Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...am ajuns si eu inapoi...cu ochii rosii, cuniste dureri de cap de numa(cred ca de la aerul conditionat din avion)
Am bagat medicamente la greu...mai trebuie sa iau vreo 5 zile da sper sa treaca sinuzita asta ca io m-am saturat
Gio cum esti...Clau?
Offfffffff mai Kreliuz ce nasol...papa bunatatile de la iuby si stai in patut sa treaca!
Ralu plimba-te sa nu te gaseasca pe acasa gripa...ca vad ca din toate doar Aly si Kitzy mai sunt intregi...noi restul betege

Kitzy cum a iesit branzica cu verdeata? ca mi-ai facut pofta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana bine ai revenit!!! vezi ca sinuzita asta nu trece asa de repede. la orice raceala sau frig o vei resimti. asa e Clau...nu scapati de ea decat cu nu stiu ce punctii, niste ace care se baga pe sinusuri....nu stiu mai multe...doar ca e al naibi de dureros.
noi suntem bine,am iesit si eu azi din casa dupa 2 zile de dospiala.un frig si o agiattie prin magazine...de ziceai ca e ajunbul Craciunului.
Ralu bine zice oana, nu sta pe acasa sa te prinda gripa, poate o prostesti.

o seara placuta si o sapt. buna si scurta va doresc.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Yupppiiiii!!!!
Mi-am luat bradut!!!
Mi-am luat bradut!!!
Mi-am luat bradut!!!
Tare ma mai bucur!!!

Fetelor, nu cred ca m-a prins raceala, pentru ca azi, dupa munca, am fost in Carrefour. Vorba ta, Gio, ce nebuneala eraaaaaaaaaaaaa... Pai de pe acum, frate???? Nici n-am putut sta mult, ca nu aveam pe unde sa ne invartim... Dar... mi-am luat bradut!!!
Gata, v-am ametit destul! Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Gata cafelutza!
Ralu felicitari pt bradutz, sa-l impodobiti sanatosi! Cat e de inalt si cu cat l-ati luat?
Oana branzica cu verdeata a iesit foarte buna, sau cel putin asa a zis soacra
A fost o zi reusita, s-a mancat multa mancare, ne-am distrat, a fost bine.
Krelia ai grija cu raceala, sper sa nu fie gripa.
Gio ce mai faci? Marco? Clau?

17+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, Kitzy!
Merci de cafeluta...
Se pare ca, deocamdata, doar noi ne-am trezit
Pana la urma, bradutul l-am luat din Carrefour: 1.80m -- 699.000 lei. Si am mai luat pentru mama unul la 290.000 -- 1.50m. Si pot sa zic ca sunt mult mai frumosi decat cei pe care ii vazusem in Kaufland. Sunt desi si uniformi, chiar imi plac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Kitzy mersi de .
Ralu ma bucur ca ai gasit brad, preturi bune sunt la carrefour, la noi nu este.

noi suntem bine, Clau cu durerea de spate, eu cu cea de sale, dar rau de tot....sper sa nu ajung la dr. intepenita.

am platit mobilele azi, am scos bani de pe card, dus copil la gradi, ceva cumparaturi si acasa la treaba. ar trebui sa fac, dar nu stiu daca am chef.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, Giova! Da' ai fost harnicuta, nu gluma!
Eu recunosc ca m-am trezit nu de mult.
Am avut o noapte agitata din nou. Am visat ca eram la parintii mei, la 80km de aici. Si eu trebuia sa ma duc la concert. Si ma uitam la tv cum incepea concertul si eram disperata, cautand o solutie sa ajung si eu in Iasi, un mijloc de transport. Nu mai stiu daca am ajuns sau nu, ca m-am trezit brusc si nu intelegeam de ce nu sunt la mama, ca in vis.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Poftiti la cafea, ceai, cappuccino ca e frigutz afara!

17+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetele!
Da' vorbarete ati mai fost, am avut ce recupera.
Kitzy merci, nu refuz un capuccino .
Oana cum te mai simti? Cum a fost cu masinutza? Ati apucat sa mergeti si la vreun mall?
Kreliutz tu cum esti? Ti-ai mai revenit?
Gio imi pare tare rau ca nu te-ai simtit bine si v-ati dat peste cap planurile de weekend. Poate mergeti weekend-ul viitor la Alba.
Ralu era sa intreb cum de ti-ai luat bradutz asa repede, pe urma mi-am amintit ca voiai artificial.

Repede au mai trecut si astea 4 zile. Vineri am mai avut de rezolvat una-alta, dupa-masa si sambata toata dimineata am stat tot prin bucatarie. Sambata seara au venit socrii, ai mei si cumnata-mea cu prietenul. M-a laudat socrela si i-a zis la sotzul sa aiba grija de mine, ca uite cum ma stradui eu pentru el, de toata bine m-am .
Duminica era vorba ca sarbatorim doar noi doi, insa sotzul n-a mai putut sta in casa asa ca dimineata am iesit pana la Selgros, de unde mi-am luat eu tot felul de porcarele (blugi, mini-forme de tarta dupa care plangeam de nu stiu cand, ceva prosopele), el nu si-a gasit nimic, iar dupa-masa am iesit putin la un suc cu colegii lui la 'Liga'. Ieri dimineata daca tot am fost acasa am rezolvat si perdelele, acum ma pot linisti cu curatenia, iar dupa-masa ultima tura de musafiri, niste prieteni de-ai sotzului. Si... gata.
A fost bine, asa ca acum astept concediul mare de sarbatori, nu mai e asa mult pana atunci. Si sper ca macar atunci n-o sa ma mai trezeasca cu noaptea-n cap naspetii astia care construiesc langa noi in zgomot de drujba si ciocane (inclusiv duminica au lucrat, deci cu tot concediul trezirea s-a dat in fiecare zi pe la 8 fara ).
Ce sa va mai zic, somonul a iesit bestial. N-am gasit file, dar am luat medalion si l-am curatat de oase si piele si pe urma am pus eu bucatzelele una langa alta si a iesit ok. Am facut si poze, din pacate nu imi merge netul acasa si n-am reusit sa le incarc, raman datoare.
O zi frumoasa sa aveti si multa sanatate!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly vad ca ai avut zile pline Chiar am vrut sa te intreb cum a iesit somonul ca eram curioasa, astept pozele sa-mi fac un pic dr pofta
Pacat ca n-ati putut beneficia de somnic mai mult, e tare naspa ca auzi ciocanele alea de dimineata buna, stiu cum e. Lasa ca vin repede sarbatorile si mai tragi o tura de libere. Alea le astept si eu, pana atunci...mai ales ca la noi la lucru acuma inainte de sarbatori e agitatia mai mare, aseara la ora 10 am plecat de la lucru ca parca la toti le trebuie consultatii si operatii in momentul asta

17+ cu posibil

Mergi la inceput