Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Bun Venit in club RalMar,

Trebuie sa ne dai neaparat data in care nasesti ca sa completam listuta cu viitoarele nashici..
Despre obiceiuri, poate poti sa ne spui zona in care vei nasi.Avem aici si nashici cu experienta care pot sa te ajute cu sfaturi.
Oricum depinde foarte mult de miri/parintii lor, care datini se respecta si care nu.
Spor al pregatiri si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Acum vad ca nu v-am zis data nuntii... e pe 21 iunie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Multumesc de primire Finutii inca nu au stabilit data nuntii, ne intalnim duminica si sa speram ca rezolvam ceva in aceasta privinta. Ei stiu doar ca nu vor s-o faca in sezon, dar nici primavara, asa ca mai ramane toamna . Cum mai aflu ceva, apelez la voi, dar tre' sa hotaram ceva cu data, obiceiuri (daca le respecta sau nu), si restul. Ma bucur ca v-am gasit, ca vreau sa fiu o nasa bine informata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


bun venit noilor viitoare nasici.
Eu voi da mai rarut pe aici, caci pana la anul in sept. va fi cale lunga. am trecut odata prin asta acum 3 luni, stim ce avem de facut. sanatate si putere de munca sa ne dea DD ca sa putem sa onoram si pe viitorii finuti asa cum trebuie.
la toate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tipsy spune:

Buna fetelor, as vrea sa ma inscriu si eu pe lista nashicilor de 2008. Noi vom cununa pt prima data, pe 1 martie. Nunta nu va fi una traditionala asa ca am scapat de o gramada de obiceiuri. Am in schimb o mare problema, nu stiu de unde imi pot cumpara o rochie de nasha dragutza. Aveti idei? Voi de unde va ganditi sa va achizitionati sau de unde v-ati mai cumparat rochitze dragutze in trecut? Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna nasicute!

Ma inscriu si eu in clubul vostru pentru ca taman ce am aflat ca vom fi nasi in toamna viitoare...inca nu s-a stabilit data, depinde de restaurant.

Nu stim cum va fi pentru ca finii sunt amindoi la a doua casatorie, nemaivorbind de faptul ca fina e mai mare decit mine cu 15 ani...dar suntem prieteni buni de vreo 3 ani si ceva si cred ca ne vom intelege bine si pe viitor.

Pupici tuturor si special pt.Elyanne! (noi facem parte din clubul scutecelor- albinute si bondarei de 2007)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Falcute,
Sincera sa fiu, nu stiu daca ar trebui sa te felicit sau nu pentru faptul ca vei cununa anul acesta. Si eu si sotul meu suntem vranceni ca si voi, iar povestea noastra este oarecum asemanatoare. In 2006 am cununat si noi pe cei mai buni prieteni ai nostri, care la scurt timp dupa nunta ne-au devenit cei mai mari inamici. Incredibil, nu?
Nu vreau sa-ti spun cate planuri mi-am facut pentru aceasta nunta, cate griji, cate emotii, cate pregatiri, cat suflet am pus si nu in ultimul rand cati bani?!?!?! Totul s-a dus pe apa sambetei... Nu mai vorbim, nu ne mai vizitam...
Imi pare tare rau ca am ajuns intr-o asemenea situatie si sunt extrem de dezamagita.
Dupa o asemenea experienta, sfatul meu pentru tine este sa nu te dai peste cap cu totul pentru aceasta nunta si sa nu faci posibilul din imposibil, caci rezultatul e acelasi.
Te rog sa ma ierti daca te-am suparat cu raspunsul meu atat de pesimist, dar stii si tu ca "cine se frige cu ciorba, sufla si-n iaurt"!
Iti doresc o petrecere minunata, iar tu sa fii cea mai frumoasa nasica din 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Ciresica,

Bun venit in clubul naselelor si multumesc mult de raspuns si de urari!
Nu-ti fie teama, nu ma supara raspunsul tau.E o avertizare sincera asupra unui fapt real.Multumesc!
Imi pare rau pentru ca situatia voastra a degenerat si acum numai vorbiti cu finutzii vostri.Poate totusi nu e totul pierdut si mai exista cale de impacare.Eu una iti doresc sa va impacati, pentru ca stiu ce inseamna sa te simti folosit.Am patit-o din pacate, cu nasii mei de cununie.Dar viatza merge mai departe si....anul acesta vom si si noi nashei.Tot ce imi doresc este sa nu fiu si eu in situatia ta, si am toate premisele sa cred ca lucrurile vor decurge bine.Suntem oameni maturi toti, noi nu avem nici un fel de asteptari de la finutzii nostri, dimpotriva ne am oferit mereu sa jutam pentru ca asta cred eu ca e atitudinea corecta.Si ei sunt oameni cu experienta(sunt de 4 ani impreuna) si noi suntem prieteni de 2 ani.
Imi doresc din tot sufletul ca data viitoare cand vei mai nasi sa ai parte de finutzii pe care ti-i doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pe 25-26-27 ianuarie e targ de nunti... Expo Ideal Mariaj la Romexpo.
Asa ca mergem la targ... sa vedem ce gasim...
Am intrat in site la white lady la rochii de ocazie:
http://www.whitelady.ro/tinute_ocazii_2008.html
si mi-a placut 08 mult-mult de tot... Nu vreau rochie lunga... nu stiu de ce... dar nu vreau
acum sa vad si cat costa la targ
Sper sa vina... in alti ani au fost...

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Falcute,
Multumesc pentru frumoasele cuvinte de incurajare, dar iti spun sincer ca nu cred ca voi mai cununa in curand pentru ca mi-e teama sa nu patesc la fel si in plus, asa cum ti-am mai zis sunt tare dezamagita.
Ma bucur sincer pentru tine ca relatia cu viitorii fini este buna si-ti doresc din toata inima sa ramana tot timpul asa!
Te pup si numai bine!

Mergi la inceput