Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliut, eu una m-as tine de promisiune...dar hazbandul mai are doar 4 zile de concediu si vrea la mare...abia l-am convins sa mergem la Mamaia si probabil ca o sa stam toate zilele acolo...dar mai vedem...cine stie

si eu ca si Aly, doar nu o ploua non-stop da-o naibii de treaba

Aly, si io ma gandeam la fel...cred ca raman la rochita mea rosie...oricum imi cumpar un paltonas, si eventual o sa imi iau un fular care sa se asorteze
mai ramane problema pantofilor si a gentutei...ca veci nu am poseta de ocazie

nunta la Cluj? aveam una dar mirii nu ne-am mai invitat, s-au gandit ca eu trebuie sa vin din Germania si nu trecusera decat 3 luni de la moartea bunicului meu!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Iar e vineri . Azi dau cafelutza, capuccino, ice tea, garnisite cu croissante si briose, nu de alta, dar azi, pe langa ca-i vineri, intinereste tata .

Oana te-ai gandit bine asa. O sa-ti fie ok cu paltonasul pana va plimbariti pe afara la civila/biserica si la restaurant musai sa fie ok, totusi e octombrie, nu decembrie. Eu am avut noroc mare cu posetutele de ocazie, a avut grija mama si am mai si primit.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly merci de cafelutza si de atatea bunatati si La multi ani la tati tau, sa-ti traiasca si sa tot intinereasca!!!!!!!!!!!!!
Inseamna ca weekendul asta te chefuiesti
Gio, Oana, Krelia

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neassa fete, azi dau si eu o mica cinste...niste www.onlyfineimports.com/lumarki1.gif" target="_blank">bobo ...cu crema de praline, sau de cocos...dupa gustul fiecareia ...bicoz...stiti voi de ce
...

pup si eu!!!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kreliutz stim noi de ce....
Eu am o mare afinitate pt cocos, asa ca o sa iau bobo cu cocos. Merci!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata...si Aly, merci de cafeluta!
La Multi Ani
pentru taticul lui Aly
pentru Kreliut ...si merci de bombonici, sunt gen Rafaello nu?

Kitzy, ce mai faci?

io dau o cola ca diseara imi astept hazbandul la aeroport


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana eu sunt bine. Acuma am terminat curatenia si ma pregatesc sa dau o fuga la piata si dupa-aia la servici. Mi-e o groaza sa ies afara pe caldura asta....abia astept sa vina un pic de racoare ca nici noaptea nu mai pot dormi k lumea.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Oana eu sunt bine. Acuma am terminat curatenia si ma pregatesc sa dau o fuga la piata si dupa-aia la servici. Mi-e o groaza sa ies afara pe caldura asta....abia astept sa vina un pic de racoare ca nici noaptea nu mai pot dormi k lumea.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni




...asa imi spunea si Marius ca nu mai poate de caldura!
dar eu nu va pot companiti...aici sunt 16 grade...oricum vine el azi si o sa vada ce inseamna frig in luna august

Gio...abia acum am vazut scnadalul cu LR ...si maica-mea are o comanda neonorata si a primit un e-mail ca i se va trimite un cec...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ieri au venit finii din Spania si numai azi au plecat spre Alba, asa ca nu am avut timp de net.
Aseara a intrat Clau cu Cosmina in mag. cu rochitele alea scumpe si mi-au dat dreptate...cele 2 sunt bestiale, mai putin pretul.
azi mi-am luat sandalute argintii, asa ca sunt ok, sau cel putin asa vreau sa cred. nu mai intru in nici un mag. si nu ma mai uit la rochite de seara.
mai am nevoie de un sal gri, caci se prea vad sunculitele de la spate si de la piept.
Oana scandalul laredoute...noi am vb. la protv, ma bucur ca s-a facut stirea si au ajuns fetele cu dovezile. au inaintat dosra la protectia consumatorului european, la plo. economica din Ro pt. frauda pe net.sa vedem ce se intampla. si eu am o comanda neonorata, dar era pt. o prietena. si m-au instiintat ca imi trimit cec. spune-i mamei tale daca vrea sa se alature grupului nostru, caci asteptam cat mai multe persoane.
Cat priveste nunta din octombrie...abia astept sa ne vedem. cand in oct? si unde o face?
eu in 6 oct. anum trecut am fost la o nunta in costumasul de la botez, dar era destul de cald inauntru, asa ca poti linistita sa mergi in rochita de la cununie.
Coafor in Tm? la Mall sau la salonul lui Botezatu. abia astept sa ma tund si eu acolo, cica e o gagica care tunde super bine. eu tot in mall am fost, dar pt. coafuri...in Alba.
Aly multa sanatate si fericire tatalui tau. spor la sopinguiala.
Kitzy spor la .
Krelia mersi de bombonici.
si ce se intampla daca la munte? bani nu vreti sa numarati...asa ca treceti la alte chestii mai siropoase.

ieri ne-am scos verighetele de la curata, caci aurul alb devine galben si avem garantie pe viata, asa ca odata pe an le trimitem la curata si verificat montura la pietre, etc. asa stiam eu ca odata/an, cica pot fi trimise cand vrem....
ce proasta...Clau si-a cam stricat verigheta anul trecut in nov., caci a slefuit parchetul cu ea pe deget. si nu i-am dus-o la facut, am asteptat pana acum in vara. de stiam....
dar stim pe viitor si profitam, cum nu mai e lucioasa si incepe sa se ingalbeneasca...la rodiat cu ea.

gata ca m-am placintit destul, fug la treaba.
aici e super cald.
si o zi cat mai scurta.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

Kreliut ...si merci de bombonici, sunt gen Rafaello nu?


yep ...si vezi ca in De le gasesti sub forma www.giotto.de/sortiment.html" target="_blank">asta ..papa subsemanta cand fuse si ea p'acolo....hehe...inainte sa apara astea de la Lumar la noi (de care am si luat azi, de fapt), ajunsesem sa le si scriu alora, in Deutsch ..si sa le pove' toata istoria (am fo' la voi, am papat, mi-a placut, nu veniti si pe la noi )
... de fapt, ei sunt cei care detin si marcile mon cheri, rocher, ferrero, raffaello, nutella si toti kinder-ii ...
...eu le luam din MiniMarkt...insa, am inteles ca au fuzionat cu nush ce alt supermarket, taman anul urmator plecarii mele...si "data trecuta"...nu l-am mai cautat ca aveam serifu' dupi mini ....
...dar, trebuie sa fie si prin altele... (in Aldi, nu bag mana ca ar fi, dat fiind statutul sau....)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput