Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:


Acum am sosit si eu de la lucru. Am avut o zi horror, abia astept sa mai plece din medici in concediu. Si afara e caaaaald si n-am chef de nimic. Fug sa mananc si sa pun mancarea la foc si ma intorc.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Acuma am terminat si eu cu rapoartele, n-am avut nici un spor. M-a apucat si somnul si colegii au terminat cafeaua aia buna, timp sa ies sa iau ceva la plic n-am avut, asa ca... am rabdat.
Gio asa tin minte ca se numea, dar eu nu-l mai gasesc in calculator. Daca te uiti la sectiunea de 'know how' de pe DC e subiect deschis de mine cum sa convertesti din 'dob' in 'avi' cred. Chiar nu-mi mai amintesc, l-am folosit acum un an sa convertesc filmuletele si gata. Daca ai rabdare pana maine, o sa mai sap, azi n-am avut timp, dar maine sunt mai libera.
Kitzy nasol, mai e cate o zi asa.
Gata, fug si eu spre casa, sa termin rapid cu mancarea si sa ma apuc de croitorie. Ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Salut fetelor...nu am murit..inca ...
si noi am avut un vikend tare static....al meu a lucrat 2 zile in continuu...la masina, evident ...si inca nu a terminat...je am fost casnica...spalat, calcat, schimbat patul......insa, ne luam revansa vikendul asta.....plecam la munte ..abia astept
si..contrar tuturor obisnuintelor...ziua de astazi a trecut asa de repede ...

sper ca maine sa apuc mai mult timp liber...ca deh...se trece lipsa la inventar una bucata krelia..si nu-i bine

fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Haideti c-am facut !
A tras o ploicica de dimineata, din aia cu tunete, insa mai mult 'gura' a fost de ea.
Ieri am terminat o pereche de pantaloni si i-am si luat azi. Tot imi doream niste pantaloni usori de vara, am gasit ceva matasica foarte viu colorata si mi-am tras niste nadragi largi si vaporosi. E bestial la purtat materialul, unde mai pui ca sunt ca o pasare exotica (sa nu zic papagal). Azi dimineata stateam pe ganduri daca totusi nu-s prea colorata, insa asta e, am comis-o. Vara chiar imi place sa ma imbrac foarte colorat.
Azi mergem sa luam vinete si maine avem ce coace.
Ma duc sa vad ce 'indatoriri patriotice' am pe azi si revin.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ete ca mi-s matinala ..deci, semnez la condicutza si la cafelussa lu' Aly
ieri am facut rezervare la un pension in BV.....

ah, am uitat sa va spun...prietena mea gravidussa...are gemeni

oana, tin pumnii sa aveti vreme bune
Gio, asa asa...fii optimista ca e nevoie ...
kitzy


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am umblat pt. rezervat nume de firma si alte nebunii.
am fost si 10 min. la solar, caci bronzul e pe duca. acum mai stau o ora si iar o tai.
Krelia, Aly, Kitzy .

cine imi spune si mie daca se potriveste rochia cu costumul?
http://family.webshots.com/photo/2932543130065845318opTAyO
binenteles ca mie nu-mi mai place, nu stiu de ce am luat-o ieri. la lumina din magazin mergea griul din rochie cu cel din lavaliera/vesta. acum nu mi se mai pare. si nu stiu daca mi-o schimba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Krelia foarte fain pentru prietena ta doi dintr-o lovitura . Si eu ma gandeam c-ar fi singura conditie sa fac 2 copii: sa am gemeni. Dar nici nu-s pretentioasa, ca as vrea baiat si fata .
Cand plecati la BV?

Gio nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ca merge. Pacat nu ai pozat rochita 'pe tine', asa nu-mi dau seama cum arata.
Uite, am sapat si am gasit subiectul cu pricina. Acolo sunt toate indicatiile, ca nu m-am descurcat nici eu din prima si tot am intrebat.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly mersi, nu stiu daca am timp azi, dar iti multumesc din suflet.
am facut 2 poze cu rochia pe mine, dar nu au iesit bine, ca m-am pozat in oglina.
Uite aici:
http://family.webshots.com/photo/2041640030065845318sPezbl
http://family.webshots.com/photo/2612411880065845318wpUrpA

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vin si eu la o cafea mai tarzie.
Kreliutz sa-ti traiasca prietena si sa-i traiasca gemenii, wow....gemeni....ce misto!
Gio foarte faina rochita si mie mi se pare ca se potriveste foarte bine cu costumul, cel putin in poze asa se vede.
Aly spor la copt vinete, eu am terminat deja cu ele. Cat e kg acuma?

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy mersi.

si mie imi cumpara mama 20 kg vinete si le coace afara cu alte vecine. eu ii dau numai banii si vin cu pungile de vinete acasa.
anul trecut mi-a luat 30 kg, dar au fost multe, si acum mai am din ele. i le-am dat ei, ca noi vrem dintr-astea proaspete. Plus ca mai primeam si de la sotia socrului.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput