Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

neata!

mai fetili da' scrieti la greu.lipseste omu' 4 zile si voi scrieti intre timp vreo 2 cap juma.mai am de recuperat....ma apuc de citit da' nu mai dovedesc a scrie.ce-i drept noi stam numai afara.de cand mama e la mine si vremea asta superba de toamna ne scoate din casa.aici e un soare si foarte cald de pe la 12 pana pe la 5 dupa amiaza.dorm copchii,se trezesc,papa si apoi iesim afara.in parc,la cumparaturi,dar parcul e placerea noastra,la aer curat si la halca.

am si eu o intrebare.voi care dati branzica la copii(frecata cu bananuta,biscuite,diverse....)nu e prea innecacioasa?mai puneti ceva in branzica sa fie mai "lichida" sa ma exprim asa?va rog sa imi dati si mie o idee cum faceti voi.ca mie mi se pare cam prea "dura" sa le-o dau asa.multumesc anticipat.

fetelor,nu mi-a venit mobila nici acum.stau de o luna si ceva numai cu cutii in casa si "tzoalele" stranse de pe jos.ce ma fac de ziua copchiilor daca nu-mi vine mobila?ma enerveaza la culme treaba asta.ca nu pot invita pe nimeni la mine in conditiile astea,si tare as vrea sa simta si ei,sandokanii,ca e rost de petrecere,nu doar ca vine bunica cu bunicu cu toti ai sai.cum nici eu nu pot grabi lucrurile,voi nici atat,dar mai strag si eu in gura mare ce ma enerveaza,pe aici pe forum.

motivez lipsa mea pe forum,cu iesirile interminabile in parc la aer curat,acu' cat vremea ne permite.e prea frumos afara sa stam in casa,cica de maine vine ploaia si ninsoarea.parca mi-e greu sa cred la cat de superba este toamna asta.

sper sa revin mai pe seara.daca nu ma rapune la pat somnul si oboseala de la atata calarit pe afara cu copchii.

pup toate fetili minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

marani - gata am gasit , e la pagina 6, am votat

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by kokorina

neata!


am si eu o intrebare.voi care dati branzica la copii(frecata cu bananuta,biscuite,diverse....)nu e prea innecacioasa?mai puneti ceva in branzica sa fie mai "lichida" sa ma exprim asa?va rog sa imi dati si mie o idee cum faceti voi.ca mie mi se pare cam prea "dura" sa le-o dau asa.multumesc anticipat.


Pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.
www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D" target="_blank">http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D



Kokorina, eu pun putin iaurt simplu, cat sa nu fie chiar asa fada...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

raportam 8350 g si nu stiu citi cm...,dar ce conteaza?,arata bine,asta-i important...
am vorbit cu dr despre vaccin,il vom face pe cel cumparat ca altfel nu se poate pt ca nu sintem inscrisi aici...si ca sa ne inscriem trebuie fisa...,deci mai bine lasa...
il vom face pe 5 Noiembrie...,speram sa nu doara...
acum vad si eu ce maaaare este diferenta de pret intre doua vaccinuri...inanrix penta(225-320 lei noi) si pentaxim(140-160 lei noi),ambele au exact aceleasi substante in compozitie...,doar ca-s produse de firme diferite...



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

quote:
Originally posted by marani

CHINICO, multumim, vezi ca a mea e bubamara, gargaritza e a lui kikineatza!

cu feritul de soba/calorifer....sa-ti zic ce-am facut eu: de nenumarate ori "nu-i voie", "nu-i voie" de ma durea gura; cand nu eram in preajma ei era tentata sa puna mana pe caloriferul electric; am lasat-o odata, facandu-ma ca nu o vad ( caci cuvantul meu e sfant, nu negociem ); nu frigea caloriferul, dar nici rece nu era, a pus mana, i-a creat oricum disconfort...s-a uitat lung la mine scartaind pt maxim 5 sec...si eu i-am zis "ti-am spus ca nu-i voie, te lovesti acolo" ( noi nu folosim preacunoscutele "buba", "caca" ).De atunci nu a mai pus mana pe calorifer, pe cuvant iti zic.

fac si eu strigare:
ADEJU, KOKORINA, KIKINEATZA, AURAS, ALEXANDRA!


Ajutati-o pe Sonia


mamica de bubamara (02.12.2006)




..uups!!scuze..
de ce io fi ramas eu cu ideea scartscartscart in cap ca bubamara inseamana in limba ..sarba?...buburuza?..adica gargarita..adica..
adica..scuze again..
in fine, de votat am votat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Poate ma puteti ajuta cu info despre aspirator nazal cu baterii.
Multumesc.





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna dimineatza,

chinico, david e mult mai bine...dar nu stiu pana cand va mai tushi..de fornait posibil de la aer..la noi nu au dat drumul la caldura, am mai tinut AC peste noapte etc

despre intzarcat..cred ca mai greu mi-a fost mie..asa un sentiment oribil...acel moment de intimitate dintre noi doi s-a dus, mi-e dor de guritza lui care se umplea de laptic tragand de tzitzi, de zambetul lui de satisfactie ca a gasit singur drumul pana la ea...intr-un cuvant gata, ce sa mai...ideea e ca laptele meu arata ca un zer, david se trezea din ora in ora si eram nevoita sa-l iau cu mine in pat..si toata noaptea era cu tzitzi in gura..eu nemiscata ca sa nu-l deranjez pe davidutz..si ne chinuiam amandoi, iar in afara de asta era timpul pt ca chiar daca se zice sa alaptezi cat de mult posibil (asta e valabil pt cele care au lapte de calitate nu cum il aveam eu in momentul in care am decis sa opresc alaptatul)si nu as fi vrut sa treaca prea mult timp, sa fie mai mare pt a constientiza despre ce e vorba si in momentul ala cu sigurantza ar fost mai dificil pt el (sa fiu sincera intentionam cam pe la 1 an sa-l intzarc)...asa cred ca a uitat de lapticul de la san si s-a obisnuit cu dusmanul lui, biberonul..in alta ordine de idei ii multumesc celui de sus ca l-am alaptat pana la 10 luni jum.

sanatate multa minunatelor si fulguletzilor

la multi ani pentru sarbatoriti/sarbatorite

sa revina pofta de mancare fulguletzilor

si sa ne dea Dumnezeu putere si rabdare sa trecem peste toate greutatile vietii care se ivesc

tema:
ce faceti de ziua puiutzilor? cum va decurge?la ce v-ati gandit? veti face motzul/ turta??

numai bine

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Eu iarasi voi absenta din cauza de munci grele si foarte grele.. sefu' m-a dispera la greu
Nu am recuperat nimic din urma dar mi-e dor de voi... pup sarbatoriti, energie pozitiva celor bolnaviori, putere mamicilor si tot ce va doriti
Luca s-a metamorfozat in copil tipator... tipa de bucurie cand vede pisica/cainele/porumbelu'/fetitza si tipa de nervi daca nu-l las sa desire mocheta (deja a desirat o gramada) sau nu-l las la prize... vai de capu' meu... in pozele in care Denis plange o face ptr ca se speria de tipetele lui Luca
Multe si - asta ca nu ne uitatiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Nu ma mai lasati pe DC cand nu am timp... deci mesajul in forma originala este la celalalt capitol.. si erau multe
si - acolo unde nu se intelege...
Fug la sedintza

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

URAAAA! Victoras nu haraie! Acum am vorbit la telefon cu sotu' si cu doctorita si grasu' mamii e bine! Asa ca intrerupem aerosolii si continuam cu Ventolin si Becotide inhalatii (inca o luna). Ma bucur atat de mult incat va spun si voua :). Chiar daca nu a scapat inca de muci, bubulinul meu e bine! URAAAA!

Raportam 10,400 kg si 81 cm. Grasu' meu nu mai e gras, acum e baiat bine :).

Si-nca ceva: nu stiu daca v-am zis, dar de pe 25 octombrie ma mut cu serviciul foarte aproape de casa (10-15 min de mers pe jos). Asa ca-mi voi duce printesele la gradinita si voi avea ceva mai mult timp de stat cu bursucii mei! :)

Dolores, pe Victor il vom aniversa in familie si vom taia si motul (cu toate ca nu stim prea multe despre acest obicei, dar vom improviza :) ). Neamuri (bunici, unchi, matusi) avem multe, asa ca va fi o adevarata petrecere. Cu copiii vom petrece abia cand va implini 3 ani, pentru ca asa am procedat si la fete. Dar o sa ducem bomboane in parc tovarasilor de joaca.

Kokorina, branza de vaci o fac cu iaurt si nu o scurg complet de zer, tocmai ca sa nu fie prea uscata / inecacioasa.

Dandusa, felicitari pentru Crinuta cea frumoasa!





Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput