Inel gastric - se poate face in tara

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Mirela72

Aida, dar implanturile de san cu silicon nu te sperie?
Cine a facut o operarie bariatrica n-a facut-o de moft ci pt. ca asta ii ameninta sanatatea si chiar viata. Obezitatea e o boala foarte serioasa .
Eu consider ca n-am facut altceva decat sa-mi adaug zile, sincer.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica



Ba ma sperie , faza e ca eu nu condamn pe nimeni si eu chiar stiu ce inseamna sa nu te poti imbraca ...
Chestia e ca eu nu as face , as face o multime de alte nebunii : sa sar cu coarda elastica , sa sar cu parasuta ... tatuaje ... multe .
Stii cum e , fiecare isi spune parerea , eu inca mai sper sa slabesc asa ... chiar daca husbantul meu nu imi da nici o sansa si nu ma ajuta si imi dovedeste ca ma iubeste in continuare.

Dar pt mine ... eu tot vreau sa slabesc ... poate reusesc

Va pe toate si nu va suparati pe mine.

Multa sanatate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Androix

Aida, asa si eu inainte si in timpul CM fac o mare pauza. Daca iti reuseste figura cu alea 3-4 pe luna esti tare. Eu pana si pe montignac l-am parasit nu cred ca definitiv da acum este la coltz pe coji de nuca cand de fapt EU ar trebui sa fiu.
M-am saturat pana peste cap si de diete si de pauze si de grasimea de pe burta si de sentimentul de vinovatie cand mananc ca in seara asta spaghete. Macar daca tot nu reusesc sa tin dieta si sa slabesc as vrea macar sa ma pot bucura de ceea ce mananc. Dar nu pot frate! Cred ca e buba la mansarda...

Andreea



Andreea tu nu de mult ai nascut , crezi ca ce ai pus in 9 luni poti da jos in mai putin?
Eu te stiam pe tine o fata vesela si tare (am citit povestile tale de la nastere ) nu cred ca o dieta te poate invinge.
Si inca ceva discutam maine cum fac cu alea 3 kg pe luna poate mai ajuta pe cineva si poate asa o sa reusesc si eu

la toate



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Spuneti-mi si mie cum se calculeaza acel indice pe baza caruia iti dai seama in ce stare esti? Eu am 164cm si 71 kg. E adevarat ca am nascut in mai si ca m-am ingrasat incepand din luna a 5-a. Dar acum ma simt cu adevarat grasa, inainte eram doar umflata. Asta e sigur ptr ca nu ma mai cuprind incaltarile pe care le purtam iarna trecuta, cele de cand eram gravida.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aida, neaparat nu ma uiti cu metoda miraculoasa prin care slabesti 3 kg pe luna, eu sincer m-as multumi si cu 2 da macar sa fie o pierdere constanta si definitiva Ai dreptate, am nascut de curand da nici inainte nu am fost vreo silfida. De fapt mai am 3 kile si ajung ca atunci cand am ramas gravida a doua oara. Din 12 cat am luat in sarcina. Nu-i rau. Dar vointa m-a parasit de tot si de mai bine de o luna stagnez. Ar trebui sa zic mersi ca nu pun la loc la halul in care mananc.

Dicristea, sa stii ca dupa nastere se mai mareste si laba piciorului. A mea a crescut cu un numar dupa Filip+Georgia, ceea ce este aproape un dezastru pentru mine ca si inainte purtam 39 spre 40. So...
Cat priveste indicele, da o cautare pe google si gasesti o groaza de site-uri care ti-l calculeaza.



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

quote:
Originally posted by dicirstea

Spuneti-mi si mie cum se calculeaza acel indice pe baza caruia iti dai seama in ce stare esti? Eu am 164cm si 71 kg. E adevarat ca am nascut in mai si ca m-am ingrasat incepand din luna a 5-a. Dar acum ma simt cu adevarat grasa, inainte eram doar umflata. Asta e sigur ptr ca nu ma mai cuprind incaltarile pe care le purtam iarna trecuta, cele de cand eram gravida.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!





Indicele de masa corporala se calculeaza asa:
71:(1.64x1.64)= 26.39 ,ceea ce insemna ca ai o greutate normala(pina la 27)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Salut!
V-am parasit un timp pt ca in ptinul timp liber pe care il am m-am cufundat in discutiile de pe Culinar cu cele (foarte multe) care si-au facut operatia.
Am fost si la dr. Munteanu la spit. Sf.Ioan si imi face operatia. Insa deocamdata nu am banii. Cand ma hotarasc, il sun si intr-o saptamana ma programeaza.
Fetele care au facut deja operatia se simt bine (prima sptamana e mai grea) si deja dau jos kg cu mult spor si se educa la noul regim, adaptat noului stomac.
Oricum, toate sunt f. incantate...
Abia astept ca si viata mea sa se schimbe in sfarsit.....


GOGOSICA EMI
LALI, O COMOARA DE FETITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Am inceput si eu dieta aia lichida. Am incercat si vad ca am reusit de cateva zile sa mananc doar ce trece prin pai. Nu stiu cat o sa ma tina chestia asta , dar vad ca functioneaza.
Sper si eu sa ma autoeduc cu manatul ...

la toate



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by Corina

quote:
Originally posted by dicirstea

Spuneti-mi si mie cum se calculeaza acel indice pe baza caruia iti dai seama in ce stare esti? Eu am 164cm si 71 kg. E adevarat ca am nascut in mai si ca m-am ingrasat incepand din luna a 5-a. Dar acum ma simt cu adevarat grasa, inainte eram doar umflata. Asta e sigur ptr ca nu ma mai cuprind incaltarile pe care le purtam iarna trecuta, cele de cand eram gravida.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!





Indicele de masa corporala se calculeaza asa:
71:(1.64x1.64)= 26.39 ,ceea ce insemna ca ai o greutate normala(pina la 27)

Corina si Anna nazdravana!!






Greutatea corporala normala este pana la un IMC=25. Sub 18 sau 19 este subponderal ,De la 26 la 30 este supraponderal , de la 31-35 obezitate tip 1 , 36-40 tip 2 , 41-45 tip 3 si peste 46 obezitate morbida.




http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina1 spune:

Dragele mele,

Bine v-am regasit!

Eu am inelul gastric din aprilie 2004, am slabit cat am vrut, ma simt minunat insa mananc foarte sanatos si nu regret o clipa aceasta decizie!

Va pupic,

Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Si eu am deja 3 luni de la operatie si am slabit in acest timp 21 kg, ma simt foarte bine si nu ma mai dor picioarele si nici spatele.


Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput