Strumfi de iulie-august 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

'Neata! Profit de faptul ca Miruna are sedinta cu jucariile (sa vedeti ce frumos vorbeste cu ele! scumpa lu' mama mica si vorbareatza!) si iata-ma-s la forumit...
Jadi, multumim de cafea. Atata doar ca mie imi trebuie si o galeata cu apa rece in care sa-mi bag capul, poate-poate ma dezmeticesc. Miruna mea traieste dupa principiul "gustarile mici si dese, cheia marilor succese". Si uite asa a mai trecut o noapte in care s-a trezit din ora in ora, la fiecare si 10. Intrebare pentru mamicile care au mai crescut copii: acuma se cheama ca alaptez la cerere sau doar am un bebe mofturos? Ce fac: ma bucur ca cere sa pape si-i dau cand vrea ea, sau incerc sa mai distantez mesele ei de noapte cu leganat, suzete etc.? Sunt total in ceata...

Oana, daca erau fulgi pe harta la Suceava, trebuie sa scuturam biiine harta, ca de nins inca n-a nis... Deci fara saniuta deocamdata! Cat despre Mirunashu' meu, ar manca el la ambii sani daca mami i-ar da... Dar are mami un stres cu tzatza aia ranita si mai bine pas... Asa ca fata papa doar din sanul drept, care e doldora de lapte, iar pe stangul inca il storc eu singurica.

cris_m, bine-ai venit! Si ce strumfita frumoasa ne-ai aduuus! V-am admirat in forografii!

Cadouri dupa nasterea strumfitei... Precizez din start ca barbatul meu e genul ala sobru si de nadejde, care nu te lasa la greu in drum. Cu exprimatul sentimentelor intampina el ceva probleme, noroc ca are o privire expresiva si mai citesc si eu printre randuri. Dupa ce s-a nascut Miruna-Runa-Una am primit un maaare buchet de floarea soarelui, fiindca-mi plac mie tare de tot si a retinut el ca asta mi-as dori sa primesc. (Si erau asa de frumoase printre buchetele de trandafiri primite de celelalte mamici!) Si o carticica - Jurnalul unei fete greu de multumit, al lui Jeni Acterian - pe care la fel mi-l doream de mult timp. De scris n-a scris nimic pe carte (v-am spus eu...), dar titlul - zice el - e destul.

Asadar, si la capitolul flori, si la capitolul cadou m-a "atins" la coarda sensibila. Oricum, nu cred ca puteam primi cadou mai mare decat expresia lui in momentul in cre si-a luat pentru prima oara fetita in brate. Asa de vulnerabil si de emotionat nu l-am vazut niciodata...

Gata, ca ma emotionez! Ma duc sa citesc din urma!

Lia si Miruna Demetra
(8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Anto, felicitari pentru aniversare! Vin si eu mai tarziu cu urarile si cu . Imi inchipui ca ati avut o seara frumoasa!

Doamne, Nico, ce ghinion! Sa te faci repede bine si sa te intorci la strumfii tai. Important e sa fii tu sanatoasa, sa scapi usor cu operatia asta si apoi toate celelalte se vor indrepta!

Elena, multa sanatate baietelului tau. Sigur o sa luati decizia cea mai buna in legatura cu hemangiomul ala.

Lore, acusica ma apuc de citit povestea voastra. Vad ca Miruna a pus-o de-un somnic deci mami e libera la forumit!

Dani, felicitari!!! Zdranganeala vesela de acum incolo! Diana, oare ti-am mai spus ca-mi place strumfita ta pletoasa? Mai e si Dariuta Danei parca, si Sma... Eu de-abia astept sa-i fac codite Mirunei! Oricum, o sa mai astept muuuult si bine. Cat despre jucarii, gaza mea e inca in faza de tatonare. Acuma nici eu nu stiu la ce sa ma astept: ar trebui sa intinda ea singura manutza spre obiectele din jur? Cand ne jucam si-i aduc jucaria la indemana, de obicei o prinde cu manutza stanga, dar singurica nu. Insaaaaaaa mi se are ca Miru e foarte ocupata sa se antreneze pentru rostogolirea pe burtica: pe langa echerele ei obisnuite, acum impinge si cu barbia in piept si se inclina usurel spre stanga. Ce mai, e tare! (Asa-i ca ma uit prea mult la copilul asta?)

Lia si Miruna Demetra
(8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

buna dimineata si de la noi!

cris_m, lore, bine ati venit

la noi nimic nou sub soare..deocamdata

la noi nu cred ca papa broscuta 150 ml nici in o mie de ani (la o masa). desi cand era in prima luna papa cam 110 ml. s-a mofturosit cu timpul...

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:



Nico sanatate multa, tinem pumnii sa fie totul in regula.

Ioana cand vorbeam de masini am uitat sa precizez ca inca nu s-a inventat masina care sa ne duca pe noi toti 4 si cu toate bagajele in concediu si nici casa in care sa stam confortabil fara mii de accesorii inutile pe langa noi...Din cauza asta ma bantuie gandul sa-mi fac o casa undeva, la munte sa scap de bagaje...Le duc o data acolo si gata, asa spun acum...

Hai ma Denis, tre musai sa ma las de baut daca am masina noua??? Cand aveam Solentza, nu mi-ai spus, te gasisi acu' sa-mi strici placerea de a conduce Ibitza... Oh, fir-ar sa fie, ca mai bine ceream cadou de nastere o companie de taximetre, daca stiam...

In rest de cadouri...no comment. Mai bine ma duc si-mi cumpar singura decat sa am surprize neplacute...M-am invatat ca e mai bine asa.

De treziri noaptea, Bogdi se culca la 9 seara si se trezeste pentru prima masa la 3-4-5 dimineata, apoi la 6-7-8. M-am invatat cu programu' asta si sper sa-i tina Dumnezeu obiceiu'(suge 5-10 min cu fortza in somn si apoi iar in patutz).

Singura mea problema, eu nu reusesc peste zi sa il adorm ziua decat in brate.(seara adoarme la san). Asa am gresit la Stefi, asa fac si acu'. Mie mila sa il las sa planga...Si evident sunt rupta de durere de spate si de picior. Poate aveti niscavai sfaturi.

Va pupic.






http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Am vazut si eu poze cu cris_m... foarte frumoase si pozele si personajele! am observat ca aveti foarte multa inspiratie la denumirea fotografiilor; suna dragut multe dintre titluri si te fac curios sa faci click sa le vezi!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Si noi avem o gramada de poze puse la semnatura.penoi nu ne admira nimeni? :(

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lore, v-am admirat eu in surdina! Ce bb dulce si frumooooooos!! Toti copilashii nostri sunt deosebit de frumosi si dragalashi! Pe bune!!!!
Sa ne traiasca i sa fie sanatosi!
La multi ani cu intarziere fetelor si bbeilor lor,ca n-am apucat sa am pun la curent, spre rusinea mea...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Stai o tzara ca ma uit eu acum
ia sa vad, ce ati pus voi acolo?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

heheeee.... ia uite ce-am vazut: un bebe David in burtica intai si-ntai... sa pui o poza www.desprecopii.com/info.asp?id=1190" target="_blank">aici la CONCURSUL MISS ODISEEA SARCINII ca ai cu ce te mandri (faina burtica ); apoi un bebe cu tatic, un bebe cu mamic', un bebe cu o bunic'?! si un bebe in cucu gol dar frumos! bebe!!!!!! nu cucu nu va ganditi la prostii

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:


Lore ti l-am admirat eu mai demult dar n-am spus nimic.
Normal ca e frumos.
Strumfii nostri sunt cei mai frumosi copii din lume(si fratiorii lor,desigur)

poze
poze botez
Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput