Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am fost cu mama in oras si mi-am gasit material ca si rochita, asa ca l-am cumparat si am fugit la vecina sa mi-l traga la masina. acum sunt mai linistita. am primit si un sacou gri inchis, asta in cazul in care mor de frig....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ramas singurica in Alba, dar fericita ca am scapat cu bine si a fost frumos totul si mirii multumiti.
sa povestesc de ieri:
cand am iesit de la coafura a inceput ploaia si era tot mai frig. la ora 13 a fugit Clau cu mine la machiaj, s-a intors dupa 30 min.
Inainte sa plec la machiaj l-am culcat pe pitic, la 12.20.
pana la ora 15 am tot dospit pe aici uitandu-ma pe geam. nu am mai deschis compu. ca sa nu-l trezesc. mama a mai calcat ceva, eu m-am dusulit si impopotonat.
marco s-a trezit la ora 15 si au tabarat multi pe el in camera. a inceput sa si numai la mine a vrut. trebuia sa soseasca mirele cu alaiul, eu eram in tanga si cu marco in brate. l-a luat tata si a iesit cu el afara unde l-a si imbracat, caci nu a vrut in casa.
au venit nuntasii, gura lui marco nu se mai auzea asa ca am fost mai linistita. am plecat la mireasa, acolo iar povesti, lacrimi, bla,bla, bla...
daca nu ati vazut nasa la volan, veti avea ocazia acum. eu la volan, mirele in dreapta o domnisoara in spate.
am mers la civila si la niste poze. am sunat acasa, marco eras ok, papase si avea chef de chef.
am facut si noi o sedinta foto scurta, caci trebuia sa fim la ora 18 la biserica.

revin cu partea a 2-a.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Giova, sa va fie de bine!
Ai inghetat sau nu?Asteptam si continuarea!

Si sa stii ca... eu am vazut nasa la volan... chiar la nunta mea... Nasa conducea, eu alaturi de ea, nasul in spate... Deci nu e de mirare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am inghetat raluca, sper sa nu racesc. nu sunt semne inca....

partea II:
ajungem la biserica, lume multa, agitatie, il vad pe pitic la socru in brate, era cu cumnata si soacra, in alta parte fata de mama. eu l-am trimis cu mama, dar astia l-au luat si s-au retras. pai sa nu le dai ?
il pup si el pleaca la cumnata in brate, ma vede, striga mama, mama, dar noi am intrat in biserica. am vazut ca a intrat si mama cu el, cu tata si restul....
toata slujba copilul meu a fost cuminte si nu i-am auzit gurita defel. mama mi-a zis ca a stat pe scaun si a ascultat slujba, care a tinut o ora si vreo 10 min.
eu si mireasa dardaiam de frig, nu mai conta...preotul ne-a recunoscut rapid, era cel care l-a botezat si ne-a cununat, un preot deosebit!!!
a trecut slujba, marco a venit la mami lui in brate, a venit preotul la noi sa-l vada, fotograful ne-a pozat, pe urma cand sa iesim ce sa putem...s-a pus pe un plans, asa ca au iesit mirii primii, si noi 3. am plecat iar la poze, afara un frig ingrozitor, marco nu se mai dezlipea de noi asa ca am luat-o pe mama cu noi.
ne-am pozat putin, marco a urlat dupa noi, asa ca ne-am intors acasa sa-i luam suzi, apa si haine, ca murea de frig in costum si l-am luat cu noi la sala. acolo a inceput sa-si revina si sa plece de langa noi. asa ca am comandat un taxi si a plecat cu mami acasa.nu ne-a mai avut treaba pana diminerata.
la sala a fost frumos, am inceput sa ne incalzim.....au deschis mirii dansul, urmati de noi, Clau era in forma maxima, tot pe ring, a fost misto. eu zic ca ne-am comportat super. cameramanul si fotograful erau tot cu ochii pe noi si din cauza schemeleor lui clau, ba ma invartea, ba ma lasa in jos, ba nu stiu ce....ba nu stiu cum.
rochia mi-a fost cam incomoda din cauza trenei. noroc ca am gasit material gri si mi-am facut sal, dar mai mult am stat cu un sacou dat de cumnata.
am facut cateva poze cu ap. meu. sper sa le pun in seara asta, dar sunt vreo 3. mai imi trimite o prietena peste vreo 2 sapt., si asteptam pe cele de la fotograf.
mireasa a fost furata dupa ora 12, dar a trebuit sa danseze alaturi de mire pe Zorba grecu si eu i-am filmat.
la ora 5 dim. am plecat si noi spre casa, ma dor picioarele ingrozitor.
la ora 15 azi am plecat la zama acra, unde am mancat aperitive, ciorba, sarmale si tort.
Mirii au fost multumiti, asa ca suntem linistiti si noi. si ne bucuram pt. ei!!!

cam asta a fost tot...acum mai trebuie sa-mi revin ... am acumulat oboseala si stres.

am uitat: sambata dim. a inceput sa-mi vina CM mai tare. asa ca am baut un paharel de cognac...m-a luat o durere de cap( nu mancasem nimic toata ziua), care a trecut doar cand am mancat la restaurant di aperitive.
am avut noroc cu paharelul de cognac, caci s-a imputinat, si nu am mai stat asa stresata.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio ma bucur mult ca te-ai distrat si te-ai simtit bine, dupa cate ai povestit cred ca a fost tare fain. Ai ramas cu amintiri frumoase...

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Numai noi bantuim pe aici Kitzy? se vede ca fetele sunt in concediu.
Oricum eu dau cafelutza din Ardeal!!!

am pus ceva poze la semnatura, este un album nou Nasi 8 sept. 2007.
asteptam pozele de la fotograf si prieteni, dar va dura ceva timp.

si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

No, ca am uitat de cafea! Merci ca o dai tu
Super faina rochita, imi place cum a stat pe tine, ati fost niste nasi foarte frumosi. Astept si restul de poze.
Se pare ca numai noi suntem pe aici, e luni, asa ca se intelege...

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata mai pe la amiaza :)
Sunt si eu pe aici!
Dar am ajuns sa fac curatenie in bucatarie!
Deci mai usurel cu calculatorul azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralnied harnicuta mai esti azi! Ar trebui sa ma mobilizez si eu.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai, eu harnicuta sunt tot timpul...
doar ca nu se vede de fiecare data, asta e singura problema

Gio, am vazut pozele. Super nasica... Da' voiam sa il vad si pe nasicul cel mic

Mergi la inceput