Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumim tuturor de urari. La noi ca la nebuni, asa e Alex cu ai mei. Imi venea sa imi iau campii.

Piciulika, si eu am crize de colecist, dar acum sunt mai bine ca dupa Alex. Multa sanatate!

Afibebe, tu calculezi zilnic cat mananca?

Alina, esti o norocoasa ca adoarme asa.

Apropos de vaicarelile mele cu bratele, problema e ca ma doare cocoasa, si ca al meu vrea plimbat insa nu oricum, perfect vertical si in ritm alert.

Rodica, imi pare rau, sper sa ii treaca repede. Important e sa fie sanatos, da-o naibii de injectie, nu mai conteaza cateva zile in plus. Nici o luna nu e tragedie.









Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

ati auzit la stiri de vigantol???

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

am trimis poze cu bebe Alexandru pe mailul comun

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

imi spuneti si mie emailul comun?

multumesc,

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

scuze, era vorba de VIGANTOLETTEN, pastile, cica se scoate de pe piata pentru ca nu-si face bine efectul, acela de a fixa calciu, dar oare Vigantolul nu e aceeasi chestie???


care n-ati vazut stirile puteti vedea reportajul www.protv.ro/stiri/social/mai-multe-medicamente-cu-vitamina-d3-retrase-din-farmacii.html" target="_blank">aici

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

da Roxana imi notez zilnic cat mananca.
si asa vad cat a luat in ziua respectiva.


noi ne pregatim de baita.
asa in 30 de minute e ora de joaca in apa.

of dragu de el mi-a adormit in balansoar.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rodica, e vorba doar de Vigantoletten. Si dincate stiu eu, au mai fost niscaiva controverse legate de Vigantoletten si anii trecuti.

Sabina, de aia ziceam eu de dimineata ca as vrea sa-i dau sa manance mai pe la trei ore, asa. Dimineata cand reusesc lucrul asta, nu regurgiteaza deloc, sau ma rog, doua-trei picaturi. Spre seara, cand e marait si obosit si trebuie sa stau cu tzitza in gura lui, scuipa la lapte de zici ca e fantana. Bravo pentru control.

Am vazut ca s-a vorbit de diversificare si de morcovi. La Miru am inceput diversificarea repede, pe la patru luni. Si am inceput cu suc de mere, morcovi, piersica. Legat de morcovi:ideea cu nitritii am "prins-o" de atunci. Pediatra (care e o naturista convinsa, si n-ar prescrie vreo chimicala copilului decat cu suuper precautii). Mi-a spus asa: niciodata nu-i pregatesti mancarea copilului cu legume luate din supermarket. Te duci in piatza, ochesti cel mai autentic taran si cei mai amarati morcovi, si pe aia ii cumperi. Aia sigur sunt curati. La fel si cu fructele. Decat sa-i faci suc dintr-un mar turcesc suuper frumos si stralucitor, mai bine ii dai apa chioara.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:


Rodica, imi pare rau, sper sa ii treaca repede. Important e sa fie sanatos, da-o naibii de injectie, nu mai conteaza cateva zile in plus. Nici o luna nu e tragedie.




si eu sper sa nu ajunga sa faca febra si sa se simta mai rau, acuma doarme saracutu de la 4, oare Paracetamolul l-o fi linistit asa???
Care ati mai avut bebei raciti, cam in cat timp le-a trecut?

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Rodica, e vorba doar de Vigantoletten. Si dincate stiu eu, au mai fost niscaiva controverse legate de Vigantoletten si anii trecuti.




Ok, deci putem merge in continuare cu Vigantolul..

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Intrebasem eu ieri de Vigantol, dar nu gasisem nimic pe net. Cu pastilele stiu ca au mai fost probleme. Dar oare nu sunt si cu Vigantolul pentru ca nu scrie pe prospect ca ar trebui schimbat la 30 de zile dupa deschidere?

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput