"Piticii nazdravani" de mai - iunie 2004 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Si eu repede-repede: am citit mereu, da' timp de scris ioc. Maine plecam la mare, l-am luat ieri si pe Darius din Craiova, nu i-a priit deloc drumul, a vomitat saracutul in masina, nu stiu de ce, ca niciodata n-a avut probleme cu masina, chiar ma miram ce burtica super are, eu fiind mai sensibila pe partea asta. S-a si speriat mititelul, pt ca nu stia ce i se intampla, mi-a zis sa nu-l cert ca nu stie ce a facut. Acum e bine, mananca f bine, ca de obicei, sper sa fie un episod trecator.

Pupici tuturor!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Inca n-am plecat, sunt tot acasa.

Piatra Lunii Sa-ti traiasca printesa. La multi ani! si sedere cat mai placuta in noua casa.

Alus La multi ani! Sa fii iubita si bb mult dorit sa vina cat mai curand. si concediu placut in Lituania.

Cami Sanatate multa lui Sebi. Tu cum te simti.

Ioana Revedere placuta cu printesa ta. Concediu placut si sa te intorci cu vesti bune.

Noi cum v-am mai spus, inca acasa. Ne-am amanat plecarea cu inca o zi, din diverse motive. Ieri am fost sa o luam pe Bia de la tara si a fost o zi plina, dupa ce am alergat prin curte un iepuras scapat am a vazut si purcelusii nou-nascuti. Azi cu treburi casnice, de bagaje inca nu m-am apucat. Mai trebuie sa ma duc si la munca pt ca au incurcat pozitionarea unor reclame.

Berta Concediu placut. Ia in masina Metroclopamid picaturi sa ii dai lui Darius in caz ca i se face din nou rau.
la banditi si sa aveti o saptamana frumosa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

FETELOR VA MULTUMESC MULT PENTRU URARI!!

Piatra Lumi pentru Silvia, sa-ti traiasca, dulceata. Astazi pentru mine si pentru ea va fi o zi mare. Eu tort de mult nu am, dar sunt deja mare pentru el . Pupici lui ingerrasul tau. Si noi ne gandim la un locum mai mare, dar nu acum.

Ioana- distractie placuta in concediu, asteptam poze.

Cami- sanatate lui Sebi. Asteptam vesti, cum va simtiti.

Nicoleta- si tie iti urez un concediu placut.

Noi pe 11 plecam in Lituania o saptamana. Soacra mea astrazi ca, cadou mia cumparat geanta si un sacou, sotul meu rochie. Va trimit lik sa o vedeti si voi, este superba, dar imi cam iese la iveala burtica , trebuie sa fac exerciti. In rest mai nimic nou, stam acasa, vremea sa facut mai buna deci putem iesi afara. Julia deja stie aproape tot alfabetu si sa numere bine pana la 5, Bunica sta cu ea in fiecare zi si o invata, ii place foarte mult, singura ne roaga sa mergem cu ea sa invete, aha si culorile, se mai incurca dar rar. De exemplu cand ii arat roru ea zice CA SANGELE, alb ca ZAPADA, galben ca LAMAIA si asa mai departe. Dar si asa este bine.

http://www.allegro.pl/item214000720_1_zl_6_sztuk_sukienka_sukienki_julia_czarna_s_m.html

http://community.webshots.com/user/julicia101

Alus + Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurina spune:

Salutare fetelor,

Silvia La Multi Ani!, sa fi sanatoasa puiut mic! Piatra Lunii sa-ti traiasca printesa! Cum a iesit tortul?

Alus LA MULTI ANI! Sa fi sanatoasa tot ce-ti doresti!!! Uau, ai primit o rochie foarte frumoasa, dar am vrea sa o vedem pe tine:). Ma bucur ca plecati, asa o sa reusesti si tu sa te odihnesti. Pupici pentru Iulia cea ascultatoare.

Cami, bine ca a fost doar atat si nu a evoluat episodul febril si Mihnea a avut acum vre-o luna exact la fel 2-3 zile febra, am fost la dr. si ne-a spus ca este o viroza. Alta manifestare nu a avut si asa cum a aparut a si disparut. Mai pus pe ganduri cu 15 cand tb sa mergeti la gradi pentru instructiuni, o sa trec si eu pe la gradi unde l-am inscris sa vedem daca ne cheama, partea proasta este ca vom fi plecati, o sa vad… Tu cum te mai simti? Sebi ce mai zice de bebelina din burtica?

Bertha, concediu placut la mare, sa va odihniti si sa va simtiti bine impreuna. Sper sa vina repede vremea buna sa puteti sa va balaciti in voie

Nico, ati plecat? Si tie concediu placut! Mai ce ar mai alerga si Mihnea dupa iepurasi:). Asa il alearga pe Suzi(pisica) care saracul se ascunde sub canapea, dar asa ca strutul doar capul si restul afara

Irinusha bine ai venit acasa!!!

Noi suntem bine, mai avem si noi un picut pana la vacanta, marti zburaaaammm. Sunt cam aeriana, nu am nici costum de baie(cel vechi mi-a ramas mare:), timp nu prea am, sper sa ajung maine sa imi cumpar. Sfatuiti-ma si pe mine va rog fetele care ati mers cu avionul cam ce sa i-au cu mine in bagajul de mana sau care sunt regulile… . Sper azi sa ajunga tati la agentie poate ii mai dau ei informatii. Incerc sa il pregatesc si pe tati care are rau de avion (a se intelege groaza), o sa avem bulinele cu noi, sper sa fie ok. Nu stiu cum va reactiona Mihnea, sper sa nu avem probleme, uf ce emotii.
Sper sa treaca repede ploaia asta, sa pot circula mai bine ca mi-au ramas cam multe de facut pe ultima suta de metri.

multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Sunt la munca . M-au sunat, cica se taie prea mult scris dint-o reclama, si ca sa nu am probleme am venit sa vad ce se intampla. Ma enerveaza si ploaia asata si cum s-a anuntat si maine... s-a dus jumate din concediul meu. imi vine sa urlu...


Laurina Concediu placut. Unde plecati? Parca ai zis, da eu sunt cu dusa pluta la ora asta.

Sa va zic o faza. Eram cu Bia aseara in Carrefour si se uzea pe acoperis cum ploua, destul de tare. Si am zis "mama, ploua de rupe pamantul" si apoi cand sa iesim din magazin bia incepe sa planga. De ce credeti ca plangea? "S-a lupt pamantul si nu mai putem sa ajungem acasa. Sunt numai glopi pe dum". E, acum a trebuit sa ii explic copilului ca defapt nu s-a rupt nimic si putem ajunge in siguranta acasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Bine v-am gasit fete dragi!!!

Am ajuns si noi "acasa" ... este saptamana de acomodare, speram sa se refaca vremea ca vrem caldurile "mult laudate"!

Diana, esti o scumpa! Imi pare rau ca n-am avut mai mult timp. Am sperat sa ajungem mai devreme, dar cu pauzele de la vama (unguri) s-a lungit drumul ... Duminica am avut de gand sa te sun de pe drum, sa mai stam putin de vorba, dar de la Deva a fost un chin. Pana la Brasov a fost groaznic, numai drum in lucru, semafoare, blocaje, nervi ... ii tot pierdeam pe ai mei din ochi si stateam crispata pana dadeam iar de ei, aveam numai imagini de groaza cu masina alor mei (evident cu Cris in ea) accidentata ... l-am disperat pe Boby. Doamne ajuta am ajuns bine ... tarziu, dar intregi. Deja ma gandesc cu groaza la drumul de intoarcere si mi-am jurat ca nu mai fac prostia sa chinui copiii ... cu toate ca au fost niste dulcei si au rezistat f. bine.
Pupici dulci frumuselei mici si mamoase (fetelor, in realitate e mult mai frumoasa Timi :)) si lui Vladut. Si tie imbratisari, asa transpirata n-am indraznit

Concedii faine cu vreme buna tuturor!!!

Pietricico, la multi ani ptr. Silvia!!! Numai sanatate si mult noroc in viata dulcetei mici!!! Trec la savurat de poze! :)

Alus, la multi ani!

Pupici tuturor! Incerc sa mai trec pe la voi!!! Numai bine!

Mandra mamica de
Cristian Mihai (3 Mai 2004) & Amélie Gabriela (26 Iunie 2007)
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">Albumul lui Cris * * * Albumul lui Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

dragelor,
va pup cu drag.

irinusha, tu esti cea mai cea, fata draga, bravo pentru energia pe care-o ai ........ cum ti se pare ro? probabil ai scris, asa ca promit sa citesc, imi fac io timp. pupici iubitilor.

piatra lunii, frumuseti de fete aveti! sa va traiasca silvia! nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul....

le-am tuns pe fete, o sa pun poze sa vedeti

am fost in pittsburgh si am inchiriat o casa mare si frumoasa. n-o sa caram nimic de-aici acolo (mobila, nimic), asa ca ramine sa amenajam casoiu' acolo. om vedea. sean o zis ca incepe cu un tv

va pup, citesc, ma uit la poze si va mai scriu.....

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157600991007990/show/" target="_blank">Iulie 2007

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157600914620815/show/" target="_blank">Maya de Yulie

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

iubitelor,

am pus citeva poze cu fetele tunse - le place tare mult cu paru' scurt.

va pup.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157600991007990/show/" target="_blank">Iulie 2007

www.flickr.com/photos/monet19/sets/72157601320078989/show/" target="_blank">Fete Tunse

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

eu,in dilema ca de obicei si tot ca de obicei intru pe aici cand am nevoie de o incurajare. ca altfel, lenevesc...
si cand ziceam ca saptamana asta stau mai mult cu voi ca am liber la calculator (e Andu in Grecia). Dar stam pe telefoane ca o sa ma coste mai mult decat excursia. ma suna din ora in ora. numai cand merge la pipi nu stiu ca in resti stiu si cate boabe de struguri mananca pe zi. ..
hai sa va zic: luni saptamana viitoare este ultima zi in care se poate formula apel la divortul meu. Apel pentru o eventuala impacare pentru ca, eu nu am motive sa fac apel si nici el nu prea are (ale lui din punct de vedere juridic nu stau in picioare). Dar, de vreo 10 zile ne invartim in jurul cozii adica in jurul unei eventuale impacari. cum au mai ramas 2-3 zile pana la expirarea termenului de apel (adeptii concubinajului mai ales dupa casatorie nu suntem niciunul si la varsta noastra si cu 2 copii am fi de rasul lumii). Asa ca, pe scurt si fara argumente dezvoltate pe aici (ca cine stie cine mai citeste si ma refer la el sau ai lui), ducem un "razboi" al nervilor. fara a intra iar in amanunte, in aceste aproximativ 3 luni de cand a plecat de acsa, fiecare din noi si-a cam vazut de ale lui. Pentru copii poate ca ar fi idealul. Poate ca si pentru noi. Cine stie... incep ca babele:12 ani de casatorie, 2 copii, bune, rele, etc. La noi problemele majore au fost de comunicare iar astea nu se pot rezolva uneori deloc chiar.
offf, va spun ce hotaras ca pe voi va am....

Irinusha, bun veniot in patrie si distractie placuta. in privinta caldurii din cate am inteles e pe drum. si eu o astept ca asi mai vrea la mare..

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vaniavi100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Fetelor, multumesc pt urari pt Silvia :)

Monet,lasa ca si fetele tale au crescut,si eu ma intreb cand trece timpul,uneori mi-e si greu sa le deosebesc :)(pe ale tale,zic :))

Irinusha, am priceput eu bine ca voi sunteti in Ro, si v-ati dus cu masina ?? Doamne,si cu bebe mic. Noi am fost cu Ingrid atunci cand a facut ea anul,si am zis ca nu mai mergem cu masina, e f obositor,si ne miram si in ziua de azi cum am putut s-o tinem pe Ingrid in scaunul ala atata timp,si inca ce frumos s-a comportat,mai plangea ea,dar pe total,cand te gandesti la atata chinuiala,a fost chiar bunutza.Si apoi, e drum lung in general,dar in Ro mie mi se pare chiar naspha,cat timp iti ia sa ajungi unde vrei.

Oricum,mare curaj pe voi,lasa ,sa aveti vacanta placuta,cat stati?


Mergi la inceput