Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, aici sunt si am limbarita. Sa stii ca la Alex era odisee dar nu m-am inghesuit la gravidoante, dar la bebelusi eram mereu cu chef de vorba ca acum. Ia sa vezi la noi la ian-febr 2004 ca numai eu ma chinui acum sa le trag de limba.

Carpatina, zau daca gasesti dovleci pe aici si nu stiu ce tam tam stii tu ca se face pe aici, ca eu nu am gasit cheful ala asa pe cinste.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vaz ca m-ati abandonat. Oscilam intre a va face autobiografia si a ma culca. Optez pentru varianta 2 spre norocul vostru! Noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ce-as manca un dovleaaaac! numa asa l-as scobi, copt in cuptor si cu miere deasupra.Sa tot scobesti la el



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

las ca o faci mai incolo;)
ma duc si eu la nani, ca sunt terminata, dupa ce am bolit ieritoata ziua, azi napasta cu cea mare...iar bb a stat 80 de min la san ca sa adoarma!!!!!!!!!!!
iar eu m-am uitat la un film, Vraciul se numeste, ce tampenie de film.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Wow cand am deschis noul capitol si am citit primele randuri mi-au dat lacrimile.Asa repede a trecut timpul si nu-mi vine sa cred ca deja suntem bebei mari.Imi pare tare rau ca am parasit odiseea...tare mi-a placut.Insa sunt la fel de bucuroasa ca am pasit si noi in grupul scutecelor.Sper sa petrecem frumos ca si pana acum si sa legam prietenii frumoase.

Multumim de urari,suntem tare mandre ca am implinit doua lunisoare
Ieri bebelina a fost tare scancita toata ziua.Sper ca azi sa fie mai bine.
Avem probleme cu nasucul.Noapte se infunda rau si se ineaca.DAR nu ies mucisori.Fetele care v-ati confruntat cu situatie asemanatoare ce ati facut?E cazul sa o duc la pediatru?
Revin dupa ce termin de citit din urma.Pupici



japonia prin ochii unui amator

mogaldeata cu ochii migdalati



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Si eu, si eu ... Bine v-am regasit la clubul scutecelor!!!!!!!!!

Acum fug repede la "trompetist", cum ii zice tati, sa-i dau sa pape!
Noapte buna!


isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Carpatina, zau daca gasesti dovleci pe aici si nu stiu ce tam tam stii tu ca se face pe aici, ca eu nu am gasit cheful ala asa pe cinste.



Bre, io ma uit la stiri la tveu.. si azi numai despre asta a fost.. ma rog, dupa ce au terminat cu nenorocirile...

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatina, mi-ai facut piele de gaina cand am citit mesajul tau. Foarte frumos...Deh, eu sunt mai la obiect.


La obiect si io mai duamna.. de cateva zile am si inceput sa-l visez (pe obect).....
Da' acolo nu era de obect .. era de batiste fluturande de pe geamul trenului.. si de dat apa la soricei.. deh, ca un suflet sensibil ce ma aflu pe acest taram

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Eu am o stare euforica.. asa ca de copil ramas treaz pana peste miezul noptii ca sa intampine anul nou... Ma uit la Ioana.. care doarme la mine in poala... parca mai ieri era un sambure de om la mine in burtica...


Dar aleg si eu varianta 2 - cea aleasa de Roxana - .. Somn usor!


de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

bun gasit in viitoarele Aventuri ale dulceturilor si papanasilor

multumim Carpatina de initiere

pupici si somn usor in continuare

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput