Alaptez, cum slabesc?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

ligeea, am fost la un cabinet pe Calea Calarasilor; se numeste 3 no (parca); e imediat dupa Piata Muncii cand mergi spre Delea Veche

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Multumesc , pentru pont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Sabina

eu am ramas cu 14 in plus, m-am ingrasat 23........
e sinistru, la prima sarcina am luat doar 13, si am mai ramas cu 5 de slabit dupa 3 luni.Dupa inca 3 aveam numai 3 kile de dat jos, pe care le-am dat cu montignac, in 3 sapt, dar mi-a scazut nitel lactatia....deci bb avea 6 luni cand am facut o cura.
Acuma sunt absolut terminata, mi-e sila de mine cand ma uit in oglinda( am 73 de kg), n-am ce imbraca, arat infiorator si ma simt infiorator. Am facut cezariana, deci nu ma pot apuca de sport acuma:(
deci plang si eu pe umerii cui vrea sa ma asculte



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina, nu dispera... probabil ca toate ne simtim la fel dupa nastere, nu e suficient ca tropaie hormonii, ca suntem cu nervii prastie, dar mai ramanem si cu niste kile agatate, sa puna capac ! (si precum vezi, nu esti singura care se plange p-aici)
Eu in momentele cele mai rele, cand "mi-e sila de mine", ma uit la bebelac cum imi zambeste si uit de toate si ma consider cea mai fericita.
Bineinteles ca vreau sa revin la forma initiala, ma oftic si eu de cate ori trebuie sa ies din casa ca nicio pereche de blugi nu ma mai incape (ma uit la ei si mi se par tare mici )...dar o iau ca pe o motivatie sa slabesc (nu-mi cumpar haine pe masura de acum, sa nu cumva sa-mi convina asa).
Regim n-am tinut si nici n-o sa tin, daca afecteza lactatia, dar am renuntat la dulciuri (asta nu cred sa se numeasca regim) si incerc sa mananc sanatos. Si am noroc de o bicicleta statica, pe care am sters-o de praf (in ultimile vreo 3 luni de sarcina am abandonat-o) si am repus-o in functiune.

Gabi, fericita de David scump
Asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu am pus 28 de kg in sarcina..si am dat jos usurel-usurel....dar tot mai am 7 kg in plus..am nascut acum 8 luni, inca alaptez..

de cele 21 de kg am scapat cu f f multa miscare cu caruciorul (acum, de cand am bona care iese cu bebe vad ca nu am mai dat jos nimic). asa, si masa de seara nu mai este cea mai copioasa si grea de peste zi!

eu pusesem f mult pe coapse, unde m-am dat inca din prima luna de la nastere cu elancyl pentru coapse..mi-am luat si pentru abdomen, dar scrie ca e contraindicat in alaptare, asa ca mai astept.

sabina, de ce te chinui cu oglinda? eu o evitam total, in casa purtam tricourile lui george..iar pe afara multe vreme inca hainele de gravida.

si ,desigur, in perioada asra..sex cu cat mai putina lumina in camera




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by ralucutza77

Pe mine m-a ajutat foarte mult sa slabesc chiar alaptatul.


ce bine de tine!
pe mine m-a ingrasat alaptatul. in sarcina am luat 9 kilograme de care am scapat relativ repede dupa nastere. dar le-am pus la loc, plus alte cateva, in timpul alaptatului. mie mi se facea foame dupa fiecare alaptat, si cum alaptam si de 12 ori pe zi... plus sedentarismul, ca nu putem alapta alergand.

Sabina, stiu ca nu te pot consola vorbele acum, dar ai niste copii absolut minunati, merita ingrasatul. incet incet scapi de kilograme, nu dispera, abia ai nascut!

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criu spune:

cred ca trebuie sa mai ai putina rabdare pana nu o sa mai alaptezi. eu am tinut regimul indicat de medic pe perioada alaptatului(sti tu fara prajeala, fara carne tocata si multe altele) si "ajutata" de stres si de trezitul noapte de mai multe ori in 2 luni am dat jos 12 din cele13 kg luate in timpul sarcinii.

Mergi la inceput