Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Buna seara stup!!!!!!!

Am gasit cadoul pentru nepotica!!dupa 2 saptamani de cautari am reusit sa cumpar ceva,i-am luat o carticica educativa(este inebunita dupa carti chiar daca are 2 ani)care are un soricel pe care il pui pe pagina (sunt intrebari simple,cum ar fi care este mana dar nasucul si cand pui pe raspunsul coresc soricelul canta) si i-am mai gasit si strek si magarusul.

GABI78-- si ochii si nasucul sunt ai lui tati nu,numai rasul si pasarica sunt ale mele.

Legat de Milumil pot sa confirm ceea ce s-a discutat,nu am stiut si i-am dat completare lapte ca mi se parea nu am lapte destul si incet incet nu a mai vrut lapticul meu,facea crize cand o puneam la san.

Azi am avut ceva timp si m-am uitat si eu la albinutele si bondarii nostrii care cresc si se fac tot mai frumosi(frumoase).

Va doresc o noapte linistita si va pup

ditu, BRIANNA(03.03.2007)http://community.webshots.com/user/daeditu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

quote:

rebiana, azi ai avut un luca cuminte cred, ca ai fost omniprezenta , am vizionat si eu linkurile...super nume



Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania





Asa e, Luca a fost un supercuminte astazi... poate-i tine Dumnezeu obiceiul! Pupam o Stefanie la fel de cuminte!

Paxelaaaa raspunde-mi si mie la ce te-am rugat!!! Daca vrei!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ane fii tare pentru tine si puiul tau!!!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Ditu vezi ca am vazut biscuiti ieri la Kaufland.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Paxela dr mi-a recomandat Ceclor 3ml/8h, Zyrtec 5pic de 2ori pe zi si vibrocil.
Cat despre ser am cautat tot orasul si trebuia sa strabat jumatate de oras ca sa ajung la farmacia spitalului ca se pare ca numai acolo au . Dar m-am intrebat oare e bun serul perfuzabil?? A mai folosit cineva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Anaalina eu nu am folosit dar stiu o mama care numai ser perfuzabil folosea ca e mai practica punga aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

rebiana banuiesc ca te referi la intrebarea cu legumele la congelator, raspunsul ar fi si asa si asa
adica daca am timp sa preconizez trezirea ei si sa apuc sa dezghet la bain-marie( sau cum so scrie)ok, daca nu microundele sa traiasca
anaalina, pai dr tia recomandat urmatoarele, nu 2 antibiotice ci:
zyrtecul: Tratamentul de fond al manifestarilor alergice in: rinita si conjunctivita alergica, rinita alergica cronica, precum si in urticaria alergica. care nu este antibiotic ci antialergic
ceclorul care intradevar e antibiotic si caruia nu ii vad rostul atata timp cat nu apare febra dar atentie sa o monitorizezi sa nu faca daca refuzi sa il dai
si vibrocilul care exista si varianta pentru copii
eu utilizez serul perfuzabil si are fix acelasi efect, ar trebui sa se gaseasca in orice farmacie mai maricica


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

buna seara stup !

eu intru asa un pic sa va salut printre cutii si genti ! Inca nu am terminat de impachetat, dar sunt sperante ca pana marti la 10 reusesc, nu de alta dar atunci vine un camion si cateva persoane sa incarce totul .

Noi suntem bine, aici tot ploua dar se pare ca o sa se incalzeasca saptamana viitoare. Luni mergem si noi sa facem al doilea vaccin, sper sa fie tot fara probleme si marti dupa amiaza ne ia tati cu el in noua casuta! De abia astept sa vad ce a ales !!!

Eu va pup de pe acum caci nu stiu cand am sa mai intru ... poate totusi chiar maine, dar cine stie ...

Sanatate multa la albinute si bondarei!

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Elena.2006 Amoksiklav=augmentin. e destul de tare, dar daca are rosu in gat, poate de asta i-a dat. cand a avut matei rosu in gat mi-a zis sa-i dau cu tantum verde-spray. i-a trecut f repede si a avut efect si la mine. eu am pb mari cu gatul si mereu bagam antibiotic la greu.
multa sanatate!

Rebiana27 eu scot cutiuta dimineata, pe la 10, si o pun in frigider. pana la masa de 15-16, cand mananca piureul nu se dezgheata de tot, dar il pun la bain-marin (Asa s-o scrie???). n-am incercat la microunde ca am fost in deplasare si acolo nu avem, dar urmeaza sa luam ca mie mi se pare indispensabil.

Mihael@ ... de-ai stii ce nervi aveam pe calculatorul ala tebecist!!!!

haideti ca va pup si ne vedem dimineata la cafea!




mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by Rebiana27

quote:

rebiana, azi ai avut un luca cuminte cred, ca ai fost omniprezenta , am vizionat si eu linkurile...super nume



Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania





Asa e, Luca a fost un supercuminte astazi... poate-i tine Dumnezeu obiceiul! Pupam o Stefanie la fel de cuminte!

Paxelaaaa raspunde-mi si mie la ce te-am rugat!!! Daca vrei!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta



daaa, as vrea eu, dar nici o sansa, s-a "obraznicit" rau de tot... in seara asta mi s-a parut mie ca n-a mancat suficient pentru ca-si rodea mainile in patut si am facut greseala sa o iau in brate sa-i mai dau sa pape ...sa te tii nene, urlete pe ea cand am vrut s-o pun din nou la somn, am adormit-o in brate pana la urma.

ditu, suna interesant cadoul, ne poti pune o poza cu carticica?

ane2200, imi pare foarte rau pentru voi, iti doresc putere sa treci peste hopul asta

eu folosesc ser perfuzabil de cand s-a scumpit cel la fiole si e ok. pt. nas dr. mi-a recomandat apa de mare si am luat Sterimar dar ma umplu de nervi pana reusesc sa pulverizez in nasuc, merge tare greu

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

Mergi la inceput