Albinute & bondari de martie-aprilie (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

quote:
Originally posted by karra80

aici cum papam supica cu linguritza

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss



meeeeeeeeeiiiiiiiii!
dupa ce ca mi-a facut efectiv pofta, e o dulceata!

comorile melesi..eu...Daniela


"Cine e canicula asta dom'le ?Pe el nu-l omoara nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

sa vedeti un iepuras

comorile melesi..eu...Daniela


"Cine e canicula asta dom'le ?Pe el nu-l omoara nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu o proaspata mamica de gemeni (fetite). Au 3 luni acum. Sper ca ma veti primi si pe mine in randurile voastre.
Am si eu o rugaminte.Poate ma puteti ajuta. Cum se poate dezvata un copil de leganatul pe picioare in afara de a o lasa sa urle pana adoarme. Sau poate nu exista alta varianta?

Mady si bebitele Ana& Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Multumesc fetelor pt. urari
In sfarsit am recuperat ... Azi am sarbatorit citind vreo 2 capitole. Am fugit din Bucuresti din cauza caldurii si m-am intors chiar cand s-a anuntat cod rosu Sper sa se mai racoreasca, ca spre seara avem musafiri si vreau sa-i scot la terasa.
S-au intamplat ff multe p-aici de cand n-am mai scris. M-a impresionat accidentul lui Kitty si ma bucur ca totul este ok.
Acum ca am ajuns la zi pot sa ma duc linistita sa mai aranjez prin casa, ca-mi vin musafirii si eu de 3 zile tot citesc pe forum.

Lia & Bianca Maria - 30 martie 2007

Alte poze
Ticker
CATEVA POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_2007 spune:

dani7ani- trebuie doar "sa antrenezi 'bebele mai mult si o sa-si tina capul mai bine.
Leganatul pe picioare....hmmmmmmmmmmm.... cred ca trebuie sa gasesti mementul cand bebele chiar vrea sa doarma si nu incerca sa o fortezi. Cand nu m ainteleg cu papalika, o pun in marsupiu, o plimb vreo jumate de ora si imposibil as nu se linisteasa. Singura problema e ca ma cam cocoseaza de spate ca are deja peste 7 kg


Diana mami de Roberta ( 13 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

bine ai venit MadyEr in nostru.....

Cam greu cu dezvatatul....poate iti raspund mamicile patite ca la a mea nu ii place deloc in brate nu am invatta-o si adoarme sg...si ea mai plange cand e obosita dar o las sa planga cel mult o iau de mana si in 15 min cel mult ii trece....

sa ne dai datele sa te trecem in listuta...

data nasterii tale, a fetelor , la cate sapt ai nascut? cum ai nascut...etc....

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by roxanici

daca tot mi-am rascolit prin amintiri...uite si www.youtube.com/watch?v=apCasGyHmhk" target="_blank"> cum am sarit de pe turn

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




uuuuf..a durat muuuult pana ai ajuns jos...am avut furnicaturi in talpi

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

karra, te votez din toata inima cand se da drumul la sesiune...ce frumos deschide gurita printzesa ...se vede treaba ca-i place...

iuliana, foarte frumoasa fetita ta cum sta ea ca o cuconitza (eu asa ii zic la a mea, ca tot asa sta infoiata si serioasa la poze)

daniela, iepurasul

dezvatat de leganat nu stiu, probabil lasat sa planga cateva minute, consolat, lasat din nou sau inlocuirea leganatului cu altceva gen plimbat...eu o mai legan ziua pe Stefi dar am invatat-o cu buna stiinta...deci cand o sa ma auziti ca ma plang ca n-o pot dezvata sa sariti in capul meu ca merit

Stefania ar vrea sa stea toata ziua ridicata in funduletz dar este prea devreme, asa cum a spus si Martutza, dupa 5 luni pot fi pusi , progresiv... pediatrul mi-a spus ca o pot pune pe un plan inclinat, gen sezlong, ideea e sa nu-si sprijine toata greutatea in funduletz.

Cat despre premergator, este mult prea devreme... copilul nu trebuie pus sa stea in picioare pana cand nu se ridica singur in patut , asta zice capraru si eu il cred...

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Am reusit sa fac o prostie,am upload poza mea intr-un nou album.Imi cer scuze dar nu stiu sa-l sterg.
Roxanici - ajutooor,ca tu esti cea care repara ce gresim noi. Te rog

http://community.webshots.com/user/stefaniya12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Roxanici! supertare, si eu am sarit cu bungee dar de pe o macara de la 68m si a fost super si intentionez sa merg si in Cheile Rasnoavei sa sar de la 105m. Asta dupa ce mai creste Radu putin.

Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput