Oscillococcinum

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Despre vaccinul antigripal homeopat.

http://reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment/content/show_article.php3?article_id=3178&page_nr=3



Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martinica spune:

Intai de toate precizez ca nu vreau sa intru in polemica cu nimeni. Am doar o intrebare: care este compozitia acestui nou vaccin? sa fie oare lizat din pipota de anas barbariae (rata salbatica) sau au folosite alte pasari migratoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

quote:
Originally posted by katik

ma indoiesc ca ar ajuta mama placebo-ului la febra 39, dureri de tot felul, tot tacimul, dar ma rog, fiecare cu parerea lui!!!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi



subscriu!
aceleasi simptome, acelasi remediu, acelasi efect. deci suntem doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

quote:
Originally posted by martinica

Intai de toate precizez ca nu vreau sa intru in polemica cu nimeni. Am doar o intrebare: care este compozitia acestui nou vaccin? sa fie oare lizat din pipota de anas barbariae (rata salbatica) sau au folosite alte pasari migratoare?



ce aveti frate cu bietele inaripate?voi nu mincati pipote de pui si ficatei de pui? si nu sunt bune?
daca chiar te intereseaza poti afla si asta, si fara bascalie. este trecuta pe tub compozitia, exact ca la vaccinul antigripal clasic, adica tulpinile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Mmmm, ai dreptate! Chiar acum sunt intr-o garda in care... mi-e cam foame! Sa fie la noi in farfurie, nu pe post de medicamente! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mi se pare de prost gust mistocareala unora pe subiectele altora
revenind la subiect, la noi merge cu oscillococcinum, acu le dau preventiv doza saptaminala

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

De-asta nu ma dau eu prea des pe mana medicilor. Ca dau de cele mai multe ori de cate unul care nu accepta nici un alt adevar decat adevarul lui.
Si daca ficatul ratei asteia face bine, care-i problema? Poa' sa fie si fudulii de strutz stropite cu pipi de fata mare, daca imi iau raceala in 3 zile, le iau si pe alea


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

De-asta nu ma dau eu prea des pe mana medicilor. Ca dau de cele mai multe ori de cate unul care nu accepta nici un alt adevar decat adevarul lui.
Si daca ficatul ratei asteia face bine, care-i problema? Poa' sa fie si fudulii de strutz stropite cu pipi de fata mare, daca imi iau raceala in 3 zile, le iau si pe alea


Elle





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Am impresia ca stati cam prost cu nervii! Se vede ca va aprindeti prea repede. Parca ati avea de castigat serios de pe urma promovarii unui produs! Nu e un gest cu care sa va mandriti sa ajungeti sa substituiti un medic cu un forum. Cat despre fuduliile de strutz... permite-mi, Elle_seb, sa-ti spun ca ne-ai adus o unda de buna dispozitie in case! Tine-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Are dreptate Pity77,cand am ntitiat sub. nu ma gandeam sa iste polemici,hai sa acceptam ca fiecaruia ii poate da alt rezultat,asta nu inseamna ca face bine general sau face rau general....asa ca ,mai bine scriem fiecare ce impresie ne-am facut dupa administrare.

Eu ma bucur ca sub meu e asa la moda:)

Si mie mi-a placut tare faza cu fuduliile de strutz stropite cu oaresce....de fata mare,si eu as face la fel ca Elle-seb,as lua orice mi-ar face bine

Andreea,mami de pui mic Andrei

Mergi la inceput