Singuratatea in doi nu-i de noi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu p-aici, ma pashte o viroza:(
Sarbatorile am petrecut acasa, am fost cumintica... am stat acasa si de craciun, si de revelion. Pupici si haideti la semnat condica!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

LA MULTI ANI!!!! eu am fost de craciun la mama si revelionul la sora
am fost bolnava din 26 pana mai acum cateva zile
si Timusca s/a luptat cu o raceala si uite ca acum suntem bine
si sa stiti ca ma bucur foarte tare ca a inceput un an nou pe care il simt o ca o fie tare bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani tuturor!

Am in sfarsit net. Dupa o luna de pauza, ma gandeam ca voi gasi pagini intregi scrise - si cand colo........ pauza. Ce faceti? Pe unde umblati?

Chiar daca problemele din viata voastra s-au rezolvat, ne puteti spune si noua, macar sa ne bucuram impreuna.

Noi suntem bine, ne-am mutat la Brasov, la mama. Incepem sa ne acomodam cu noul oras. E greu, pentru ca eu fiind plecata de 15 ani, nu mai cunosc pe nimeni. Noroc ca am familia mare - o gramada de veri si unchi si matusi.

M-am hotarat, daca tot am inceput un an nou, sa las in urma tot ce a fost rau si sa incep o viata noua. As vrea sa-mi deschid o firma, dar trebe sa mai strang putin curaj.

Ma bucur ca v-am regasit si astept vesti proaspete despe voi.

Va pup.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Gabi, vezi ce faci cu viroza aia ca incepe sezonul . Si ma rog de ce ai fost asa cumintica?
Val77, asa sa fie, un an nou mai bun pentru toata lumea, (si eu tot asa il simt, by the way ).
ane2200, sper ca schimbarea din viata ta sa fie de bun augur. Brasovul este un oras frumos, mai ales in perioada asta. Deci e bine, avem unde trage cand venim la munte .

Noi am petrecut sarbatorile la munte, o sa incerc sa pun niste poze in curand. Hai si voi cu neshte poze, bradutzul, alea-alea .


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ane2200, tu esti brasoveanca si nu ne vizitezi la clubul brasovencelor, hai ca te asteptam ........si ne imprietenim noi!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

hmmm, Elle, se vede ceva la orizont?:)
Eu am fost cumintica fiindca nu prea avema cu cine sa fac prostii... dar poate recuperez si eu odata:)
Ane, ma bucur ca ai plecat din Bucuresti, sper sa fie intr-un ceas bun "restartul"
Val, sper sa ai dreptate, si eu cred ca vom avea un an super de super!!!


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Buna,
Am citit cele vreo 50 de pagini daca nu si mai multe...
Prin cate ati trecut..si mai treceti...
Si eu am pe 7 martie prima infatisare...l-am dat in judecata pt incredintare copil si pensie alimentara.Nu stiu ce ma asteapta.Sunt convinsa ca va cere drept de vizita..da sper sa obtina cat mai putin...
Sunt cam speriata....dar spre norocul nostru, al meu si al copilului, avem langa noi un adevarat tata (eu m-am casatorit)...care ne sustine...
Copilul are 3 ani..si dist dintre localitati a noastra si a tatalui biologic este de vreo 200 km..ce sanse are sa-l ia la sf de saptamana?
Adica de vineri pana duminica..asa distanta...mor cand ma gandesc ca l-ar putea lua....
Daca e sa se imbolnaveasca sambata..cum mi-l aduce..pe drum cu febra..sau mai stiu eu?
Nu am fost casatoriti..dar am intrat aici...pentru ca stiu ca e aceeasi situatie cu copii dinafara casatoriei ca cei din casatorie...
Aa...si ultima data l-a vazut pe Codrin in septembrie...si de atunci nci un leu pt el...ii dadea oricum la intelegere..fara nici o hotarare jud...
Are sanse sa-l ia la sf de sapt?
Se face ancheta sociala si la el acasa?
Si la cresa la Codrin?
CAt dureaza toate astea?
LA ce sa ma astept la prima infatisare?
Of..sunt nauca de cap....

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

fetelor... va invit la o cafea... sa mai povestim si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lorellay, el va fi obligat sa-ti dea bani, chiar si retro daca ai cerut asa. insa daca el cere, poate obtine drept la vizita, si atunci va lua copilul pt weekend, poate chiar si in vacanta. De obicei el (sau avocatul lui) va cere un program, tu vei fi de acord sau propui alt program, asta a fost la noi procedura.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by lorellay

Buna,
Am citit cele vreo 50 de pagini daca nu si mai multe...
Prin cate ati trecut..si mai treceti...
Si eu am pe 7 martie prima infatisare...l-am dat in judecata pt incredintare copil si pensie alimentara.Nu stiu ce ma asteapta.Sunt convinsa ca va cere drept de vizita..da sper sa obtina cat mai putin...
Sunt cam speriata....dar spre norocul nostru, al meu si al copilului, avem langa noi un adevarat tata (eu m-am casatorit)...care ne sustine...
Copilul are 3 ani..si dist dintre localitati a noastra si a tatalui biologic este de vreo 200 km..ce sanse are sa-l ia la sf de saptamana?
Adica de vineri pana duminica..asa distanta...mor cand ma gandesc ca l-ar putea lua....
Daca e sa se imbolnaveasca sambata..cum mi-l aduce..pe drum cu febra..sau mai stiu eu?
Nu am fost casatoriti..dar am intrat aici...pentru ca stiu ca e aceeasi situatie cu copii dinafara casatoriei ca cei din casatorie...
Aa...si ultima data l-a vazut pe Codrin in septembrie...si de atunci nci un leu pt el...ii dadea oricum la intelegere..fara nici o hotarare jud...
Are sanse sa-l ia la sf de sapt?
Se face ancheta sociala si la el acasa?
Si la cresa la Codrin?
CAt dureaza toate astea?
LA ce sa ma astept la prima infatisare?
Of..sunt nauca de cap....



Lorellay, depinde daca tu iti dai acordul in instanta ca el sa-l ia la fiecare sfarsit de saptamana. Al meu ex il vroia pe copil saptamanal, si asta dupa luni de zile in care nu l-a interesat soarta lui. Si a ramas ca-l ia de 2 ori pe luna, pentru ca eu nu am fost de acord cu programul pe care l-a cerut el; insa practic si de-adevaratelea il ia o data pe luna sau si mai rar de atat. Nu are timp, lucreaza.
Ancheta sociala se face si la el acasa doar daca cere si el copilul, asa cred, insa nu sunt sigura 100%. La cresa sau la gradi nu vine nimeni, stai linistita.
La mine procesul a inceput in iunie si am primit hotararea definitiva in decembrie. A durat mult pentru ca ex-ul a tot taraganat-o.
In privinta divortului, si eu eram super stresata, mai ales ca exul meu e un tip agresiv si necoerent in gadire. Insa a fost un proces pe banda, care a urmat niste proceduri standard, unde nu s-a pus pret prea mare pe emotii, o procedura, ca sa zic asa. Capul sus, o sa fie bine, eu cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji, e important ca ai pe cineva langa tine.


Elle

Mergi la inceput