Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna iubitelor. Sunt si eu pe aici, mai rar ce-i drept.

Trebuie musai sa felicit si eu pe Tudor si David si sa le doresc tot binele din lume.

Eu sunt bine, am tratament cu Duphaston pt niste sangerari , placenta e inca prea jos, interdictie la iubareala.....dar a trecut. ( nici nu stiu daca am spus asta ). Cu somnul stau cam prost, insomniile sunt frecvente, cele trei kg luate din fericire nu s-au inmultit (tin cu dintii sa nu ma ingras).....Daria a avut serbare la gradi de ziua mamei, o bucatica de otita combinata cu iesirea maselelor ( am dus-o si la dentist ca n-a dormit vreo trei nopti; cica ii ies maselele de 6 ani :d)

Ela, imi tare rau sa aud ca si voi ati fost bolnaviori, LaviB sper sa va iasa planurile cu casa( noi am mai fost la cateva apartamente, dar n-am concretizat nimic), Clau sper ca sunteti mai bine acum cu totii......Sper ca am salutat pe toata lumea....sunt asa mereu in mare viteza.

Va pup. Sa aveti o primavara frumoasa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

La multi ani!!! (cu ceva intarziere) TUDOR si DAVID.
Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti.

Laura, sanatate multa. Nici eu nu am avut voie la iubit in timpul sarcinii.
Mai fetelor, eu tot ma confrunt cu o problema cu copilul asta al meu. Inca mai plange dimineata la gradi. Vrea sa mearga (il intreb mereu),ii place, dar zice mereu ca ii vine sa planga cand plec eu. Cred ca e prea mamos. De curand am inceput sa-l culc singur, dar tb sa-l adorm eu. Mai striga uneori peste noapte, dar oricum a inteles ca oamenii mari dorm cu oamenii mari, iar copiii cu copiii/maimutoii.
Clau, sanatate si tie si sa ne vedem mai des pe aici cu toate.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Vai, vai, cum zboara timpul si uite ca iar au fost niste sarbatoriti carora trebuie sa le urez si eu LA MULTI ANI si tot binele din lume:

SPIC DE GRAU: sa va traiasca DAVID, sa fie sanatos, sa creasca mare si voios alaturi de voi!
CLAUDELU: sa-ti traiasca SOTUL, sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batranete!
RAYUELA: chiar daca nu ne mai scrii, eu iti urez LA MULTI ANI, sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi si de Bubu cea dragalasa!


Laura - chiar voiam sa-ti spun ca am vazut pe YM poza Dariei si mi-a placut tare mult, se face din ce in ce mai frumoasa. Sa nu o mai tundeti, deci! Ma bucur ca burtica e mai bine. Sa stii ca si eu m-am straduit f mult sa-mi tin greutatea sub control la a doua sarcina, a tinut figura primele 4 luni, dupa care am luat intr-un ritm incredibil, indiferent daca mancam sau nu. Nu vreau sa te sperii, ma plangeam si eu de kilele mele Cat despre apartament nou, inteleg ca vreti sa vi-l luati inainte de nastere?
Lavi - banuiesc ca v-a iesit treaba cu casa, daca n-ai mai dat niciun semn. Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa vi se implineasca visele!
Andreea - o fi Alex mai mamos, poate ca asa sunt in general baietii, nu stiu, dar parca asa il simt si pe nazdravanul asta mic al meu, sper sa nu avem probleme majore in viitor. Cred ca va veni si vremea cand chiar daca si-ar dori sa stea mai mult alaturi de mama, nu o vor mai recunoaste, ca nu "ar da bine" la orgoliu. Si poate atunci ne va fi noua dor de "lipiceala" lor...
CANADAAAAAAAA, treceti la apel, va apucati de chefuri fara noi???? Hm!
AMERICAAAAAA - tare dor imi e de voi, zau, ziceti doar ca sunteti bine si atat!

V-am zis ca de saptamana viitoare ar cam trebui sa merg la serviciu? Ah, nu-mi vine sa cred si parca refuz sa recunosc...


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, DARIA!!!
Sa cresti mare, sanatoasa, voioasa si frumoasa! Laura, sa va traiasca!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

la apel din zapada....am ajuns la 5 metri de zapada, la furtuna de 8 martie am ramas si fara curent 2 zile, vai de fundul nostru

codrutza au inchis si gradinitele sau numai scolile? am vazut la tele

revin maine mai in forma, incerc inca sa-mi revin dupa wk trecut dara electricitate si cu gripa.....uffff....


puiu meu dorme de la 4 e ora 11 noaptea....cred ca o sa doarma pana dimineatza....

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Corina - ce sa zic, "frumos" cadou ati primit de 8 martie! Sper ca primavara sa ajunga mai repede si la voi, fara pene de curent, gripe si alte neplaceri.

Va doresc o saptamana usoara, fericita, insorita! Sa-mi tineti pumnii ca incep sa alerg sa fac hartzogaraia pt reluarea activitatii - incep de dimineata cu serviciul, continui cu primaria, pe seara am cursuri la master, mai vreau sa achit si impozitele pe casa si masina - tare as vrea sa reusesc sa le fac pe toate, fara probleme.


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:



Daria
Ioana


Ela, cum de incepi asa repede munca? te-au chemat sau tu ai vrut? No oricum ar fi iti doresc sa fie bine!

Corina, 5 metri de zapada? Se pare ca toata zapada a cazut doar la voi Va doresc sa vina primavara cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, IOANA!
Gabi - sa va traisca si sa va bucurati de ea! Mai da-ne cate un semn!
O zi buna!

PS. Clau - cheltuieli mari cu 2 copii, asa ca "nevoile si neamul" m-au redirectionat spre serviciu. Se pare ca, la nevoie, se poate reintra in CIC - sper sa nu fie cazul vreodata, totusi!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

feteleeeeeeeeeeeeeeeee va saluuuuuuuuutttttttttttttt va pupez si imbratisez si sper sa ajung sa dau detealii sapt viit.

sa traiti si fiti iubite si....fericite . noi suntem fericiti si cu vreo doua sute mii de euroi datorii insa se merita.
Am luat casa ( se va construi dupa pastele catolic incolo), azi am semnat actele la notar.
o sa avem o casa de 160 m² spatiu locuibil si inca vreo 40 m² beci pe un teren de 250 m²
Hanna deja si-a ornamentat camera , avem pat etajat sub forma de castel si printese peste tot si....thea ce face mami cu papi.

Va pup si ne mai auzim. Eu acu de pastele catolic o sa am ceva musafiri (de la spania) si....cand ne mai revenim din fericiri si realitati....mai vb

multa santatate puiutilor si celor cu ziua de nastere deja sarbatorita le doresc tot binele din lume si parintilor multa sanatate sa le poata oferi tot ce e mai bun in viata

paaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

LA MULTI ANI copilasilor care isi sarbatoresc ziua zilele astea.

Laura bine ca esti bine. Felicitari pt Daria si asteptam poze de la petrecere. Si succes cu apartamentul sa reusiti sa va muati inaite sa se nasca bebe.

Ela bafta multa cu servciul. Si sanatate la copilasi ca macar la inceput sa-ti fie mai usor.

Lavi felicitari pentru casa!!! sigur o sa arata super camera lor !!!
Si noi ne vaitam non stop de preturile de la noi... eu asa de ciudat cu salarile mai mici decat afara avem preturile la case, concedii, mancare, haine si jucarii mai mari decat afara.. asta este

Clau super locatie v-ati ales o sa fiti f incantati nasii nostrii se duc de cativa ani mereu in austia primavara in zona agroturisica si sunt f multumiti.
Normal ca venim la Varadia si anul asta. Vrem sa facem un circuit in Ardeal la sfarsit de iulie dar inca nu am facut planurile de concediu.

Andreea pate incerci sa-l duca alcineva si Dani se desprinde mai greu de mine decat de Cata ... poate este o solutie. Sau sa incerci sa-l motivezi pozitiv cu ceva daca este cuminte sinu plange.

Corina ce vreme aveti!!! sper ca de acum incolo sa nu mai aveti probleme. sanatate multa! Chair vorbeam in Africa de Sud unde trebuia sa fie sfarsit de vara si au ajuns la 10 grade afara, 18 in casa... li se taie si curentul din cand in cand

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput