Comori de nov-dec 04 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bits spune:

mey fetele multumesc,am mai imbatranit cu 1 an dar tot cu sufletul tanar ca la 18 ani!.

Paxela da e primul dintisor!nu-mi vine sa cred ca a iesit atat de tarziu(in comparatie cu Ken)

Andreea tinem pumnii pt luna viitoare,poate o sa fie cu ochi

Ken astazi nu vroia sa manance legume,eu"mami daca nu papi nu-ti dau cheese cake!o pap eu sau i-o dau lui Amon caci el si-a papat portia de legume" la care Ken"de ce lui Amon el nu are dinti?!".asa ca m-a inchis fii-miu la faza asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

aa si sa va mai spun ceva:e a trei zi consecutiva(inclusa de vinerea trecuta) cand Ken mi se plange ca l-a batut un baietel la camin.vineri mi l-a muscat de deget,ieri i-a dat in cap cu pumnul,astazi i-a tras cu o masinuta deasupra arcadei.de cine sa ma iau de mama copilului sau de ingrijitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

am vazut si o bombonica roz care o sa fure multe inimi!mey parca e o papusa Deliaana si mi-e ca uitandu-ma prea mult la ea o sa-mi doresc al 3-lea bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
La multi ani! Bits, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de frumoasa ta familie, sa-ti dea Dumnezeu numai bine si tot ce-ti doresti sa ti se implineasca si pe tine si pe baietei...pe cel mare pentru declaratie si pe cel mic pentru primul dintishor felicitari, ce cadouri frumoase ai primit
andreap, bafta luna viitoare sa fie cu ochisori
roserbina mihnutul sa-i treaca buzitza...off...si ruxi este si acum inca cu cojile pe fatza si ma rog de ea toata ziua sa nu mai puna mana...tare mi-e frica sa nu-i ramana semne.
mihnea merge la bia la grupa sau doar in aceeasi gradi la grupa mica?
oti, cum se mai simte anutza?
va pup pe toate si pe copilashi

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by bits

aa si sa va mai spun ceva:e a trei zi consecutiva(inclusa de vinerea trecuta) cand Ken mi se plange ca l-a batut un baietel la camin.vineri mi l-a muscat de deget,ieri i-a dat in cap cu pumnul,astazi i-a tras cu o masinuta deasupra arcadei.de cine sa ma iau de mama copilului sau de ingrijitoare?

Amon si Kenzo



LMA bitsone, tinerico!!!
Iar legat de ken n ude mamica trebuyie sa te iei, du-te la educatoare si roag-o sa fiea atenta la relatiea dintre ken si copilul respectiv.
Dar parerea mea e ca noi ca mame trebuie sa-i invatam pe micuti cu msa gestioneze problema. Caci nu va fi ncii prima si nici ultima data cand un alt copil va "atenta" la odrasla noastra. Si cel mai bine e sa le aratam de mici cum sa gestioneze astfel de situatii. Si-acum depinde de fiecare parinte cum ar dori sa actioneze copilul lor. Unii isi incurajeaza copilul sa nu se lase mai prejos si sa dea si el daca e lovit, altii intata copilul ca la fiecare incident de genul asta sa se duca la educatoare, altii sa reactioneze prin cuvinte (de genul: "sa stii ca nu ma mai joc cu tine daca ma mai lovesti" etc.), fiecare cum considera ca e mai bine.
Dar el mai important e sa-l inveti sa caute singur rezolvarea. Si daca va izbuti sa puna in practica ceea ce-l inveti tu, asta ii va da o incredere fantastica in sine, va invata sa stapaneasca astfel de situatii si sa nu-i mai fie teama. Stiu ca sunt mici si nu stiu multe, dar daca noi le rezolvam problemele de fiecare data ei practic nu invata mare lucru, doar vin sa se planga la noi si asteapta ca noi sa rezolvam situatia, ori asta poate nu-i cel mai potrivit exemplu pt ei.

Pupam un vladut curajos care a dormit singurel in casuta noua.
Cateodata stau si ma gandesc la alexutzu si cred ca de multe ori am pretentii mari de la el. El doarme de mic singur, a facut intotdeauna tranzitii usoare, am scapat de pampers definitiv inainte de 2,5 ani, se imbraca/dezbraca singur, nu are nevoie de asistenta la toaleta (doar sa fie sters de kk).
Nu mananca singur, intr-adevar...off, e un copil cuminte, doar eu sunt o mamica prea pretentioasa cred.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Hai ca nu stiu cand o sa fac rost de restul pozelor de la motzul lui adrain, asa ca mai bine www.flickr.com/photos/8947508@N02/1261520226/in/set-72157601895216913/" target="_blank">va pun ce am, ca altfel ajung sa pe poztez pe la 1,5 ani.
Il vedeti tunsulici a doua zi in parc.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Try, ce petrecere mare si frumoasa ati avut, cum se aplauda. Imi place de baiat in poza de www.flickr.com/photos/8947508@N02/1261501020/in/set-72157601895216913/" target="_blank">aici dar cel mai bine ii sta la tati in brate, deci o poza de inramat www.flickr.com/photos/8947508@N02/1261514650/in/set-72157601895216913/" target="_blank">Adrian si tati mai ales ca nu prea are poze zambind asa frumos, din tot sufletul.
Roxana, cu gatul este bine acum nici febra nu mai are si este tare vesela, doar ca azi noapte si ieri a facut iar 40 temperatura, tocmai cand ziceam sa intrerupem Nurofenul. Trimitem si noi un lui Mihnea sa-i treca repede buza si sa invete ceva din intamplarea asta.
Andreea, daca nu ai vazut rosu te rog nu fii dezamagita, mai este inca speranta. Daca vine asta este, mai munciti cu drag si spor.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try, am vazut pozele Doamne ce ochisori au amandoi, lui Adrian ii sta tare bine tunsulici...deja e baiat mare ce super petrecere ati avut...se vede ca v-ati ddistrat fain... pe toti
oti, imi pare rau ca anutza tot a mai facut febra...dar e bine ca este vesela... si sanatate multa

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Try m-a topit fii-tu cum zambeste in poza cu tati.cred ca e prima poza in care il vad zambind!e un dulce!
nu ne-ai spus cum a reactionat Alex cand ati facut petrecerea lui Adrian?Adrian fiind centrul atentiei nu s-a simtit frustrat?.la noi Ken a reactionat asa cum a reactionat la ziua mea nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi la a lui Amon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Roserb..razi de mine?Pupam buzita mica si umflata!Va pregatiti de gradi?
Try,super dragute poze.Adrian s-a facut asa mare
Otilia,sanatate multa.
Multumesc de incurajari....stiu ca sunt absurda...asta e,exista si luna viitoare.Numai ca asa sunt eu,ma astept sa mearga totul repede
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput