LMA !Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

quote:
Originally posted by asiza

Bogdana, ma bucur ca sunteti bine!...Ai scos-o pe Zara afara cat a fost racita? Daca nu, cate zile?




Noi am iesit afara cand a fost bolnava, dar a fost si vremea mai frumoasa zilele acelea. acum cu vremea asta nasoala am stat mai mult in casa, chiar daca eram sanatoase. Sanatate multa lui Denis,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Articol referitor la www.hotnews.ro/articol_89418-Compania-Merck-a-retras-de-pe-piata-comprimatele-de-vitamina-D3-pentru-copii.htm" target="_blank">Vigantoletten si Fluor Vigantoletten...apropo de discutiile de aici cum ca Vigantol Oil ar trebui aruncat la o luna de la deschidere chiar daca nu e consumat: eu n-am facut-o niciodata, convinsa fiind ca ar scrie asta pe prospect daca ar fi asa. Acum, cititnd articolul respectiv vad ca intr-adevar exista o data de valabilitate de la deschiderea sticlutei, dar este vorba de 6 luni!

Ruxandraaaa, pozeeeeee....

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Bine ca a scris Asiza, ca mi-am adus aminte despre vitamina D, si ce ne-a spus noua pediatra pe la inceputuri. In Elvetia se da vit D3, care este preparata pe baza de alcool. Cand am vazut atunci ca are alcool, i-am spus pediatrei daca se poate sa ne recomande altceva, si raspunsul ei a fost ca asta pe alcool e cea mai buna si foarte larg cunoscuta si testata si sa nu ne facem probleme, pe cand eficacitatea celei uleioase nu este testata indeajuns si nu se stie cat de eficace este. Asa ca am ramas tot la cea alcolica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

...si parca spunea ca vitamina D se pastreaza cel mai bine in alcool, pe cand cea in ulei asa si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bine ca am inchis butoiu' sa n am unde ma arunca...azi trebuia sa fie o zi perfecta. trezit, pupat, mancat, plecat la dalles sa bananaim printre carti, mancat iar, petrecut, apoi plimbare de voie in familie. venea mama (cu ceva bun)..trebuia sa mearga struna...

inceput ziua cu certuri, copil marait la maxim, dales amanat, ratat chef cu gratie, mama a venit dar nu cu ceva bun, cu ceva prost...venit rusii... copil marait si marait si marait...al doilea somn pa si pusi ca a venit mama si nu se mai poate opri...dar e super obosit si marait. sa nu mai zic ca am reusit performanta sa nu iesim din casa.

sunt o gramada de nervi, de mult n am mai avut o stare asa de kk. ma simt super singura. ma duc sa fumez, poate ajuta

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

MARANI,felicitari ptr micuta crestina!!!!distractie placuta!
ROXANICA,eu zic k faci foarte bine urmandu-ti instinctul,o sa fie bine,ptr asta suntem noi aici si o sa strangem pumnii tare,tare.
RUXANDRA,chef de chef zici????!!!!vrem si noi sa vedem ceva....
vad k a inceput si Elisa cu niste muci.offff.....

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DIANOCICAAAAAA.....hai cu mine la un chef,pe la 20.00 ,mancam,bem,fumam,dansam......trec sa te iau,sa fii gata pana la 8,daaaaa??????

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dianocicaaaa, mai stii ce mi-ai spus aseara??? Aplica pentru tine azi ...deci, fumeaza, hai inapoi si happy hour sa inceapa!...Du-te dragaleste-l pe d, apoi pe Alex si vei vedea ca toate vor fi altfel. BTW, cum e d cu febra?...ia uite, si Daphna te-a invitat la un chef...si eu vreaaaaau!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Va multumesc tuturor pt. ca sunteti alaturi de noi si va imbratisez cu drag!
Ma gandeam Donia, ca tu mi-ai sugerat ideea asta cu recoltarea prin sonda, dar spuneai ca din proprie initiativa nu ai cere asa ceva pt. copilul tau...hmm, clar, e aiurea de tot. Dar nu asta voiam sa spun, ci voiam sa remarc ca postarile tale sunt "profetice", intuiesti f.f. bine afectiunile fulguletilor, la fel s-a intamplat cu Marc, cu Denis. E mare lucru asta...tinand cont ca ai drept reper doar descrierile noastre.
Stiu ca ai si tu o tristete pe suflet, scriai de o veste trista, despre o prietena...imi pare rau... Cand ai chef mai vino pe la noi, o cafea, o praji, o maslina, o atentie..
Ruxandra, ma bucur ca a iesit super cheful, dar cati invitati ati avut!! Nebunie o fo fost cu atatia copilasi!! Neaparat poze!
Hai ,mai, Dianocico, nu fi trista! Maraiala lui D va trece, bucura-te ca e sanatos!!! Eu doar atat imi doresc acum! daca david ar fi sanatos nu mi-ar pasa de nimic. Atat de fericita as putea fi, si atat de mult as savura fericirea asta!!
Dar oricum imi repet de mii de ori: david ESTE sanatos, o infectie urinara, chiar si un blestemat de reflux, nu e un capat de lume, sunt copii cu probleme muuuuult mai grave.

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

danita, mi se rupe sufletul...

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput