dorm singuri???

dorm singuri??? | Autor: zepellina

Link direct la acest mesaj

Copii, desigur...
Fetita mea are 5 ani jumatate, iar de cand am ramas singure suntem si mai "lipite" una de cealalta. Ma gandesc ca o fac prea dependenta de mine, mamoasa. Dormim impreuna, si noaptea ma si cauta sa fiu acolo, langa ea.
La voi cum este?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

a mea adoarme singura si doarme singura doar la pranz.seara poate adormi singura dar de regula vrea sa ma simta acolo iar noaptea doarme ori cu mana ori cu un picior(eventual amandoua) pe mine sa ma simta.dimineata parca are senzori.cum m-am dat jos din pat nu dureaza 5 min si ma trezesc cu ea langa mine.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu nu o pot lasa pe Giulia sa doarma singura ! Ca nu pot eu fara ea La un moment dat stiu ca ma va trimite in camera mea, dar pana atunci profit din plin !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Initial creeata de zepellina

Copii, desigur...
Fetita mea are 5 ani jumatate, iar de cand am ramas singure suntem si mai "lipite" una de cealalta. Ma gandesc ca o fac prea dependenta de mine, mamoasa. Dormim impreuna, si noaptea ma si cauta sa fiu acolo, langa ea.
La voi cum este?


"Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea."

zepellina




Tot asa si la noi...in viata de zi cu zi nu e chiar asa mamoasa, dar noaptea, clar tre' sa simta ca sunt acolo ;)

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Fi-miu trebuie sa fie in mari tandreturi ca sa vrea sa doarma cu mine ,,in patul mare . De cele mai multe ori doar vine sa spunem poveste si dupa aceea incepe o invarteala ca nus-i gaseste locul de o ora . In cele din Urma se duce cu pernuta in patul lui si se culca acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Si eu sunt dependenta de ea, ft tare. Daca nu este acasa, nu dorm deloc. Iarasi nu mi se pare ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Si noi doua dormim impreuna, iar Diana are aproape 12 ani . Ne-am obisnuit asa, de 6 ani de cand sunt singura. Cand ii mai vin prietene sa doarma peste noapte (rar), le las pe-amandoua si eu dorm in alta camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

ai mei dorm singuri... adica unul cu altul

mie mi-e tare drag de ei, cand dormim impreuna, de ex la hotel, in concediu dar se foiesc atata, gem, viseaza, vorbesc, etc, ca eu nu dorm aproape deloc!

asa ca atunci cand suntem acasa, fiecare cu camera/ patul lui. in plus, am avantajul ca indiferent de programul meu, ei se pot duce la culcare la ora aproximativ fixa...

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

am dormit si eu cu fiica mea, insa de cand au pat etajat, problema s-a rezolvat:) In weekend daca se trezeste mai repede, normal ca tot langa mine ajunge:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Eu nu o pot lasa pe Giulia sa doarma singura ! Ca nu pot eu fara ea La un moment dat stiu ca ma va trimite in camera mea, dar pana atunci profit din plin !


si eu la fel

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 7 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

In teorie Monica doarme in camera ei si eu cu tati in camera noastra. In practica unul dintre noi sta cu ea pana adoarme apoi o sterge discret. Spre dimineata Monica se scoala, isi ia perna si pe Scooby si vine la noi in pat unde continua sa doarma (langa mine).

Sorana si Monica (5 ani)

Mergi la inceput