Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

alexia3 dulce foc Bryan dar si micutza lui sora carliontzata.....
Ce frumos merge in 4 labutze iti vine sa-l papi......si are o privire de de innebuneste.....

ananmana123 si noi tot ce vedem cu Winnie ii luam....iti dai seama ca daca vedeam papuceii sigur ii achizitionam......

Winnie e mai bine...azi-noapte nu s-a mai trezit deloc decat la 4:30 sa pape...nu a mai facut febra

revin ca suna la usa

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

alexia, m-a dat gata Bryan . Felicitari si la mai mare

Noi raportam o noapte cu o singura trezireeee Mare bucurie pe mine, am reusit sa si dorm

In rest... aseara m-am intalnit la plimbare cu o mamica cu bebe mai mic decat Alex cu o saptamana, care stau in acelasi bloc cu noi. Si pe caldura de ieri (nu stiu cate grade au fost, dar eu eram in tricou si pe Alex tot subtirel l-am imbracat), bebelul ei (Matei, un durduliu dragut ) era imbracat in trening gros, cu un caciuloi gros pe cap... si mamica era foarte mirata de ce Alex n-are caciulita, ca ea pe al ei l-a scos o singura data fara caciulita si a racit. Hm, multumesc Alionei pentru ca am ajuns sa-l calesc

A, l-am cantarit si masurat (eu, ca doctorita a zis ca nu trebuie sa-l vada la 5 luni!) si are cam 6.650 kg si 69 cm.

A, il dau in ultima vreme cu crema de galbenele cu propolis pe fundulet ... ii trece iritatia incet-incet, dar ii si usuca pielea destul de tare Alternez cu o crema de la Johnson's care inmoaie pielea, dar nu prea ajuta la protectie...

pe toti bebeii bolnaviori, sa se faca bine repede.
Si si pe mamici
Pupici cu sclipici (ca rimeaza )

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna ziua la tot stupul.
La multi ani cu sanatate si noroc tuturor sarbatoritilor din ultimele 3 zile de cand nu am mai intrat.

Absenta motivata:Victor trezit noapte atot la 2 ore si plans si urlat...dupa ce am incercat sa elimin toate cauzele...se pare ca nenorocirea e ca mi-a scazut lactatia de cand a facut vaccinul si nu a mai supt ca lumea.Aseara baiatul meu a adormit dupa ce a supt si a baut si 80 ml de lapte praf.Am jelit cu sughituri.Nu voiam sa ajung aici.Cele care ati trait sentimentul stiti cum e.
Am citit si vizionat dar nu am cum raspunde.Acum avem de fiert legume, de facut suc de fructe, de fiert biberoane si facut lapte....s acam dus cu boieria cand bagam tzitzi in gura si rezolvam problema.
In plus facem fitze la mancare si tot trebuie sa inventez.
Zice mama zilnic si azi dimineata a zis si ta-ta.Se bataie in 4 labe dar nu se deplaseaza cum ar trebui.Sta mult in fund si se joaca si vorbeste cu jucariile.Sta mult in picioare si se agata ca o maimutza de orice ca sa se ridice.E un dulce obositor.

Felicitari bebeilor care merg, care nu merg (pentru ca se odihnesc inca ), celor care vorbesc dar si celor care nu vorbesc(pentru ca isi aduna vorbele pt fraze ) si mamicilor lor care au rabdare sa-i creasca indiferent daca au 1 sau mai multi, daca au 20 sau 40 de ani.

Felicitari lui Tudor cel cu gropitze care nu sta o clipa locului si Iarinei care se serveste singura cu bibele sau cana aflate pe masa.Pe ei i-am vazut in actiune live si m-am topit.

Poze noutze de aici

O zi buna si sa auzim de bine.
Mergem la Baby expo joi pe 27 deoarece vineri mergem la o cununie civila si sambata la una religioasa.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiia spune:

Buna stup,
ALEXIA ce-ti face puiul a plecat? Ce-mi place de el?
A mea merge de-a buselea dar in cap si cu funduletul in sus.

Aiia mami de Fabiana Mihaela (26.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

kitty...uite ca ti-am luat cireasa de pe tort (glumesc!)si sunt mai "coapta" (vorba ta!) decat tine, dar va jur ca ma simta de 30!!!!!
Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste "scalambaiala"....parca ne-am prostit cu totii!!!!

alexia3...Bryan e un super tare! Doamne ce mult imi doresc sa o vad pe Caterina mergand in 4 labe....Nici Andra nu a vrut sa mearga asa!Zilnic o pun pe burta , ii imping picioarele sub ea...poate , poate....dar nici ca vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Martutza, lactatia poate sa-ti revina daca il pui mai des la san, dar stiu ca voi aveati ore stabilite de masa...eu am trecut prin asta cand timp de o saptamana a mancat foarte prost si apoi cand si-a revenit sanii erau cam goi...am stat cu ea la san mereu si a revenit laptele sa nu fii suparata

Diana, pentru iritatie ai incercat Cutaden? miroase cam urat dar intr-o zi si o noapte si-a facut efectul

Spuneti-mi si mie e vreo problema daca congelez niste carnita fiarta timp de 3 zile?

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

MULTAM FETELOR...VA DATI SEAMA CE MANDRA SUNT DE REALIzARILE LUI. imi vine sa-l mananc nu alta...acum a adormit si pana sa adoarma daca ii cadea zuzi buzi ma striga MAMA sa il ajut...ma topesc
iar cu mersul de-a busilea...s-a dus boieria mea...spal pe jos...sterg la jucarii si pitesc papuci ...se freeaca la gingii cu ce gaseste si...a descoperit ca gresia este rece si i face bine la gingii...cred ca stiti ce inseamna asta...
martuzapupici multi de la noi sa treaca sughitul
fac placinta de mere si apoi plec la parcul moghioros...

http://community.webshots.com/user/alexiabryan
http://www.totsites.com/tot/alexiasibryan
http://www.totsites.com/tot/bryancontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Multumim Mihael@.Sper sa-si revina laptele...adca nu...asta e ma resemnez...
Carnea la congel devine apoasa..isi pierde din proprietati...nu merita tinta fiarta la congel...mai bine cruda in bucati mici.

Pupam.Si apropo noi ne imbracam in toate culorile pamantului mai putin roz..dar avem si rosu si portocaliu si verde...

O zi frumoasa.Noi iesim afara ca sa trezit ca a dormit 1 ora dupa masa de fructe.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Neata de la noi ..la amiaza...

Gaza mea n-a papat de dimineata...si i-am facut o bunatate de crema din isurt, mar, para , piersica si cereale fara lapte.Imi vine sa ma ling pe bot...dar n-o las..pbl ca nu-i e foame..ii dau eu mai tarziu..
MARTUTZA imi pare rau c-ai ramas fara lapte, asa mi s-a intamplat si mie.Dar Alexia n-a mai vrut sanul, a inceput sa-l refuze ca nu-i mai venea laptele cum ii placea ei si refuzandu-l n-am avut ce face, am cam ramas fara.Am incercat sa ma mulg cateva zile.Dar scoteam putin, la o masa cam 30-40 ml.Trebuia sa mai las sa se mai stranga.Si era chinuiala prea mare cu 30 ml...Asa ca am inceput sa-i dau mai rar si s-a cam dus...Asta este , acum nu-mi mai pare rau dar atunci am avut un sentiment....de neajutorare...nu stiu cum sa-l definesc...exact

Apoi ca intreba si PAULA cateva seri, la dus, mai mulgeam lapte, din ce in ce mai putin pana cd n-a mai fost nevoie.Am zis ca si acum mai iese ceva daca strang.Dar nu s-au intarit sanii, dr a zis sa las asa ca e normal si k.

VOi CUM LE MAI CURATATI NASUCURILE?Eu ii bagam un betisor de ureche cu apa de mare(pt a scoate mucii uscati, insa acum o simt cam fornaita, nu se vede nimic, si nu stiu ce sa fac.I-as baga batista bebelusului dar nu prea mai sta si mi-e ca se sperie.....Cum procedati.Mentionez ca nu-i racita?????

ROXANICI fain cartier Racadaul..Te-ai intalnit cu vreun ursulet???

Merg sa pun poza la albumul de 7 luni..


ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

buna ziua fetele! va felicit pe toate pentru toate realizarile (ca am vazut ca sunt multe taaare ). Eu sunt fleasca de obosita, ca am avut nunti, si cand am ajuns acasa, printesa mea (ca sa se razbune, probabil) a facut un circ...numai in brate, numai in atentia noastra constanta, numai cu noi, NU si NU singura, ca plangea de numa... Noaptea tot asa, pana pe la 2 cand a obosit si ea in sfarsit...

Sa zicem ca de-asta am scapat, dar azi am fost la vaccin...mi s-a rupt inima cand o auzeam plangand in halul ala, dar ce sa-i fac, daca asa trebuie.. Oricum, sa vad cum o sa fie urmatoarele cateva zile.

Papam vreo 3 lingurite de suc de mar, cu strambat dar fara scuipat... si ma gandesc ca daca n-a avut nici o reactie, sa-i bag si morcov, tot suc. Daca accepta si daca-i place, trec si la un pic de pulpa de fruct... E bine?

pe toata lumea!

Mergi la inceput