Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

cand ies si eu sa mananc afara cu prietenele is bagata si eu in seama dar pierd ocazia sa vorbesc.
jadi vad ca ma ignori, nu tu sampanie, nu tu vizionare online a petreceri dintre voi. Da nu ii bai, ca eu tot insist.
Karliguta nu cred ca se dau alocati aici. In Europa se dau pentru ca rata natalitati a scazut foarte mult din cate am inteles. Ingrid e asa de dulce azi am intrebat-o de ce nu mananca si se uita la bec si a inceput sa gangureasca, a fost asa de dulce, parca stia ca trebuie sa raspunda. Adeluta ce mai face nou? Tu cum mai esti?
mychydutza multumesc mult, intradevar e destul de placut unde stam. Salonul in care am fost acum a fost tare dragut. Avea o camera ca o sufragerie apoi intrai in camera unde era bebe. Era mai fain ca la hotel. Dar am fost asa de fericita cand ne-a dat drumul, a fost visul meu devenit realitate sa nu stau mai mult de 24 de ore in spital cu fata dupa ce nasc. Eu cred ca in viitorul apropiat asa vor fi si spitalele din tara. Din cate am auzit in Bucuresti deja sunt ca aici. Sa stii ca uneori imi e dor si mie de un oras mare...

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neata.
Si o cafea buna "di la Iesi".



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Hai ca am reusit sa mai citesc ceva din urma

Mihalela, e normal sa-i cada pufusorul bebelusului tau. Va avea de acum par. Si al meu are niste zone de chelie! Si e asa simpatic.

quote:
Samuray_lady unde esti?

Si eu m-am gandit deseori la ea. Pe unde o fi?

Simo, sa stii ca ieri mi-am verificat cardul si mi-a venit alocatia. Si banii pt CIC. dar n-as putea sa-ti spun pe ce luna e alocatia? Ca ar tr pe doua luni, nu? Pe august si septembrie. Plus CIC cateva zile de august si septembrie. Si nu stiu de ce fetele de la Bucuresti spuneau ca tr ca prima alocatie sa ti-o aduca postasul si abia apoi sa ti-o vireze pe card. Eu am depus extras de cont exact atunci cand am depus dosarul. Deci nu mai am treaba cu nici un postas. (doar daca ar veni ala, de suna intotdeauna de doua ori )



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna! si multumim de cafea.

Oana nu mi-am anuntat vizita la voi in oras pt. ca am plecat pe fuga,am aflat ca tata are treaba si m-am dus cu el sa-mi iau pantofi pt. botez.Si sora mea nu m-a lasat o secunda,a vrut sa se laude cu bebeu meu.
Cind o sa vin fara treaba si stau mai mult te anunt.E rau ca nu am masina dar sper sa vina si masna curind.

Bebele meu iar hiriie prin somn si eu asta noapte in loc sa dorm il ascultam cum respira.Cel mare tuseste;eu cred ca raceala asta se transmite virtual.

Eu alocatia pe august si sept.(!!) am primit-o direct pe card,nimic prin postas, deci e mai multa civilizatie la Vaslui decit la capitala.

In rest nimic nou,crestem,gingurim,ridem,ne facem de kk pina la git,ieri am mers in carucior,ne bucuram de vreme.Suntem bine.

V-a pupam pe toti.

poze

Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Oana ms de info.

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Jadi ,felicitari pt titulatura .sa ne anunti si pe noi daca iti mareste seful salariul

Anya , eu am depus dosarul pt CIC 3 la inceputul lui septembrie ,deci cu citeva zile inainte de a se termina CIC 2 .Pe cererea catre angajator insa am trecut data de 20 sept .data la care se termina CIC2 .Alocatia si indemnizatia le-am primit de la inceput pe card ,nu am primit nimic prin posta .

P.S. L-am prins pe Mickey Mouse si pe cei 3 frati ai lui Primul l-am capturat eu cu minutele mele ,ceilalti au fost prinsi in capcana cu lipici

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Ma tot gandesc la mesajul Laviniei de ieri. Cel plin de fete plangacioase. (adica asa sau/si asa ). Si mi-a venit o idee de subiect de discutie. Vrem sa fim mame perfecte?Si daca da...ce intelegem prin asta? Ce sacrificii suntem dispuse sa facem pentru asta? Sunt micile greseli pe care le facem atat de grave? Cat de grav e, de exemplu, ca bb doarme cu suzeta in gura/in pat cu mama/la san/cu degetul in gura/cu picioarele in sus...sau mai stiu eu cum? Sunt cu adevarat acestea greseli? Merita educarea copilului zile de stres si sau ?
Am propus asta si gandindu-ma cat de bine mi-a prins atunci mesajul de la Luna cu citatul din Purves - Cum sa nu fii o mama perfecta. Luna, poate ni-l mai scrii o data. Ca eu, spre rusinea mea, nu am mai ajuns sa-mi cumpar cartea.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

buna dimineata si de la noi

eu snt varza de racita...dar varza varza deabea ma tin p picioare.. ata ete tlece si asta.. sper sa nu fac febra ca aia sunt!

Despre bebe ..adoarme numai la mine in brate si uneori noaptea il mai iau in pat l amine...

Suzeta nu o doreshte i.o mai dau in mashina sa o rontaie asta dak reushesc.

Daca sunt o mama prfecta??Nushu da eu ma chinui sa fac ce e mai bine pt el si relativ si pt mine!Iar in ochii lui cu siguranta o sa fiu mama perfecta mai putin pe perioada adolescentei

Nu mai retin prea bine ce am citit dekt k gabiarama a prins michi maushi si ca doamna jadi o sa ia marire de salariu deci acu chiar trebuie sa dea de baut.Felicitari!


iar eu peste putin i'll be homeeeeeee in bucureshti THX GOD!!


de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Lia, Jadi, multumesc pt raspunsuri.

Jadi, am primit formularul de adeverinta, multumesc frumos, sa-ti dea DD multa sanatate! Multe ! FELICITARI pt reusita, esti o forta!

Anto, am fost ieri cu fata la Medlife si asistenta m-a intrebat cat a timp trecut de la vaccin, iar cand a auzit ca numai 2 saptamani, m-a trimis acasa. A zis ca trebuie sa treaca cel putin o luna ca sa fie ok. Asa ca ma duc iar peste doua saptamani.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata si de la noi!

Jadi, felicitari pt rezultate! de-acum esti cea mai tare!
Am vizionat in fuga multe poze de bebei superbi! Adelicioasa, Ingrid, Matei, Radu-Stefan al Andreeic,"petele" de mami Alina, fratii iubareti ai lui Deni...superbi copii aveti!

Si noi raportam cheliuta! s-a schimbat si la fata din cauza asta, dar e la fel de dulce ! ...si e blooond cu ochi albastri sau verzi! macar de-ar ramane asa! toti ma asigura ca DA, dar cine stie..

Alocatia lui bebe am primit-o si eu , in sfarsit, luni, pe
3 luni, de la posta.Vreau si eu sa depun cerere sa-mi vina pe card. Acum CIC-ul nu stiu cand vine, ca dosarul l-am depus la inceputul lui septembrie cand am terminat cele 126 zile, si au zis ca dureaza vreo luna 1/2, deci mai vad bani prin noiembrie, cred!

Si mai raportam ca de 4 nopti Filipu' doarme singurel in camera, in semi-intuneric ( doar cu o lampa de veghe; si eu aprind tv cand ma duc sa-i dau sa manance) si mami cu tati la ei in pat cu BabyPhone la ureche! cel mai misto e ca se trezeste puiu' si-l aud gangurind, n-are nici-un stres ca e singur!
Si in final, omului cateodata i se uraste de prea mult bine, deci se pare ca mi-a revenit depresia! pe cuvant daca nu-s cu capu'! azi ma duc la "pisicoterapeut" ca cica n-am tratat-o la timp cum trebuie si am o recadere...deci mai si . Probabil ca ma simt f singura, mai ales ziua, da si seara cand vine al meu obosit pe la 6-7, il ia in brate pe pui 5 min, si apoi isi vede de-ale lui; iar eu, tot cu bebe! si vine noaptea, si ne culcam si gata inca o zi! si asa trece timpul, eu n-am iesit din casa de vineri ( noroc cu programarea la dr azi), n-m mai fost la coafor de nu stiu cand, la shopping de vreo 2 sapt ...si gata ca m-am plans destul!

Au dreptate luna si Ghinetz! Inteleg ca trebuia sa iau intai cartea recomandata de Luna! eu am luat-o pe prima : CUm sa nu fii o sotie perfecta!" buna si aia..



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput