reclamele tv

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie mi se pare cretina reclama de la Paduden parca , cea cu Catwomen si alta "eroina" care nu pot pleca in actiune ca le doare burta din cauza menstruatiei

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

reclama cu semintele ma face sa plang de mila ....actorilor care trebuie sa prezinte acel scenariu stupid.
dar reclama aceea cu :"si eu am venit sa-mi deschid o afacere.. "de pe realitatea ma scoate din minti!
unele reclame sunt atat de agresive incat ma intreb care a fost scopul pt. care au fost facute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Oarecum in afara topicului, pt ca nu e o reclama tv...
Absolut stupida o reclama la un nou cartier, Liziera, care apare pe multe blocuri din Bucuresti. Un tip in costum face cu mana la o masina cred (adica astia in costum merg la serviciu cu autostopu ) si langa el o caprioara tocmai iesita din liziera, numai ca biata de ea este impaiata, de prin 1970 cred
Acu stau si ma gandesc, aia chiar nu au gasit o poza cu o caprioara vie sa o puna in peisaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

dar de reclama sinistra care imi strica ziua cu :ceva de genul, ca inchid ochii cand dau de ea,:"astazi noi suntem aici si maine la fel,dar voi?" imi scoate toata adrenalina si tot ce am mai rau din mine!
cobea ma urmareste toata ziua daca nu ma feresc sa o citesc!
este sinistra, cinica si dupa mine este o antireclama ca la firma aceea paguboasa nu m-as duce nici obligata.
imi cer scuze ca reclama imbecila nu este pe TV dar nu m-am putut abtine,ca doream un topic cu subiectul :agresivitatea reclamelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

dar de reclamele la pensii private ce parere aveti? Cei doi batranei care schimba periodic locul din balansoar cu locul de la usa (vizorul usii?) pe mine scartaitul ala de balansoar vechi ma face sa rad de fiecare data...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

voua nu vi se pare ca suntem batjocoriti de reclame?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

b.nica, intr-adevar reclama aia in care scrie " aceasta reclama va exista si maine, dar tu?" e "curat" antireclama, pai mie mai imi arde de asigurari daca maine sunt "sanse" sa nu mai exist?
E cinica si nu inteleg cum cineva a si platit pt aceasta idee sinistra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
Originally posted by Lemoni


Asta e reclama mea favorita copiati adresa daca vreti sa o vizionati.

http://www.youtube.com/watch?v=K45m79fEyz8

"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."
Charles Haanel




Mamaaa, ce m-a umplut de nervi copilul ala, simteam cum mi se urca sangele in cap...ce bataie i-as fi tras!! dar deznodamantul m-a uns la suflet. Ma tot gandeam la ce or face reclama in felul asta, umplandu-ne de nervi.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
Originally posted by b.nica

dar de reclama sinistra care imi strica ziua cu :ceva de genul, ca inchid ochii cand dau de ea,:"astazi noi suntem aici si maine la fel,dar voi?" imi scoate toata adrenalina si tot ce am mai rau din mine!
cobea ma urmareste toata ziua daca nu ma feresc sa o citesc!
este sinistra, cinica si dupa mine este o antireclama ca la firma aceea paguboasa nu m-as duce nici obligata.
imi cer scuze ca reclama imbecila nu este pe TV dar nu m-am putut abtine,ca doream un topic cu subiectul :agresivitatea reclamelor.



Am vazut-o si prin tara, suna cam asa: "Reclama asta va fi aici si maine.. dar tu?" Intradevar, asta chiar simt ca ma ataca la propriu. Imi pare rau ca nici n-am observat ce companie de asigurari e aia care a ales amenintarea ca metoda de a-si castiga clienti... ca sa stiu sa ma feresc de ea ca e dr...

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Ma enerveaza la culme reclama aia la o banca cu angajatii care aduna multumescuri in borcane. Mi se pare atat de penibila si stupida ideea ca nu stiu daca sa rad sau sa ma enervez. Si toate reclamele la banci ma scarbesc cand stiu cum jupoaie ei pielea de pe clienti si isi fac palate de marmura si salarii de regi si se lauda ca oricine isi poate lua o casa cu ajutorul lor.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput