Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kreliutz merci, merci... Mi-a parut rau ca nu vorbesc germana, dar spre deosebire de maghiara mi-a facut placere s-o aud.

Kitzy la cat mai multi ani fericiti impreuna sa va dea DD!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly merci! Sa dea DD la fel va doresc si voua!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine.
Aly, merci de cafeluta...chiar ca aveam nevoie
...normal ca nu conteaza iesirile...ea se referea ca cu atatea iesiri pe an nu poate fi vorba de un bebe
Kreliut...stiu cum e cu smotrul asta...ca atunci cand am amanat plecarea la mare, am trecut la smotru...si am spalat la termopanele alea de mi-au sarit capacele...ca femeia care ii face curat la maica-mea nu a putut veni asa de pe o zi pe alta...si ma gandeam cum Doamne spala ea toate geamurile pentru 30ron...ca eu mi-am rugat moarte si i-as fi dat dublu numai sa vina
Gio, cred ca a-ti plecat deja...sa aveti un concediu frumos si sa va intoarceti bronzati si odihniti
Kitzy La Multi Ani...si cati mai multi de acum in colo....cum a-ti sarbatorit?
Ralnied pup


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz merci mult!
Pai cum sa sarbatorim? Acasuca amandoi, eu am robotit jumate de zi prin bucatarie si el a venit spre seara acasa de la servici, asa ca am luat o cina in 2 si ne-am tinut mult in brate si cam asa a trecut. A, sa nu uit, am primit si un buchet de trandafiri!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Onutz merci mult!
Pai cum sa sarbatorim? Acasuca amandoi, eu am robotit jumate de zi prin bucatarie si el a venit spre seara acasa de la servici, asa ca am luat o cina in 2 si ne-am tinut mult in brate si cam asa a trecut. A, sa nu uit, am primit si un buchet de trandafiri!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni





ce frumossss
si noi cand am implinit un an....mi-a adus un buchet de trandafiri rosii si numai unul era alb
Doamne ce trece timpul fetelor!
....daca mie care aici mi-a fost mai greu la inceput si singura si nici nu vorbeam germana prea bine...realizez ca sunt aici de 13 luni


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Chiar ca trece timpul....prea repede, sau imbatranim noi?

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


m-ati si facut plecata!!! numai maine la ora 11 avem avionul, dar de acasa plecam pe la 9.

eu am fost la gine, rana e aproape vindecata, au mai ramas 3 mm, cica spre canal. daca nu se vindeca peste 1 an cauterizeaza si portiunea aia. am tot vorbit de metode, sterilet nu, cred ca raman la AB, sa vedem. cica spray-urile sau cele injectate pe sub piele sunt tot hormoni, dar nu dau siguranta primelor 2.
am luat papuci lui Clau, sunt niste ghetute misto de copil la Leonardo...dar si 140 lei sunt misto.
Mi-am luat crema de fata de la Vichy si contur pt. ochi, am lasat si acolo o suma faina si ceva medicamente pt. concediu.

Kitzy la cati mai multi ani impreuna!!!! frumos ati sarbatorit.
cand ai un bb si-l vezi cum creste...parca trec si mai repede anii.
Aly, Oana si Krelia .si aici e frig si urat, a si plouat. abia astept sa ajungem la caldurica. sper sa avem parte de ea.

fug la calcat si , pana nu vin musafirii pe capul meu.
mai revin...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

inca mai am putin la bagaje. curatenia cred ca numai dupa ora 16. exact pe cand ajung finii si nasii.

azi e ultima zi de lucru a lui Clau. preda masina, telefonul, isi aduce toate lucrurile acasa...ce senzatie naspa... e nervos, agitat....sper sa-i priasca concediul, caci la intoarcere va intra cu "totul" in munca.

unde sunteti?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

inca mai am putin la bagaje. curatenia cred ca numai dupa ora 16. exact pe cand ajung finii si nasii.

azi e ultima zi de lucru a lui Clau. preda masina, telefonul, isi aduce toate lucrurile acasa...ce senzatie naspa... e nervos, agitat....sper sa-i priasca concediul, caci la intoarcere va intra cu "totul" in munca.

unde sunteti?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



Prezent!

da e naspa senzatia...
...imi aduc aminte cand am predat laptopul...mi-am strans totul intr-o cutie cu care am plecat acasa...asta era vineri si duminica seara mi-am luat geamantanul si am plecat in Germania
...cutia a ramas la mama

cand plec de aici o sa plec tot cu o cutie

de fapt oricum ar fi despartirile nu sunt prea frumoase, mai ales dupa ce te-ai obisnuit cu colegii si munca ta

Gio, sa-ti zic un secret, din punctul asta de vedere mi-e groaza de reintoarcerea acasa...

oricum de maine stati cu burticile la soare...ei mama ce bine o sa va fie, iar Marco o sa fie aproape de apa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mai sunt si eu putin pe-aici, am fost prinsa in 'peripetii': ieri mi-a fost lene sa-mi pregatesc ceva de papa pentru la lucru si azi m-am 'indelednicit' cu pregatit fish fingers la microunde. Am ramas aproape flamanda ca prima tura am facut-o scrum si a doua cam pe-aproape. Morala e ca nu mai incerc veci gatitul la microunde si ca in cel mai rau caz in care nu vin cu papa de acasa o sa ma multumesc cu un sandvis.
Gio sa aveti concediu placut si relaxant, ce bine o sa fie de voi cu burtica la soare. Cred ca sotzul tau e agitat, nimanui nu-i plac schimbarile astea, am trecut si eu de cateva ori pe-acolo, iar daca ai fost atasat de locul de munca si colegi e chiar super naspa senzatia. O sa treaca in timp si mi se pare foarte bine ca plecati acum in concediu si o sa se desprinda mai usor de problema macar pentru putin timp.
Fetelor, eu v-am ca ma tirez acasuca! Iar ma asteapta cratitele si iar n-am nici un chef. C'est la vie!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput