Strumfi de iulie-august 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Deci e buna cafeaua de capitala, uite ce revigorate sunteti

Eu astept bona sa merg sa mananc si sa beau cafeaua.

Dodo e spre bine, multumesc de intrebari! A capatat un obicei sa tipe fara sa exprime in acest fel supararea mai degraba tipa pentru ca asa vede la fratele lui. Deci astept sa ii pice vocea! Si as face un tacam complet, racit, cu dureri de dinti si fara voce

Cris_m bine ai venit! Karlihooka e fata de treaba doar sa nu o superi ca e apriga rau .

Ma duc sa ma fac ca mananc !

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Auzi, soacra mea mi-a pus un butoi cu muraturi. Se pune? (A! Mi-a dat si niste carti, ca au venit la Iasi sa consume cele 200 de euro pe care le-au primit de la stat pentru carti. Si sunt tot in contul...cadou de nastere, chiar daca majoritatea sunt de mate - deci pentru sot. Dar apreciez gestul. Desi parca mai mult ma incanta gandul la castraveciorii aia murati. Si la varza taiata pusa in ardei gras)



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

La noi Toyota e cadou de la ai mei pentru sot. (doar el conduce la noi in familie, ca eu, desi am carnet, nu ma incumet...asta apropos de topul "antitalent la condus)" Un cadou...asa, fara nici un motiv. Ca, desi a primit-o imediat ce am nascut eu, parca nu as crede ca pe el l-au felicitat.(eu, cand ma mai supar, mai zic ca l-au mituit sa ma suporte; sunt cam rea, nu?)



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Pai daca recitesc ce am scris vad ca mai multe cadouri a primit sotul pentru ca am nascut eu. Ciudat, nu? Ceva e putred si nu doar in Danemarca. Pana la urma eu m-am ales cu butoiul cu muraturi.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:


Ma Simo ,dupa cum scrii,cadoul e mai mult pt. sot daca el e consumatorul principal -lasa ca stiu eu cum sunt mamele astea de baieti(eu am 2)
E bine si asa,eu n-am primit niciodata cadou de la soacra dar e destul cadou ca nu vine pe capul meu cu sfaturi si idei.

La capitolul cadouri de nastere eu n-am primit decit flori de la sot.Cred ca tre' sa mai insist (cu nasterile) poate primesc si eu ceva mai consistent.

poze
poze botez
Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Cadoul meu e ca-i cu cutie automata, deci practic merge singura, atunci cand oi prinde si eu la condus. Si treaba asta soacra a vrut neaparat, ca i-a zis sotul ca refuz sa conduc.

Deni buna cafeaua de capitala. Tot cu lapte praf? Ca s-a simtit un gust, asa.....

Simo mami de Matei Hisham
It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

aici este poveste piticului meu daca aveti chef sa cititi.http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=110624

La capitolul cadouri... hmmmm. Si la mine sotul si-a facut mai multe,moto,telefon nou.dar acum a venit si randul meu.eri a intrat salariul si mergem la cumparaturi.
El nu obisnuieste sa imi aduca flori.De cand suntem impreuna (6 ani) mi-a adus de vreo 5 ori. Nici cvand am avut majoratul nu mia adus.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Simo as vrea si eu o asha soacra, macar sa imi schimbe masina,nu sa imi ia una noua

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Pai daca recitesc ce am scris vad ca mai multe cadouri a primit sotul pentru ca am nascut eu. Ciudat, nu? Ceva e putred si nu doar in Danemarca. Pana la urma eu m-am ales cu butoiul cu muraturi.



Oana, Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Oana, bune si muraturile pana la urma... Eu inca n-am primit nimic (nu se socotesc florile aduse la spital, nu?). Mi-am pus sotul in tema ca vanez un inel, ca sa-mi proptesc verigheta (sa nu cada, desigur ). Eu am comandat-o un pic mai larga, sa-mi incapa si cand o sa fiu . Pana atunci, imi iau inelul. A! Si un parfum, sa miroasa inelul frumos.



Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetelor, buna dimineata si de la noi!
Cine alapteaza si se si mulge imi poate spune cati ml aduna pe zi? Ca eu incerc sa fac provizii pt cand plec la birou (adica sapt viitoare) si nu mulg mai mult de 100 ml (maximul a fost 150 cu greu). Ori la 3 luni, din cate stiu, bb ar trebui sa pape 150 ml numai la o masa!!! Pai ce ma fac eu? Ca lipsesc cam pret de 3 mese...imi vine sa plang! Si sunt obsedata sa-l hranesc numai de la san si in ciuda tuturor insistentelor dr si asistentei, de diversificat la 5 luni jumate o sa-l diversific, asa cum zice anya (sau la 6?), nici gand mai devreme! Dar ce ma fac cu mulsul? Any idea??? Pupicei recunoscatori.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput