
Ma duc sa fac gaura-n butoi...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna seara!

mai devreme am ajuns si noi acasa, ca am fost sa sarbatorim Mihai si Gabriel, cu consoartele Mihaele, la un gratar in ploaie.

Dia1609 nici zmeul nu poarta ata rosie la mana. odata i-am pus, mai mult de gura altora, si l-a jenat, ca el e mai grasut. de atunci nu i-am mai pus nimic. oricum eu nu cred in deochi sau alte variatiuni pe aceasta tema.

dayanara mai nou pasaportul in regim de urgenta se face in 2 ore, iar in regim normal 7 zile.

dianocica eu marar nu-i pun. eu nu suport gustul de marar, asa ca la noi in casa nu se gatezte cu marar. daca mai incolo, cand i-a face mancare coana mare va manca marar, e problema lui.

marani felicitari pt mica crestina!



Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dbunny m ai prins cu garda jos cu tema ta....eu i am spus cand m a luat ca nu gatesc si nu spal vase o mai fac, rar, dar cu placere. buna vointa exista, in principiu, pt orice. dar in practica...

nu mi place ca are o tona de lucruri ..luate de bune (lema, cum ar veni )..pe care nu le mai gandeste. nu le mai filtreaza. lucruri din categoria babisme. plus lipsa de atentie crasa. cand vb cu el si el ..e plecat...si efectiv nu aude. sau daca ma vede stand langa el si asteptand raspuns..de abia atunci proceseaza...daa nu l as cunoaste as putea sa jur ca vine 'high' acasa...

iar combinatia sublima intre cele doua e cand se uita la tv (cica sta cu d) si d ii arata ceva. o data, de doua ori, apoi incepe sa tipe ca sa i atraga atentia. si el, normal, zice..de ce tipi? sau nu mai tipa! bai nene, si am avut discutia asta de n ori. pai copilul incearca sa ti spuna ceva. daca tu nu auzi, nu e normal sa tipe la tine?

in general ma deranjeaza ca am doi copii de crescut la capitolul 'sa vorbim'. sa ne deschidem. sa discutam despre ce e de discutat..

hai ca l-am balacarit...am spus tot din casa...bai, dbunny bai, ce ma enervezi.....

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

marani bine ca ati trecut si peste asta . neaparat sa ne pui poze.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Dbunny si eu am momente in care imi vine sa-i dau sotului cu ceva in cap. mai ales atunci cand sta tolanit la tv si se uita la toate mizeriile de stiri din sport.
nu pot sa ma plang, ca ma ajuta destul de mult in gospodarie. mai da cu aspiratorul, el face cumparaturile (eu nici nu stiu ce avem sau nu avem in casa), mai rar face si mancare.
ce ma enerveaza f. tare la el e ca nu ii place sa scoata copilul la plimbare. asa ca ii chem pe ai lui sa plimbe copilul.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica e posibil ca d sa fie marait si din cauza rusilor.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

dbunny, foarte buna tema propusa de tine!
nu incep sa ma plang acum de sotul meu ca sigur mi-ar lua muuuuuuuult timp... in general, e... ok.
dar asa ma enerveaza cand se posteaza pe canapea la tv si uita sa se mai ridice. cica sta cu fii-su. pe naiba! singurul lucru pe care-l face este sa strige la el: tudor, nu acolo! scoate din gurita! nu pune mana! samd....
asta se intampla cand e acasa...
ca de cele mai multe ori... singurei suntem...
na, ca mi-am varsat si eu naduful.

Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

danita,

marani, felicitari pt botezul bubamarei... asteptam neaprat pozeeee!

dianocica, uite o sa-ti treaca starea nashpa

roxanica, imi pare tare rau ca ati ajuns aici, dar e mai bine sa te duci sa vezi despre ce e vorba... sa stii odata care e treaba... eu as face ca tine, fara nici o ezitare ... , sa fii tare si sa vazi ca va fi totul ok

ruxandra, poze de la party? ma bucur ca a iesit bine, poate dai niste amanunte/idei despre organizare sa furam si noi ceva, ca se apropie ...

dbunny, pe mine ma enerveaza numai ca vine seara tarziu acasa (ca deh, asta e natura jobului)... dar e f frustrant pt mine... in schimb cand e acasa, e atza dupa fundul oanei, eu noaptea nici n-o aud dc se trezeste, ca el e deja acolo, el o culca seara, ii face biberonul dimineata, se joaca cu ea toata seara (de fapt ne jucam toti 3, dar ideea e ca el nu sta deoparte , sau la tv, ci participa, inventeaza jocuri, etc)... dar... vine tarziu acasa si asta ma termina, tot ii scot okii pt fiecare jumate de ora intarziere (de parca ar mai conta ca vine la ora 9 sau 9 jum).., anyway, fiecare cu ale lui ... dar parca-parca as vrea sa fie acasa la ora 6 si sa stea la tv ... ca sigur as gasi io o metoda sa-l dau pe brazda

am fost acum la real si mi-am cumparat cantar... din ala destept, digital, care arata la suta de grame si masoara si grasimea si apa si x si y din organism... nu aveam nevioe sa faca asta (cine naiba vrea sa afle cata grasime are in organism??? ), dar asa a fost... si-l scot tacticoasa acum si ma cantaresc si stupoare: am 47 kg !!! ... nu, nu e cazul sa ma invidiati, nu merge cantarul!

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput