dorm singuri???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Si eu dorm cu Alex, de cand s-a nascut. Si nu stiu cum as putea sa ma dezobisnuiesc de asta, cred ca o sa dormim impreuna pana se insoara.

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Noi suntem fara tati acasa cam 6-7 luni pe an. Cand era mica fetita dormea singura in camera de la 7 luni pana pe la 2 ani si ceva. Probabil,cand a constientizat ce se intampla a ales sa doarma cu mine cand pleaca taica-su <<ca sa imi tina de urat si sa aiba grija de mine>>. Asa ce de 5 ani si ceva dormim amandoua cat suntem singure. Cand vine tati pleaca in camera ei(acolo mai doarme uneori si dupa amiaza).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Nu doarme singura... ca s-a obisnuit maica-sa cu puiul in pat si nu mai poate sa adoarma fara ea.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

seara dupa ce adoarme o pun la ea in patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Nici Codrin nu vrea sa doarma singur...
Dar incercam in fiecare seara...totusi undeva gresesc...
Procedam cam asa: il pun in patul lui, care nu este patut, este pat de o persoana, cateodata intelege cateodata mai cu "circ"...eu stau pe un scaun pana adoarme.Dar nu se poate in fiecare seara..sunt seri in care escandal mare daca nu ma pun langa el..aici cred ca gresesc..nu e constient de dormitul singur.
Cand adoarme plec..pe la 3-4 noaptea se trezeste si ma striga...pana ajung la el in camera e deja la usa...iar il adorm 10-15 min..chiar juma de ora..iar plec...dimineatza pe la 5 iar ..."mami"...iar ma duc la el..si la 6 jumate cand ma ridic sa plec la job..trece sotul meu...
suntem cam ametiti....undeva totusi gresim....

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolnic spune:

Acelasi lucru mi se intimpla si mie eu sunt aceea care nu poate dormi fara ea cu toate ca are 7 ani .Dar asta e profit cit se mai poate ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Si noi dormim toate trei in dormitor.Mai ales ca o alaptez pe Cristina, si e mai usor asa.Sper ca de la anul vor dormi amindoua intr-un pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

dragele mele---må alåturi si eu ...si eu dorm cu cel mic de 4 ani---tot mi-am propus så-l pun in camera lui dar tot amin...si amin...patul e prea mare si rece pentru mine ...am nevoie de ingeras så - l simt lingå mine...clipele astea nu se mai intorc deoarece va creste si nu va mai avea nevoie de mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

apropo de dormit cu bebele...Eu cunosc pe cineva care doarme cu "bebele" ei care de curand a implinit mititelul 18 ani! saracutul(cum ii zice ea) tot nu se indura sa-l lase ca e cam slabut si nu se inveleste bine si precis raceste!

eu ma gandesc la saraca nora-sa ce o patii !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doamne fereste, Livia,asta e boala de-acum!
Ale mele dorm fiecare in camera ei, in patutul ei, de cand s-au nascut.
Nu am avut probleme.
Acum au 1 an si respectiv 5 anisori, insa dupa giugiuleli, nu pot sa doarma daca nu sunt la ele in pat.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput