Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Paxela, Ioana voi tineti piureul de legume la frigider. A doua zi il incalziti in microunde direct sau il decongelati intai? Ca ma tenteaza ideea pt cand voi incepe serviciul, adica peste o luna.

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

ohooo, bine ai revenit, ioanaradu, eu chiar ma gandeam la tine, ce-oi fi facand atata timp .... da vad ca mancati nu gluma

elena, multa sanatate lui Adita, de medicament nu stiu, n-am auzit de el, daca e doar pentru febra nu cred ca are rost sa-i dai la temp. asa mica


rebiana, azi ai avut un luca cuminte cred, ca ai fost omniprezenta , am vizionat si eu linkurile...super nume

fetelor nu va luati patut de lemn, Stefania da cu capul in el cand se rostogoleste de nu stiu ce sa-i mai fac...sa-i pun aparatori e prea sufocant cred...




Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Fetelor multumesc pentru raspunsuri.

Bianca de unde cumperi Similac si cat costa?

Valentina cu bebe Mariuca (25.04.2007)
Mariuca in prima luna

www.sonia.as.ro" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Fetelor hai sa va povestesc ce am facut eu azi. Penru ca pitica are nasul infundat am fost cu ea la pediatru care mi-a zis ca nu are nimic nici in gat nici la plamani ci niste mucozitati care trebuie eliminate...Bun zic merg la farmacie unde am o prietena care imi zice ca medicamentele care mi le-a dat ea sunt antibiotice ,unde mai pui 2 feluri si VIBROCIL care cica e contraindicat la bebe.
Am luat ser fizioc si marimer si o sa stau la 2 ore sa-i desfund nasul dar ANTIBIOTIC NU-I DAU am si eu pasarelele mele legate de antibiotic ca eu toata viata am bagat numai antibiotice ,vagoane intregi.
Si in caz ca nu stiati s-a facut fiola de ser 5lei mi-a picat fata cand am dat 30 lei pe o cutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Tocmai m-a anuntat sotul ca pe 3 octombrie avem prima infatisare pentru divort. Urmeaza sa primesc citatia prin posta. Nici nu mai stiu ce sa zic.Pana acum am tot vorbit de divort, de partaj, dar acum totul devine real. Si doare

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Ane2200 fii puternica, noi suntem alaturi de tine.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)Poze Adita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

La multi ani pt Aurasa si Sherbi sanatate si multe bucurii.
Absoluta concediu placut la mare.
Tzuna ma bucur ca e mai bine Maria. Chiar ma intrebam cum mai rezisti sa te mulgi atata ca si Vladut in ultima vreme s-a lenevit si nu mai prea vrea sa suga si e cam greu cu mulsul asta. Eu ii dau completare Nan1 si face kk cam la 2,3 zile.
Alionushca tare oachesa roscovana ta. Eu nu am vazut pe la noi Nan bifidus in schimb la nan-ul pe care il dau eu scrie pe cutie ca contine bifidus.
Ane2200 nu stiu cum sa te incurajez, fii tare pt copilul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by anaalina

Fetelor hai sa va povestesc ce am facut eu azi. Penru ca pitica are nasul infundat am fost cu ea la pediatru care mi-a zis ca nu are nimic nici in gat nici la plamani ci niste mucozitati care trebuie eliminate...Bun zic merg la farmacie unde am o prietena care imi zice ca medicamentele care mi le-a dat ea sunt antibiotice ,unde mai pui 2 feluri si VIBROCIL care cica e contraindicat la bebe.
Am luat ser fizioc si marimer si o sa stau la 2 ore sa-i desfund nasul dar ANTIBIOTIC NU-I DAU am si eu pasarelele mele legate de antibiotic ca eu toata viata am bagat numai antibiotice ,vagoane intregi.
Si in caz ca nu stiati s-a facut fiola de ser 5lei mi-a picat fata cand am dat 30 lei pe o cutie


vezi ca in farmaci exista niste solutie perfuzabila care are aceiasi compozitie ca serul fiziologic, acelasi efect doar ca pretul difera "putin" adica e 3 ron 500 ml, ma mira ca prietena ta nu tia zis de el
a si inca ceva ce antibiotice? 2 feluri? sa nu fi fost vorba de picaturi de nas oftamezoneN care contine si antibiotic, caci tare ma mira sa dea 2 antibiotice


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

aliona ajutor, care e diferenta intre brazica de casa si kefir?, si dc kefir si nu branza de vaci pt inceput?

si pt alti curiosi am gasit www.adevarul.ro/articole/bea-kefir-daca-vrei-sa-traiesti-mult/309615" target="_blank">astaAlexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Legat de serul fiziologic: eu ultima data am luat Optiserum, care e tot ser fiziologic dar importat din Franta e 22.000 fiola, si fiola in sine e mult mai practica decat cea de la serul fiziologic romanesc.

Tzuna: incep sa iti inteleg stresul, tocmai am constatat ca Alex n-a pus pe el nici un gram din 20 iulie... desi am papat amandoi foarte bine cat am fost la munte (eu chiar m-am ingrasat...) [:((][:((]

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput