FIV de toamna - III

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor si o zi buna va doresc.

Ileana ce faci draga mea, care este starea ta?

Anis poate fetele te ajuta, sotul meu n-are probleme , o dr. buna ar fi fost Vasileasca (Moisa) de la Giulesti dar acum este in concediu de maternitate. De dr.Soare am auzit si parerile sunt impartite si bune si rele, eu zic sa mergi la Medsana.

Monici sunteti deja in concediu

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nu Pia suntem prezente.
Anis - prof. Ancar Medsana.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata si senin sa va fie sufletul!
Din pacate inca n-am plecat in concediu. dar voi pleca.
Anis, sotul meu a facut spermograma la un centru romano-olandez, unde ne-a recomandat fostul meu dr. ginecolog. dar pentru ca tipu mi-a facut o HSG fara sa-mi faca inainte analize bacteorologice, pt. ca nu mi-a dat nici o sansa de a avea copii, nu-ti recomand. dar cred ca Medsana ar fi locul potrivit. am citit ca ar fi bine iar acolo (dar se poate) sa faca recoltarea, pentru ca timpul este un factor important care influenteaza rezultatul. succes si sa ne scrii si noua ce rezultate are. si apropo, cartile alea de ginecologie ale lui Ancar la ce editura au aparut si de unde le-as putea cumpara?
fetelor ce mai faceti? nu vreti sa scrieti?
pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anis,eu zic sa nu mergi la dr Soare.E un mare sarlatan.Toti care au ajuns la el spun acelasi lucru.Noi am fost si i-a spus acum vreo 4-5 ani sotului meu ca e perfect.Prostii,bb nu a venit deloc pt ca situatia lui era aceeasi.Oligoastenospermie.Eu iti recomand pe prof Ancar.Trebuie sa faci o spermograma la Medsana si apoi sa va programati la el.El iti va da tratament si tie si lui.Dupa 2-3 luni de tratament se va pronunta daca este cazul sa faceti inseminare sau FIV.Am inteles ca sotul tau este tot cu oligoastenospermie,nu?Si eu si Raluca suntem in aceeasi situatie.La noi nu a mers decat FIV+ICSI.Poate ca tu ai mai mult noroc.Trebuie sa te programezi cu 3 sapt inainte la profesor.Mergi la Medsana!


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,au anuntat ieri la Tv ca in Neptun se reduc tarifele cu 30% si in Mamaia cresc cu 50%.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Monix muncim, muncim si iar muncim si-s in asteptarea concediului si a menstrei in ce data o veni acum habar n-am, in rest totul este ok.
Da Gabito am vazut si eu, dar statiunea noastra preferat este Mamaia asa ca o sa mergem dupa 18 aug.la mare sper sa fie vreme buna atunci.

Ileana in ce zi vi la Bucuresti?
Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:


fetelor am vb.cu Ralu, la mare este frumos, doar ieri a fost urat dimineata, apa un pic cam rece. Ralu va saluta si ii este dor de voi, luni va fi printre noi.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Si noua ne e dor de ea. Vom avea nevoie de forte proaspete si ea ne va aduce un aer proaspat.
de la Monici.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Pia,

nu vin maine in Bucuresti ( cum am zis)...nu l-am prins pe Ancar si asistenta m-a cam pasat...
Aici este destul de frig ( de sambata), suntem cu pluovere si haine pe noi...ploua de numa...si eu inebunesc de dureri....

Sunt dureri de operatie, ca ma dor cel mai tare colturile...este infiorator si ma afund si mai tare in cacatul in care sunt.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Ileana, sa stii ca nici in Bucuresti nu este prea placut, dar cel putin este mai racoare. imi pare sincer rau ca nu te simti bine. nu stiu ce as putea sa-ti spun ca sa nu par nepasatoare fata de durerea ta, dar trebuie sa faci tot ce poti sa-ti revi.
Te pupic si pe tine si pe fete,

Mergi la inceput