Reteta de la nutritionist!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Sal din nou, dupa 17 sau 18 zile de dieta, cu ~ -2.5kg(nu am unul electronic).
Fata de prima var. de dieta, a doua are mici modificari:
Gustarea de dimineata: ca fruct se poate minca 1banana.
Seara: pestele e inlocuit de 400gr Iaurt cu 1felie piine de secara(~30gr).

Ca fruct poate fi folosit si ananasul atit in runda de dimineata cit si in cea de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Crisan Monica se numeste nutritionista aceea si este foarte buna si draguta.
O poti gasi la spitalul judetean , la parter .

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Xio, spune-mi te rog, cand avem chef de rontait intre mese, nu ptr ca ne-ar fi foame, ci ptr ce ne ia cu ameteli, ce ar trebui sa mancam ca sa avem un puseu de energie si sa nu mai simtim ca ne fuge pamantul de sub picioare ?

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Madalina,mult succes cu dieta.Am si eu o intrebare - cate kg.ar trebui sa pierzi dupa terminarea dietei?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ica , glicemia ti-ai luat-o vreodata?

Poti sa mananci fructe ,o salata , in afara de prajeli , slanina si alte chestii grase poti manca orice.

Si inca ceva , inlocuiti neaparat margarina cu unt.!!!

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Eu sunt foarte multumita de programul primit de la nutritionist. Vizita la dr nu a semanat insa deloc cu ce povestiti voi. Pe langa analiza am stat de vorba aproape o ora si la intocmirea programului a tinut cont de mult mai multe decat nr kg, analize, etc. Adica am luat in discutie programul meu zilnic. In functie de asta nu am restrictii mari la micul dejun pt ca a inteles ca la ora aia chiar nu am cum sa pregatesc ceva separat pentru mine. Tot asa am discutat ce posibilitati - ca timp si bani - am sa fac miscare zilnic. Si mi-a recomandat 10 minute de exercitii dimineata, destul de usoare, cel putin 30 de min de mers pe jos - incadrate in drumurile pe care oricum le fac - si 10 min de exercitii pt abdomen partea cea mai cu probleme. Asta in primele 2 sapt urmanad ca apoi sa intensificam. Nu am cum sa pove pe scurt ce am vb intr-o ora de consulatatie dar chiar a tinut cont de toate problemele mele. Iar meniul nu este atat de restrictiv. Adica am o lista cu alimente permise, altele care trebuie reduse drastic si doar cateva interzise. Deocamdata sunt foarte multumita.

Mamica de spiridus

Vacanta 2007-2 Mai si La casuta

Spiridusul in al treilea an

Mergi la inceput