catalog Yves Rocher (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

si mie azi mi-a venit a doua comanda.la noi dureaza in jur de 7-10 zile. acum am o oferta unde imi da crema inositol pentru ochi gratis plus o pijama de iarna bej. ati primit careva pijamaua? e buna?

la gelurile de dus ramane miros pe piele si dupa ce va spalati?mai voiam sa va intreb despre scrubul pentru picioare, am auzit ca face piele de bebel la calcaie. e bun?

azi mi-a venit setul de peeling, ala cu 4 tubulete de 5 ml.o sa vad daca e vreo diferenta.

apropo a folosit careva cremele antirid Pro-Retinol(alea verzi)? eu le folosesc de vreo 4 zile, dar ieri mi-a spus cineva ca nu sunt stralucite. spuneti-mi ceva antirid dar la care ati vazut efecte, ca eu fac microdermabraziune acasa, si vreau sa pun si ceva antirid ca am riduri la gura si ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

nu mai cumpara nimeni Yves Rocher, sau inca nu v-au ajuns produsele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina2oo4 spune:

si eu am facut comanda la catalog de 2 sapt, dar mi-au spus ca nu au pe stoc momentan si mai trebuie sa astept
este fff proasta organizarea firmei... aceasta este prima mea impresie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Fetele, am comandat si eu de vreo luna un parfum si o crema de maini -asta din urma ca sa rotunjesc suma si sa primesc gentutzele, ca nu ma omor cu cosmeticele lor, preferandu-le pe cele naturale...
Au ajuns abia azi. Iata ce am primit: parfumul, cele 3 gentutze, o crema de corp care miroase bine ce-i drept si niste mostre de parfum si crema.

Acu` io din cate-mi amintesc parfumul (Nature) era "apa de parfum" in oferta, iar ceea ce am primit e "apa de toaleta". Nu-i totuna, fratilor! Nu mai am bonul de comanda, deoarece l-am trimis completat la ei. Mai are cineva bonul acela vechi de comanda cu gentutzele bonus?
Sunt aproape sigura ca era "apa de parfum" in oferta, am mai folosit apa de parfum Nature de la ei si, evident ca voiam tot parfum, nu apa chioara, stiu ca m-am uitat f. bine cand am cdat...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Feteleee, ati plecat toate in vacanta?

Am sunat la ei si mi-au spus ca este o greseala de tipar, daca nu-mi convine, sa trimit inapoi si-mi returneaza banii...
Asa ca aveti grija ce comandati!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

fetelro am uitat sa va scriu ca dupa lungi asteptari , nici nu mai tin minte cat, mi-a sosit comanda, uitasem complet de ea...
dar macar sutn multumita de ceea ce am primit.

revelatorul de par 1+1 gratis foarte bun
crema de maini si unghii cu arnica 1 cu 20% reducere, e super...
sampon antimartreata, nu l-am folosit.

am primit cadou geanta de vara portocalie, care le place la nebunie si prietenelor mele si trei mostre micute una de rimel Yria (foarte bun), una de parfum Comme une evidence 7,5 ml(miroase fain) si una de crema ...

drept multumire am facut o noua comanda cu produse si pentru mama, crema de arnica si o crema de zi cu camomille si crema de picioare, sa vedem cand o primesc, va scriu!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

eu deja am intrat in boala cu ei. acum mi-am luat un set de masaj facial de si de corp super.are 2 perii (una de fata si una de corp), un burete si o chestie de masat cu bilute. mi-am luat si gelul de la calmille de demachiat, curata super tot. de atunci imi stau demachiantul de ochi si cel de fata aruncate prin dulap, ca acum nu mai trebuie sa frec la ochi. ma dau cu gelul ala si clatesc cu apa si iese tot. mi-am luat parfumul cu miros de bujor si miroase frumos tare, am sapunul de maini din aceeasi gama si am avut si gel de dus, si crema de corp care miroase frumos si persista.am crema de noapte cu arnica pentru maini, e foarte buna. mi-am luat peeling-ul pentru picioare cu lavanda l-am folosit de vreo 2 ori ca nu am timp sa-mi fac peeling.

am luat cremele alea de 3 minute si sunt foarte bune.mi-am luat crema cu protectie solara 50+ si imi place cum intra in piele.

sampon de par l-am avut pe cel galben si a fost foarte bun pana mi l-a turnat baiatul in cadita lui pe tot de nu stiam de ce miroase asa frumos in baie.acum am unul bleo tot de la ei.

ultima data comandasem set de tacamuri plus niste chestii in care sa le tin, agende , 2 saluri, 2 chestii de masat cu gel de dus si nu mi-au trimis toata comanda ca au zis ca nu le aveau si i-am sunat si le-am zis ca ar fi trebuit sa-mi trimita un email ca poate as fi anulat comanda si ca vreau sa le returnez. mi-au zis ca de data asta pot sa pastrez comanda si-mi anuleaza factura, asa ca le-am luat gratis.

am crema nutritiva si acum o astept pe cea hidratanta. vreau sa-mi cumpar o loose powder, dar nu stiu daca e buna.
Danielac rimelul Yria e rosu nu? face volum genelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si mie imi place YR, am comandat mereu de la ei, demachiante, creme de fata si geluri de dus. Dintre parfumuri imi place Comme une Evidence si Ming Shu -fleur rare.
N-am incercat cosmeticele.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Am comandat si eu de la ei (telefonic) 2 creme din oferta 1+1 gratis, un ruj, un tus de ochi si un demachiant cu musetel, mi-a spus ca dureaza 3-4 sapt. livrarea, ca sunt aglomerati.
La telefon mi-a mai facut o oferta de 2 produse cu reducere, niste servetele demachiante si o masca cu struguri (care nu e in catalog inca), a doua am muscat-o, bineinteles.
Chestia e ca trebuie sa comanzi 2 produse pentru o oferta 1+1 sau 5 produse pentru 2 oferte 1+1, buna gaselnita de marketing, ce sa zic.

Stie cineva daca produsul cadou pentru un nou client recomandat vine in pachetul celui recomandat sau al celui care recomanda?

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina2oo4 spune:

cadoul vine in pachetul noului client recomandat, asa mi-a spus operatoarea

Mergi la inceput